Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 24 Styczeń 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Kupiliśmy pomoce

Dzięki Państwa dobroczynności, z 1% zakupiliśmy materiały dla pedagoga i psychologa w SP20.

Kolejny raz pragniemy Państwu za to podziękować. Tylko dzięki Wam możemy wspierać naszych podopiecznych.

Zestawienie pedagoga:

Kramik - Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne

Barańska Małgorzata

1 szt

14,50zł

 Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Część 1

Borowska-Kociemba Agnieszka, Krukowska Małgorzata

 

1 szt.

42,00zł

Obserwujesz i znajdujesz - Piktogramy

 

1 szt.

16,80zł

Spójrz i zapamiętaj - gra edukacyjna

 

 

1 szt.

32,00zł

Cortex 2 wyzwania (biała) - gra pamięciowa

 

1 szt.

59,95zł

Łamigami. Nie daj się zagiąć! - gra logiczna

 

1 szt.

19,99zł

Tempo JUNIOR! Masz 30 sekund!

 

1 szt.

69,99zł

 

Kolorowe ryzyko - edukacyjna gra planszowa

 

1 szt.

36,00zł

Wygraj z dysgrafią. Zbiór ćwiczeń dla uczniów z trudnościami w pisaniu

Pomirska Zofia, Wieczorek Dorota

1 szt.

17,50zł

Wygraj z dysortografią

Pomirska Zofia

1 szt.

17,50zł

Czarne czy Białe. Symultaniczne i sekwencyjne strategie uczenia się

Bala Agnieszka

1 szt.

55,00zł

 

SUMA: 381,23 zł

 

Zakupione pomoce na gabinet pedagoga szkolnego pozwolą dodatkowo uatrakcyjnić zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci. Zostaną wykorzystane do motywowania uczniów do działania, pobudzenia aktywności i kreatywności oraz korygowania i usprawniania zaburzonych funkcji percepcji wzrokowej, percepcji słuchowej, koordynacji wzrokowo - ruchowej, pamięci, logicznego myślenia, koncentracji uwagi.
Z pomocy skorzystają uczniowie z zaburzeniami rozwojowymi, w tym dzieci autystyczne, z zespołem Aspergera, afazją dziecięcą, słabowidzące, słabosłyszące, z niepełnosprawnością intelektualną, zagrożone dysleksją i dyslektyczne, z trudnościami w nauce języka polskiego.

 

Zestawienie psychologa:

Domino - komstrukcje

 

1 szt

65,90zł

  Eliksir klasowych uczuć

 

1 szt.

35,90zł

Magnetyczny labirynt

 

1 szt.

19,90zł

Pamiętnik mojego humoru 

 

1 szt.

29,90zł

Plansze do wytupywania złości

 

1 szt.

35,90zł

Puzzle w kostce

 

1 szt.

39,90zł

Układanki

 

1 szt.

12,90zł 

 

 

 

SUMA: 240,30 zł

 

Plansza do wytupywania złości jest jednym ze sposobów bezpiecznego odreagowywania złości - stosując tę metodę pomagamy dziecku rozpoznać odczuwane emocje, nazywać je oraz dajemy możliwość wyrażenia uczuć, a tym samym poradzenia sobie z nimi. Została wykonana z trwałej i zmywalnej tkaniny PCV - na czerwonym tle umieszczone są żółte kontury „rozzłoszczonych” stóp.
Eliksir klasowych uczuć to pomoc dydaktyczna, która ma na celu wsparcie uczniów w poradzeniu sobie oraz odreagowaniu różnego rodzaju emocji, które na co dzień przeżywają w szkole. Uświadamia wychowankom, że każdy człowiek ma prawo do przeżywania różnorodnych uczuć, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych, ale należy pamiętać o tym, by okazywać je w sposób akceptowany przez otoczenie.
Eliksir klasowych uczuć zachęca do wyrażania emocji przez te dzieci, które mają problem z ich uzewnętrznianiem oraz tych, które nie potrafią o nich mówić wprost.
Eliksir klasowych uczuć opiera się na wyróżnieniu na plakacie 9 podstawowych stanów emocjonalnych odczuwanych przez dzieci w szkole, tj.: radość, smutek, duma z siebie, złość, mega złość, strach, spokój, zazdrość i zmęczenie oraz przypisaniu im kolorów.
Następnie uczeń, który odczuwa jakąś emocję może dojść do arkusza, wybrać kolor kredki/flamastra i wrysować w menzurce swoje uczucie – zamalować kawałek kartki.
Zestaw zawiera 25 papierowych arkuszy z nadrukowanym konturem naczynia laboratoryjnego o wymiarach B1, po jednym na każdy dzień miesiąca.
Pomoc dydaktyczna pozwala w osiągnięciu przez ucznia kluczowych umiejętności, o których mowa w ustawie programowej, tj.: rozpoznawaniu, rozumieniu i nazywaniu swoich emocji i uczuć oraz przedstawianiu ich przy pomocy artystycznych form wyrazu.
Pamiętnik mojego humoru to pomoc dydaktyczna wspierająca dziecko w zakresie nauki rozpoznawania i nazywania podstawowych emocji oraz pomagająca w ich odreagowywaniu.
Dodatkowo stosowanie pamiętnika znacznie ułatwia pracę z dziećmi, które nie potrafią mówić o swoich uczuciach wprost.
Pamiętnik mojego humoru wykonany został w formie zeszytu, tak, by dziecko mogło go używać przez okres jednego miesiąca, podczas którego ma on za zadanie przypomnieć sobie wydarzenia z danego dnia, pomyśleć jakie uczucia się z nimi wiązały (np. radość, smutek, złość, strach, zazdrość, tęsknota, duma z siebie, spokój) i kolorami zaznaczyć je na kole podzielonym na 12 kawałków, używając symboli kolorystycznych. 

Układanki - zabawa polega na ułożeniu kwadratu z małych kwadratów tak, by znajdujące się na nich obrazki pasowały do siebie. Zadanie jest tylko pozornie łatwe. Gra uczy cierpliwości i spostrzegawczości.

Obrazy – co się zadziało? Obrazki przedstawiające 32 sytuacje problemowe (każda zawiera 3-7 obrazków), w których może znaleźć się dziecko w domu, szkole, sklepie, grupie rówieśników. Dziecko ma za zadanie opowiedzieć, co przytrafiło się postaciom przedstawionym w historyjce, jakie emocje wywołało dane zdarzenie, jak należy się zachować w podobnej sytuacji. Zabawa rozwijająca u dzieci empatię, rozumienie norm społecznych, przewidywanie skutków własnego postępowania
Gry edukacyjne Domino Konstukcje, Puzzle w kostce łączą przyjemne z pożytecznym - zabawę ze zdobywaniem nowych umiejętności. Kształcą logiczne myślenie, twórczą aktywność, zdolności poznawcze oraz wytrwałość w wykonywaniu zadań od początku do końca.
Kwadratowy magnetyczny labirynt z 8 kuleczkami pozwala ćwiczyć koncentrację, precyzję i koordynację wzrokowo- ruchową. Zadaniem dziecka jest przeprowadzenie kuleczek po labiryncie za pomocą drewnianego sztyftu z magnesem na sznurku.

 

Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie