Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 06 Lipiec 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

XIX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych… kolejny raz z naszym udziałem

 Po raz kolejny Stowarzyszenie Lodołamacz zostało zaproszone na XIX Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej Nasi podopieczni znaleźli się wśród 500 uczestników, którzy przyjechali do Dąbrowy Górniczej ze szkół i ośrodków z całego województwa śląskiego, a także województw małopolskiego i wielkopolskiego. Nie zabrakło reprezentantów gospodarzy, czyli Dąbrowy Górniczej, ale przyjechało też wiele innych drużyn, m.in. z Będzina, Czeladzi, Sosnowca, Gliwic, Mysłowic, Jaworzna, Tarnowskich Gór, Łaz, Zabrza, Sławkowa, Katowic, Krakowa, Wieliczki no i my jako jedyna drużyna z Siemianowic Śląskich.

Na początku zapłonął specjalny znicz, jak na prawdziwą olimpijską rywalizację przystało. Na najlepsze zespoły czekały nagrody finansowe oraz puchary. Tak naprawdę najważniejszy był jednak sam udział w tak wyjątkowej imprezie. 

Drużyna Lodołamacza dzielnie stawiała czoło przeciwnikom, nie zapominając przy tym o świetnej zabawie. .
Nie zabrakło też konkursów i wspólnej zabawy z klaunami Ruphertem i Rico. Radości i śmiechu było mnóstwo. Zwłaszcza, że każdy wrócił do domu z pamiątkowym medalem. A o dodatkową niespodziankę postarał się ks. biskup Grzegorz Kaszak, który zadbał o ogromny tort w barwach narodowych, biało-czerwonych z napisem „Paraspartakiada dla Niepodległej”. – Życząc wszystkim dobrej zabawy.
Jeśli nie uda się wam wygrać dziś, to kolejna szansa będzie za rok, podczas jubileuszowej, dwudziestej już Paraspartakiady – podkreślił ks. Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki. 
Na widowni nie zabrakło przedstawicieli m.in. władz samorządowych, duchowieństwa, policji, Kuratorium Oświaty w Katowicach, którzy wspierają to wydarzenie. Otrzymali oni podziękowania i specjalne statuetki.

Organizatorami Paraspartakiady są: Stowarzyszenie „Neuron” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. W przebiegu imprezy pomagają wolontariusze wraz z opiekunami z V LO, dąbrowskich szkół oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad XIX Paraspartakiadą Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych objęli: ks. dr Grzegorz Kaszak – biskup sosnowiecki, Urszula Bauer - Śląski Kurator Oświaty, Marcin Bazylak – prezydent Dąbrowy Górniczej. Patronem medialnym tego ciekawego i wartościowego wydarzenia jest także Dziennik Zachodni. Impreza była wspaniała ,a tort był przepyszny to wszystko udało się dzięki ludziom ,którzy tak jak my PRZEŁAMUJĄ LODY LUDZKICH SERC.

Lodołamacz dziękuje i ma nadzieję, że spotkamy sięza rok, podczas jubileuszowej, dwudziestej już Paraspartakiady.


Stowarzyszenie LODOŁAMACZ składa podziękowanie za bezinteresowną pomoc Pani Prezes Marii
Dyli ze Stowarzyszenia Imperium Słońca z Siemianowic Śląskich za użyczenie swojego transportu, dzięki któremu nie zawiedliśmy naszych podopiecznych. Drugie podziękowania za udostępnienie busów do przewozu dzieci składamy Urzędowi Miasta Siemianowice Śląskie.

 

 fot ARB tekst ANS

Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich serc







Kalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie