Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 05 Grudzień 2016
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Dzień Organizacji Pozarządowych - STV

LODOŁAMACZ na XVI Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia

Siemianowickie
Barwy Wolontariatu - STV

Gala Konkursu
Barwy Wolontariatu

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

KAPELE SERC'2012
Koncert charytatywny dla podopiecznych LODOŁAMACZA

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

LODOŁAMACZ
na II Śląskim Pikniku Integracyjnym

Koncert charytatywny dla Sandry

LODOŁAMACZ
na I Mini Olimpiadzie Integracyjnej

LODOŁAMACZ na Dniach Siemianowic
2012

2011

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Wygrajmy zdrowie dla Kacperka!

 

3 grudnia 2016 r., w sobotę o godzinie 16:00 serdecznie zapraszamy do CINiBA na wyjątkowe wydarzenie charytatywne pt. Wygrajmy zdrowie dla Kacperka!

 

Piąty raz byliśmy na Paraspartakiadzie w Dąbrowie Górniczej

 

Ciepło olipmijskiego ognia, dreszcz sportowych emocji i wielka chęć bycia lepszym od wczorajszego siebie to uczucia, które towarzyszyły uczestnikom XVII Paraspartakiady Śląska i Zagłębia. Jak co roku, przywieźliśmy oczywiście puchary i medale - tym razem medal srebrny i brązowy wywalczyły Julia Kuć i Klaudia Wieczorek w konkurencji: rzuty do celu.

 

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom imprezy, dziękujemy organizatorom: V LO z Dąbrowy Górniczej, Stowarzyszeniu Neuron oraz Duszpasterstwu Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej.

Dziękujemy również opiekunom z ZSI w Siemianowicach!


Więcej o wydarzeniu:

 

JK, fot. AR-B

Dzięki Państwa ofiarności zmodernizowaliśmy bibliotekę ZSI

 

Stowarzyszenie LODOŁAMACZ przeznaczyło w tym roku środki uzyskane z odpisu jednego procenta podatku od osób fizycznych na remont Biblioteki Zespołu Szkół Integracyjnych. Była to kwota 8581,83 zł.

Cieszymy się, że biblioteka w szkole integracyjnej, pod której patronatem działa LODOŁAMACZ, ma nową podłogę i odmalowane ściany. Dzięki modernizacji udało się też uzyskać więcej miejsca i teraz swobodniej mogą się tu przemieszczeć uczniowie poruszający się na wózkach.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, dzięki którym biblioteka, z której korzystają nasi podopieczni, mogła odzyskać swój blask!

 

Załoga LODOŁAMACZA

 

Śniadanie Daje Moc – szkolna akcja nie tylko dla głodomorów

 

9 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich została zorganizowana akcja ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele całej społeczności szkolnej. Główną ideą konkursu było promowanie najważniejszego posiłku w ciągu dnia – ŚNIADANIA! Śniadania, które jest nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Ocenie podlegała estetyka wykonania posiłku i jego przedstawienie, zabezpieczenie rąk i głowy oraz ubrań, wartość odżywcza posiłku, przygotowanie informacji o wartości  odżywczej jajka. Uczniowie wywiązali się z tego zadania profesjonalnie, zaopatrując się oprócz narzędzi i produktów spożywczych, w rękawiczki, czepki a nawet czapki kucharskie. Wszystkie drużyny  z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały swoje kulinarne dzieła (bo rzeczywiście, niektóre formy śniadaniowych potraw wyglądały bardzo artystycznie), dbając o estetykę i detale.Zwycięzcami zostali:


w Szkole Podstawowej:

I miejsce-4b
II miejsce-6b
III miejsce-6aw Gimnazjum:

I miejsce-1bg
II miejsce-2bg
III miejsce-1ag

 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału i inwencji twórczej. Uczestnicy zostali nagrodzeni dzięki naszym ofiarnym sponsorom. Szczególne podziękowania należą się: Sanepidowi z Katowic i jej przedstawicielce p. Brygidzie Piątek, p. Teresie Golbie, p. Marioli Widyńskiej, p. Gabrieli Pietrzak, p. Bernadecie Zwolennik, p. Joannie Końskiej, p. Annie Babij, p. Annie Banaś, Tomkowi i Mateuszowi z 1a gimnazjum. To dzięki tym osobom mogliśmy zorganizować nasz tegoroczny konkurs. Gościem specjalnym była Pani Dyrektor Grażyna Okaj.


W całej szkole pachniało później szczypiorkiem i rzodkiewką, więc mamy nadzieję, że zdrowe śniadania będą częściej gościć w porze śniadaniowej w naszej szkole. A ponieważ zabawa była przednia, wszyscy chętnie powtórzymy to śniadaniowe szaleństwo w przyszłym roku.

GP

 

Komunikat


 
Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na zebranie, które odbędzie się w czwartek, 17 listopada, o godzinie 15.30 w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.
Apelujemy o włączenie się w akcję pomocy dla Kacperka!

Posypały się medale!

 

Rekord z Londynu został pobity! Mamy aż 39 medali! Gratulujemy Wszystkim Sportowcom, w szczególności POLSKIEJ REPREZENTACJI! Za cztery lata kolejna paraolimpiada, w Tokio. Piękne są wyniki naszych sportowców, a jak Wasze przygotowania do naszej lokalnej Paraolimpiady? Mrugnięcie 

Warto poczytać:

 

ŹRÓDŁA:
http://www.tvn24.pl/rio2016,
http://sport.tvp.pl/igrzyska-paraolimpijskie-rio
 
http://www.sport.pl/rio2016/

 

 

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro 2016

 

Do Brazylii na Paraolimpiadę (7-18 września) poleciało 91 niepełnosprawnych sportowców z Polski. Najwięcej lekkoatletów (31), ale silną reprezentację stanowią także tenisiści stołowi (13), na miejscu są też szermierze na wózkach (9), kolarze (8) i pływacy (8).

Ich występy na żywo można śledzić w TVP 1, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. Ze względu na różnicę czasu (5 godz.) większość transmisji będzie przeprowadzana w porze nocnej, ale codziennie o godz. 8.30 w programie "Pełnosprawni - nasze Rio" można zobaczyć podsumowanie poprzedniego dnia na igrzyskach. Transmisja ceremonii otwarcia już za nami, a zamknięcie igrzysk - 18 września.

W sumie ponad 4300 sportowców ze 175 krajów, w tym 90 w biało-czerwonych barwach, walczyć będzie w Rio de Janeiro o 528 kompletów medali XV Igrzysk Paraolimpijskich. Pod logiem Igrzysk (w prawym panelu, pod slajderem z naszej galerii), zamieściliśmy link do  telewizyjnej sekcji tematycznej dotyczącej tegorocznej Paraolimpiady. Zachęcamy do śledzenia relacji ze sportowej rywalizacji w TVP.

AEA

 

Witamy po wakacjach!

 

 

Serdecznie zapraszamy osoby, instytucje oraz stowarzyszenia i fundacje do podjęcia z nami współpracy celem niesienia pomocy naszym podopiecznym: dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 

 

Załoga LODOŁAMACZA

 

PIĘKNYCH WAKACJI!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się współpracy z naszym Stowarzyszeniem pomagając dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi objętych naszą opieką.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich, która patronuje naszemu Stowarzyszeniu i umożliwia nam realizację podjętych zadań. 
 

Wszystkim naszym Przyjaciołom: rodzicom, nauczycielom, szkołom, uczelniom, bibliotekom, zespołom artystycznym, instytucjom, firmom, osobom wspierającym nasze działania i oczywiście naszym podopiecznym - życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

 

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Załoga LODOŁAMACZA
 
 
 
LODOŁAMACZ na Śląskim Pikniku Integracyjnym

Było wesoło i gwarnie, kiedy na terenie Kompleksu Rzęsa w Siemianowicach Śląskich odbywała się VI edycja Śląskiego Pikniku Osób Niepełnosprawnych. To już kolejne Lodołamaczowe spotkanie na Pikniku, ale pierwsze w naszym mieście. 22 czerwca humory naszych podopiecznych były już prawie wakacyjne i na pewno sprzyjały dobrej zabawie. Pogoda była fantastyczna, a gospodarze imprezy zadbali o nasze dusze i ciała, ponieważ były występy artystyczne z udziałem niepełnosprawnych podopiecznych z całego śląska i można było skosztować pysznego bigosu i żuru.


Nasi podopieczni nie wracali z gołymi rękami. Każdy otrzymał własnoręcznie zdobioną torbę, stanowiącą pamiątkę z udziału w Pikniku, wykonaną na zajęciach ze zdobienia toreb materiałowych z logo organizatorów.


Nie zabrakło „Ekobudki”, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Pikniku. Ochłodę zapewniała kurtyna wodnej umieszczona wśród dinozaurów, którą użyczyły wodociągi Aqua Sprint z Siemianowic Śląskich. Między uczestnikami przechadzał się Sznupek i maskotka Siemianowic - sympatyczny Tygrysek, którzy nikomu nie odmawiali wspólnego zdjęcia.


A kto nie lubi waty cukrowej i popcornu?! Oczywiście wszyscy niejednokrotnie ustawiali się do długiego ogonka kolejki, by odebrać tę słodką chmurkę cukrową.


Punktem kulminacyjnym na Pikniku były pokazy tresury psów policyjnych, którym wszyscy z zacięciem się przyglądali.

 
 
Impreza była bardzo udana i już myślimy o tej w przyszłym roku!  
 
 
 
AN-S, fot. GP
 
 
Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie