Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 30 Lipiec 2021
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Komunikat


komunikat StowarzyszeniaStowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na  zebranie, które odbędzie się w poniedziałek, 3 lutego, o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Siemianowicach Śląskich.

Podziękowania

Na ręce Stowarzyszenia Lodołamacz złożono podziękowania przez Panią pedagog Krystynę Hulin za zakup pomocy do zajęć  korekcyjno - kompensacyjnych.

 

Oto zakupione pomoce.

Fundusze na ich zakup pochodzą z 1% przekazanego na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Wydano 301,95 zł.

Zakupione pomoce dla uczniów na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone przez pedagoga szkolnego pozwolą uatrakcyjnić pracę dzieciom na zajęciach, zmotywować uczniów do działania, pobudzić ich aktywność i kreatywność oraz usprawnić zaburzone funkcje percepcyjno – motoryczne, pamięć, logiczne myślenie, koncentrację uwagi.

 

Rok 2020

Szanowni Państwo! 


Działalność naszego  Stowarzyszenia  to efekt wsparcia  naszych przyjaciół, znajomych instytucji.

W tym Nowym Roku 2020 na Państwa ręce składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym.

W zakładce Wspierają nas. rośnie grono naszych Przyjaciół. Wszystkim z całego serca dziękujemy.

Trwa okres rozliczeniowy z podatku dochodowego od osób fizycznych i tym samym nadarza się okazja, by swój 1% przeznaczyć na wsparcie uczniów SP20. Rozliczając podatek dochodowy za rok 2019 mogą Państwo wybrać STOWARZYSZENIE LODOŁAMACZ jako adresata jednego procenta swojego podatku.

W druku PIT w pozycji WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) wystarczy wpisać KRS Stowarzyszenia LODOŁAMACZ: 0000357375.


W imieniu wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie!

 

Załoga LODOŁAMACZA

 

III Turniej Mikołajkowy w Bowlingu!

Jak ten czas szybko mija … 12 grudnia 2019 rozegraliśmy III Turniej Mikołajkowy w Bowlingu! Czterdziestu uczestników zostało podzielonych na osiem drużyn walczących o puchar najlepszej drużyny. 

W tym roku puchar zdobyła drużyna z toru nr 7 czyli Natalia W. z kl. 3b, Oleksandra V. z kl.5a, Zuzanna S. z kl. 7b, Magda z kl.6a,  Radosław z kl. 7a.

Puchar został ufundowany przez Pana Marka Greinera. Wszyscy zawodnicy  otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Turniej odbył się dzięki przyjaciołom Lodołamacza: Panu Markowi Greinerowi i Panu Maciejowi Palczewskiemu, którzy nie tylko nas gorąco powitali, ale jak przystało na „Świętych Mikołajów” poczęstowali Naszych uczestników słodkościami.

Słowa:  I ty możesz zostać Świętym Mikołajem  nabrały prawdziwego znaczenia.

Dziękujemy!

 tekst BS, fot. ARB

„Śniadanie Daje Moc” – jajko w akcji.

Dnia 4 grudnia 2019 roku w naszej szkole ponownie zorganizowano konkurs ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele całej społeczności szkolnej SP20. Główną idą konkursu było promowanie zdrowego żywienia. W tym roku prym wiodło - JAJKO.
Ocenie podlegała estetyka wykonania posiłku i jego przedstawienie, zabezpieczenie rąk i głowy oraz ubrań, przygotowanie informacji o wartości odżywczej jajka. Uczniowie wywiązali się z tego zadania doskonale,
Wszystkie drużyny walczyły do ostatniej minuty.


Ostatecznie zwycięzcami zostali :


I miejsce-7b
II miejsce-5a
III miejsce-7a

 


Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału i inwencji twórczej. Uczestnicy zostali nagrodzeni dzięki Stowarzyszeniu Lodołamacz.


Szczególne podziękowania należą się : p. Teresie Golbie, p. Marioli Widyńskiej, p. Gabrieli Pietrzak.

tekst, fot. GP

Mikołajkowy Turniej Bowlingowy - zapowiedź

Olimpiada Sportowa w Jaworznie
Po raz pierwszy Stowarzyszenie Lodołamacz dopłynęło na II Jaworznicką Olimpiadę Sportową dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo.W olimpiadzie wzięły udział 22 drużyny liczące w sumie 161 osób z różnych miast: Jaworzna, Katowic, Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Chrzanowa i Miechowa.Igrzyska zorganizowane zostały przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jaworznie oraz we współpracy z MCKiS Jaworzno oraz Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” Kręgle, unihokej, boccia czy slalom na wózkach, to tylko niektóre z konkurencji sportowych jaworznickiej olimpiady. Poza tym było dużo innych atrakcji, takich jak np.foto-budka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Zadbano o poczęstunek: napoje, słodkości, owoce dodawały energii zawodnikom.
Ale najważniejszy był duch sportowej rywalizacji. Nasza zawodniczka Sonia zdobyła III miejsce w jednej z konkurencji. W bocci przegraliśmy w dogrywce. Tym razem byli od nas lepsi -  gratulujemy im. Zmaganiom sportowym towarzyszył konkurs plastyczny pt.: "Łączy nas sport" , w którym uczennice z klasy 6a naszej szkoły zdobyły wyróżnienie.
 
 
 
 
Wyrażamy nasze słowa podziwu i uznania dla SP 7  i wolontariuszy oraz  Pani Marzeny Kasperczyk za zorganizowanie tak wyjątkowej olimpiady. Dziękujemy i mamy nadzieję,że spotkamy się za rok.
Słowa podziękowania należą się również Urzędowi Miasta Siemianowice za  transport naszych podopiecznych na imprezę.
 
III- cie Integracyjne Zawody w Bocci

Po raz kolejny Stowarzyszenie Lodołamacz wraz ze swoimi podopiecznymi miało przyjemność gościć w hali sportowej MOSiR w Sosnowcu na III Zawodach Integracyjnych w BOCCI.


Organizatorem imprezy od lat jest Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Sosnowcu we współpracy z MOSiR Sosnowiec oraz UM Sosnowiec.
Celem tych zawodów jest propagowanie, rozpowszechnianie gry Boccia (dyscyplina paraolimpijska) na terenie miasta oraz województwa śląskiego. Integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi oraz zaspokojenie potrzeby sukcesu i samorealizacji, podniesienie poczucia własnej wartości i wiary w siebie osób niepełnosprawnych to niektóre z działań, które udaje się w cielić w życie. Konkurencja sprzyja fantastycznej zabawie i uczciwej rywalizacji. Tym razem byli od nas lepsi, ale gratulujemy im i dziękujemy za wspólna zabawę.
Dzięki sponsorom organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek, napoje posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy dyplom.


Dziękujemy UM Siemianowice za transport na zawody.


Do zobaczenia. Już za rok na IV Integracyjnych Zawodach Bocci .

Kolejny rok szkolny

 

 

To niesamowite, jak ten czas leci. Już za parę dni zaczynamy nowy rok szkolny!

Zapraszamy do wspólnych działań.

Ten rok będzie dla naszego stowarzyszenia bardzo wyjątkowy...

Wakacyjne lenistwo

 

 

Przyjaciele!

Życzymy Wam wspaniałego czasu wakacyjnego, Odpoczywajcie!

Dziękujemy za to, że Nas zawsze wspieracie, inspirujecie, jesteście.

Do zobaczenia po wakacjach Wyluzowany.

 

IX Turniej Bowlingowy

To był ogień!  Już za nami IX Turniej Bowlingowy Stowarzyszenia Lodołamacz w siemianowickiej Renomie . Na wszystkich torach stanęło 36 podopiecznych ze Szkoły Podstawowej nr 20. Zawodnicy walczyli o puchar drużynowy oraz w kategorii indywidualnej.

 

Pierwsze miejsce zdobył tor nr 3 w składzie:
 
Weroniki Z.  z  klasy 2b 
Szymona W. z  klasy 4a 
Fabiana K. z  klasy 6b 
Sywii M. z  klasy 5c 
 
 

Za piękne podsumowanie roku szkolnego i nasz uśmiech na twarzach, chcemy podziekować naszemu wiernemu przyjacielowi Panu Markowi Greinerowi oraz Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. To dzięki Wam znów mogliśmy razem bawić się i rywlizować.

 

Do zobaczenia  za rok, na JUŻ dziesiątym turnieju.

 

fot, tekst GP

Strona 2 z 28 < 1 2 3 4 5 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie