Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 06 Lipiec 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Zaproszenie na wernisaż

Pani Marta Grzywocz-Owoc, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Organizacji Pozarządowych z siemianowickiego Urzędu Miasta przesłała nam zaproszenie na wernisaż wystawy Beaty Tomanek z Radia Katowice:

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemianowicach Śląskich zaprasza serdecznie 4 marca o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Beaty Tomanek "25 lat - ludzie, emocje, wydarzenia".

Wystawa prezentuje fotografie, które nieodłącznie związane są z audycją, której Pani Tomanek jest autorką i która od 25 lat gości na antenie Radia Katowice. Audycja „Gdzieś obok nas” pierwotnie kierowana była do osób niewidomych, jak autorka słusznie zauważa ”najuważniejszych słuchaczy radiowych”, a później także do całego środowiska niepełnosprawnych. W ciągu minionych lat środowisko osób niepełnosprawnych bardzo się zmieniło, zmieniło się także ich postrzeganie przez społeczeństwo. Zaś audycja wzbogaciła się o nowych słuchaczy – osoby niepełnosprawne społecznie. Audycja dziś to nie tylko czas antenowy dla określonej grupy ludzi, ale także instytucja, do której zgłaszają się słuchacze szukający wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych. „Gdzieś obok nas” to także jedna z niewielu audycji, która w rodzimej radiofonii jest audycją z tak długim stażem. Wystawa prezentuje 25 fotogramów z historii ludzi – bohaterów i słuchaczy audycji,  jest świadectwem przemian, jakie zaszły nie tylko w świadomości osób niepełnosprawnych, ale także w świadomości nas wszystkich. Prezentowane na wystawie wydarzenia wybrali słuchacze audycji uznając je za znaki czasu. Są one informacją o sukcesach i momentach przełomowych, ale przede wszystkim wskazują na ludzi, którzy w ostatnim 25-leciu pracowali nad tym, by zmieniać świat na lepszy.

Beata Tomanek - dziennikarka społeczna, popularyzatorka tematyki naukowej w znanych cyklach: "Czy to prawda, że..", "Konkurs Tysiąca Pytań", "Zaklęte kamienie", "Klub Poszukiwaczy Przygód", wykłady w Szkole Bardzo Wieczorowej. Pasjonatka wypraw wysokogórskich, egzotycznych podróży, w wolnych chwilach eksploruje jaskinie, zajmuje się także fotografiką. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach na Śląsku. Laureatka wielu nagród; w grudniu 2004 roku za swoją działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych została wyróżniona nagrodą im. Juliusza Ligonia, w 2005 r. otrzymała wyróżnienie "Ecce Homo 2005” przyznawane osobom i redakcjom kreującym autentyczny obraz aktywności osób niepełnosprawnych w mediach.

My również mamy swój udział w historii audycji, nadawanej na antenie Radia Katowice. Stowarzyszenie LODOŁAMACZ, działające przy Zespole Szkół Integracyjnych, w 2011 roku było bohaterem audycji „Gdzieś obok nas”, a w roku 2012 gościliśmy na antenie Radia Katowice w audycji Pani Beaty Tomanek i zapraszaliśmy słuchaczy na koncert "Kapele Serc". Z przyjemnością weźmiemy udział w wernisażu, na który serdecznie zapraszamy również wszystkich Państwa. 

 

AEA, JK

 

Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie