Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 06 Lipiec 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Czy będzie klasa integracyjna w "Mateji"?

Rodzice dla Rodziców

Szanowni Państwo,

Już niedługo Wasze dzieci staną przed bardzo trudną decyzją – wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, mającym wpływ na całe ich życie. Nasze pociechy zdecydowały się kontynuować naukę w II LO im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich, a my-rodzice pragniemy podzielić się doświadczeniem i przedstawić zalety szkoły, do której uczęszczają Atmosfera placówki jest niepowtarzalna i sprzyjająca zdobywaniu wiedzy. Wybierając naszą szkołę wasze dzieci nie będą narażone na spotkania z nałogami. W Matei nie można zaobserwować np. popalania w toaletach, czy popijania alkoholu w obrębie budynku szkolnego. W II LO nie funkcjonują dzwonki - Młodzież traktowana jest poważnie, jak dorośli ludzie. Co roku szkoła organizuje rajd integracyjny, aby pomóc nowym uczniom zaaklimatyzować się ,uwierzyć w partnerstwo, indywidualne podejście i gotowość do pomocy Matejkowicze przyswajają wiedzę w sposób praktyczny, angażując się w liczne projekty(Comenius, AISEC, wymiana z młodzieżą niemiecką), uczęszczając na warsztaty (TVN, TV Silesia, RADIO KATOWICE) i biorąc udział  w lekcjach w terenie (pogotowia, przedszkola, teatry). Szkoła umożliwia uczniom realizowanie się poprzez działalność wolontariacką i artystyczną. Nabyte umiejętności wykorzystywać będą w dorosłym życiu.

II LO jest jedynym liceum w Siemianowicach Śląskich z klasami integracyjnymi. Wpływa to korzystnie nie tylko na uczniów o specjalnych wymaganiach edukacyjnych (nauczyciel wspomagający), ale na całą społeczność szkolną. Młodzi ludzie uczą się tolerancji cierpliwości oraz odpowiedzialności za drugiego człowieka. Jednocześnie nasi uczniowie osiągają jedne z najwyższych wyników maturalnych w mieście. Jest to możliwe dzięki pracy wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, której część stanowią egzaminatorzy maturalni.

Serdecznie zapraszamy do  przyjścia, wraz z dziećmi na dzień otwarty, który odbędzie się w naszej szkole, przy ulicy Leśnej 1, w Siemianowicach Śląskich, dnia 28 marca 2015 r w godzinach od 10:00 do 13:00. oraz odwiedzenia naszej strony internetowej www.mateja.edu.pl , a także profilu na Facebooku.

Rodzice Matejkowiczów

Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie