Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 04 Lipiec 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Owoce Projektu POWER

Przygotowanie do Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole trwały już od połowy września. Jednym z naszych pierwszych działań było zaproszenie do współpracy szkoły z Serbii, gdzie uczą się niepełnosprawni uczniowie. Nauczyciele  zaangażowali swoich uczniów do stworzenia kartek i życzeń dla uczniów naszej szkoły. Współpraca ze szkołą z Serbii była możliwa dzięki naszej obecności na szkoleniu z programu POWER w Portugalii. Oto jego efekty…


 Nasi podopieczni wykonywali kartki na Dzień Nauczyciela różnymi technikami, a tematem przewodnim była – sowa. Praca sprawiała im radość i satysfakcję, ale również obawy, czy ich kartka będzie na tyle ładna, by spodobać się nauczycielom. Możemy uspokoić naszych uczniów, ponieważ własnoręcznie zrobione kartki są najpiękniejszym prezentem. Doceniamy je, bo wymagają zaangażowania i wysiłku.

Nasz przyjaciel, nauczyciel ze szkoły w Serbii przetłumaczył życzenia dla pracowników naszej placówki na język serbski i dołączyliśmy je do życzeń w języku polskim. Kartki zostały wręczone na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 


Następnym krokiem w przygotowaniach było wybranie scenariusza i uczniów na akademię. Miało być wesoło i z przymróżeniem oka. Wybrałyśmy scenariusz „Szkolny Top Model”.
Uczniowie klasy Va i IIIb gimnazjum wspólnie spotykali się na próbach. Mimo dzielącej ich różnicy wieku, współpraca była bardzo udana, ponieważ wszyscy mieli wspólny cel. Dla nas najważniejszym owocem było wspólne wystąpienie dzieci zdrowych i dzieci z niepełnosprawnością. Uczniowie byli zadowoleni i dumni z siebie. To daje nam wszystkim POWER do dalszej pracy i szerzenia idei edukacji włączającej.

Uczniom klasy 5a, 3ag, 3bg dziękujemy za  wsparcie naszych działań oraz chęć bezinteresownej pomocy. Nauczycielom oraz administracji szkolnej życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

Organizatorzy imprezy : Aleksandra Niedźwiedź - Stawarz, Gabriela Pietrzak

ANS, fot.GP, MB, uczniowie kl 3bg

Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie