Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 17 Grudzień 2017
Boże Narodzenie


Karteczka świąteczna od LODOŁAMACZA

Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Nasze życzenia

 

 
 
 WSZYSTKIM PAŃSTWU 
NASZYM PODOPIECZNYM 
ORAZ INSTYTUCJOM, FIRMOM, 
RODZICOM, NAUCZYCI
ELOM,
A TAKŻE PRYWATNYM OSOBOM 
WSPIERAJĄCYM NASZE DZIAŁANIA 
SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA 
RADOSNYCH ŚWIĄT
 
BOŻEGO NARODZENIA 
ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI 
W NOWYM 2018 ROKU


 
           Stowarzyszenie   LODOŁAMACZ 

 

 

AEA

XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych

5 grudnia 2017 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej odbyła się XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia, w której od lat biorą udział podopieczni stowarzyszenia LODOŁAMACZ. Wzięło w niej udział blisko 400 zawodników z 39 ośrodków z województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i opolskiego.

Głównym organizatorem tego integracyjnego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Neuron i Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej, V LO im Zamojskiego w Dąbrowie Górniczej oraz dąbrowski CSiR. Honorowy patronat, jak co roku objął Biskup Sosnowiecki – ksiądz Grzegorz Kaszak, Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Zbigniew Podraza.

Nasza drużyna wróciła z licznymi trofeami zajmując główne miejsca na podium w swojej kategorii wiekowej.

Oto nasi zwycięzcy:

Karolina Rutana kl 4 b – 1 miejsce – tor przeszkód, oraz

- 2 miejsce – rzut ringo

Sandra Śliwa kl 3a gimnazjum – 2 miejsce – rzut do celu, oraz

- 3 miejsce – slalom na wózkach

Klaudia Wieczorek kl 7a – 3 miejsce rzut do celu

Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za dzielną rywalizację.

GRATULUJEMY!!!!!!

Do zobaczenia za rok.

 

Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta Siemianowice Śląskie za zapewnienie dowozu naszych dzieci do Dąbrowy Górniczej na XVIII Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych .  

 

 Nasza fotorelacja

Informacja o imprezie w Dzienniku Zachodnim

tekst + foto A. R-B

I Mikołajkowy Turniej Bowlingowy w Renomie!

30 listopada 2017r.  podopieczni Stowarzyszenia Lodołamacz zostali zaproszeni na I Mikołajkowy Turniej Bowlingowy do kręgielni Renoma w Siemianowicach Śląskich. Zabawa była przednia. Wszystkie drużyny zacięcie  walczyły o puchar ufundowany przez głównego organizatora - pana Marka Greinera.

Dzięki turniejowi nasi uczestnicy poczuli ducha rywalizacji sportowej, przełamywali bariery niepełnosprawności, a przede wszystkim miło spędzili czas w tym wyjątkowym przedświątecznym okresie.

 Pomimo różnego doświadczenia w bowlingu, każdy chciał wygrać. Energię do walki dawał wszystkim zawodnikom mix cukierkowy i doping organizatorów!

 

Zwycięzcami ostatecznie zostali:

I miejsce

Piotr Skrzypczak kl 3a

Marcin Sikora kl 5a

Szymon Szmid kl 6c

Karolina Komor  kl 7b

II miejsce

Piotr Grabowski kl 3b

Fabian Klocek kl 5b

Maciek Wasiak kl 6c

Jakub Słaby kl 7a

III miejsce

Michał Mamok kl 3b

Dominik Flak – Drechnowicz kl 5b

Rafał Bubała kl 6b

Łukasz Filipiak kl 6b

 

 

Bowlingowe boje zostały nagrodzone złotymi medalami i dyplomami, a najlepsza drużyna otrzymała puchar.

Zorganizowanie tak energetycznego turnieju zawdzięczamy: Siemianowickiej Radzie Seniorów we współudziale z Firmą Usługową ATRAM - Maciej Palczewski oraz Markowi Greinerowi

Serdecznie dziękujemy organizatorom za dużą dawkę pozytywnych emocji!Wyluzowany

Do zobaczenia za rok.

Nasza fotorelacja

Relacja na stronie miasta

 tekst, fot.GP., A R-B .  

„I INTEGRACYJNE ZAWODY BOCCI”

24 listopada 2017r. podopieczni stowarzyszenia Lodołamacz wzięli udział I Integracyjnych Zawodach Bocci organizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu i MOSiR Sosnowiec. Patronat nad zawodami objął prezydent miasta Sosnowiec pan Arkadiusz Chęciński.

W zawodach wzięły udział 22 drużyny z Milicza, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Konopisk, Czeladzi, Jaworzna , Sosnowca i nasza z Siemianowic Śląskich.

Nasi „Lodołamacze” – nowicjusze w tej dyscyplinie - stratowali w dwóch kategoriach wiekowych.

6 – 13 lat: Robert Steć kl. 4c, Dominik Flak - Drechnowicz kl. 5b, Magdalena Rurańska kl. 2a,

14 – 20 lat: Paweł Monsior kl. 6c oraz Sandra Śliwa 3a gimnazjum

Radości było co nie miara, kiedy nasza starsza drużyna, startująca w okrojonym składzie z powodu choroby jednego z zawodników, wygrała te zawody zdobywając I miejsce w klasyfikacji generalnej.

Gratulujemy zwycięzcom!!!!!

 


 

Nasza fotorelacja

 

Informacja na stronie MOSIRu

 

fot. i tekst:A R-B

"Śniadanie daje moc"

To się wydarzyło naprawdę! Kolejny raz zorganizowaliśmy wspólne śniadanie. Z okazji ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, klasy 4-7 szkoły podstawowej i gimnazjum współzawodniczyły w przygotowaniu zdrowego śniadania. Ocenie podlegała oryginalność i estetyka wykonanych kanapek. Dodatkową atrakcją były pytania z dziedziny savoir –vivre, prezentowano też hasła reklamowe wylosowanych warzyw.

Zabawa była przednia. Zacne jury w składzie p. Teresa Golba, p. Mariola Widyńska i p. Gabriela Pietrzak miało twardy orzech do zgryzienia. Wsparcie przyszło ze strony Dyrekcji, która również rzuciła okiem na kulinarne dzieła młodzieży.

Nagrodzono następujące klasy:

 

Klasy młodsze:

I miejsce –4b

II miejsce -4c

III – miejsce – 4a

Klasy starsze:

I miejsce –3bg

II miejsce – 7b

III – miejsce – 2bg

 

Konkurs również miał swoich Przyjaciół, którzy ufundowali nam nagrody. Byli nimi: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach.

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji!!!

 

Pozostałe zdjęcia

GP

Kolejny rok rozliczony

 Przyjaciele LODOŁAMACZA!

 

Działalność Stowarzyszenia jest możliwa tylko dzięki życzliwości, dobrej woli oraz wielkiemu zaangażowaniu wielu osób i instytucji, które udało się wokół nas zgromadzić i zachęcić do pomocy. Informacje o naszych darczyńcach umieszczamy na naszej stronie w zakładce Wspierają nas. Cieszymy się, że rośnie Ich grono. Jeszcze raz wszystkim Państwu z całego serca dziękujemy za ofiarność i zaangażowanie.

Dzięki Państwa serdeczności, Stowarzyszenie Lodołamacz za rok 2016 uzyskało kwotę 7185,10 zł z 1% podatku dochodowego.


 Dziękujemy za pomoc i wsparcie!

Załoga LODOŁAMACZA

 

Nakręceni na pomaganie

Zakończyliśmy kolejną edycje zbiórki nakrętek w Szkole Podstawowej nr 20 w Siemianowicach Śląskich. W tym roku po raz kolejny wsparła nas mocno Szkoła Podstawowa nr 13 w Siemianowicach Śląskich, za co serdecznie dziękujemy Dyrekcji i wszystkim małym i dużym darczyńcom. 

Razem zebraliśmy 720 kg nakrętek, za które uzyskaliśmy kwotę 504 złotych!!!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odkręcają korki i nakręcają się na pomaganie.

 

Tym razem pieniądze z akcji zostaną przekazane na zakup potrzebnych materiałów do sali terapii zajęciowej, w której uczestniczą niepełnosprawni ( i nie tylko) uczniowie naszej  szkoły.

AEA, AN-S

Oj, będzie się działo!

 

Informacja o akcji na stronie Urzędu Miasta

Komunikat
 
komunikat StowarzyszeniaStowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na walne zebranie, które odbędzie się w środę, 25 października, o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Siemianowicach Śląskich.
SP 20 obchodzi "Abrahama"

15-go września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 20 obchodziła swoje 50 -lecie. Uczciła to wydarzenie uroczystą Mszą Świętą oraz Akademią, której tematem przewodnim była zmieniająca się szkolna rzeczywistość tych pięciu dziesięcioleci.

Nie zabrakło również Lodołamaczowego akcentu. Pan Michał Płonka dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 uhonorował Przyjaciół Szkoły pamiątkowymi upominkami. W gronie uhonorowanych osób znalazła się Prezes Stowarzyszenia pani Barbara Stadnik oraz pani Ewa Gawenda-Sulima poprzedni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 oraz oddany członek Stowarzyszenia Lodołamacz.

 Basia

 

Ewa

 

Skoro obchodzimy 50 urodziny, czyli śląskiego Abrahama to nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego. Z tej okazji Stowarzyszenie przekazało szkole tort jubileuszowy, którego sponsorem został Prezes Walcowni Silesia S.A. pan Jacek Guzy. Wypiek był bardzo smaczny o czym świadczyły szybko znikające porcjeMrugnięcie

 

tort

Na zdrowie i 100 lat Dwudziestko!

tekst AN-S, fot.AB

Bank Zachodni WBK dla LODOŁAMACZA

Bardzo sympatycznie rozpoczął się rok szkolny 2017-2018 w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi, ponieważ do grona przyjaciół działającego w szkole Stowarzyszenia LODOŁAMACZ dołączył Bank Zachodni WBK Oddział w Siemianowicach Śląskich. W imieniu banku, pan dyrektor Marcin Domagała przekazał stowarzyszeniu bogaty zestaw artykułów i przyborów szkolnych (piórniki, kredki, farby, mazaki, bibuły, zeszyty itp.), które zostaną wykorzystane w pracy z dziećmi podczas zajęć terapeutycznych, rewalidacyjnych czy świetlicowych.

Część otrzymanych artykułów zostanie również przekazana najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły SP 20 – podopiecznym stowarzyszenia LODOŁAMACZ.

 

 Bank Zachodni WBK

Bardzo dziękujemy Bankowi Zachodniemu za okazaną pomoc, która sprawiła, że nowy rok szkolny rozpoczęliśmy z dużą dawką optymizmu i chęci działania.

 

Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę, która przyniesie radość obu stronom w myśl wielkiego pisarza Antoine’a de Saint Exupery’ego: „Im dajesz więcej tym, większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić”

Załoga LODOŁAMACZA

 

Strona 1 z 22 1 2 3 4 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie