Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 14 Lipiec 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

LODOŁAMACZ na II Śląskim Pikniku Integracyjnym


Już po raz drugi wzięliśmy udział w Śląskim Pikniku Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych w Rosarium w Parku Śląskim. Tym razem pogoda dopisała, więc prawie bez przerwy byliśmy w ruchu. A zajęć było naprawdę sporo. Na początku nastąpiło oczywiście uroczyste otwarcie pikniku przez Marszałka Województwa Śląskiego, organizatora imprezy. No i zabawa się rozpoczęła. Można było strzelać z łuku, łowić rybki, poławiać perły, rzucać piłką w Madagaskar, pograć w minigolfa. Nasi uczniowie bardzo chętnie startowali we wszystkich zawodach, doskonale się przy tym bawili i niemal w każdej konkurencji zajęli któreś z medalowych miejsc.

W bloku prozdrowotnym można było skorzystać z indywidualnej porady specjalisty, zmierzyć sobie ciśnienie i tkankę tłuszczową. Można też było odwiedzić stoiska zaproszonych gości: uczniów szkół i członków stowarzyszeń i zaopatrzyć się w przepiękne drobiazgi. Ale najwięcej działo się na scenie: wszyscy artyści wykazali się wielkimi zdolnościami muzycznymi, ruchowymi i teatralnymi. My wystąpiliśmy z przedstawieniem Czerwony Kapturek po śląsku, przy którym publiczność bawiła się świetnie. Do śpiewania piosenek: Szła dzieweczka i Stokrotka włączyło się wielu widzów, dzieląc się swoją radością i entuzjazmem. Do samego zamknięcia imprezy wszyscy - uczniowie oraz opiekunowie - bawiliśmy się świetnie, tańcząc i śpiewając największe przeboje.

Zdążyliśmy jeszcze wpisać się do księgi pamiątkowej, rozdać dyplomy wszystkim naszym podopiecznym i udzielić wywiadu dla katowickich Aktualności. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że spędziliśmy w Rosarium cudowny dzień, pełen wrażeń. Składamy podziękowania Urzędowi Miasta Siemianowice za bezpieczny dowóz dzieci na piknik i z powrotem. Panu Jurkowi Fielkowi dziękujemy za złożenie statku i przycumowanie go w Rosarium, Pani Marzenie Fonfarze - za przywiezienie okrętu i innych potrzebnych rzeczy. Opiekunom dziękujemy za troskę i profesjonalną opiekę nad dziećmi.


Mamy nadzieję, że piknik integracyjny będzie stałym, corocznym wydarzeniem w naszym lodołamaczowym kalendarium.

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć w naszej internetowej galerii.

 

JK, fot. AEA

Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie