Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 06 Lipiec 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Kupiliśmy pomoce

Dzięki Państwa dobroczynności, z 1% zakupiliśmy materiały dla pedagoga i psychologa w SP20. 

Kolejny raz pragniemy Państwu za to podziękować. Tylko dzięki Wam możemy wspierać naszych podopiecznych.

Materiały pedagoga

 

Materiały psychologa

 

 

Podziękowania

Dla Kamila

Nasi Przyjaciele ze Szkoły Podstawowej nr 13, którzy wspierają akcje zbierania nakrętek, z której finansowana jest pomoc dla podopiecznych Stowarzyszenia Lodołamacz, organizują przepiękną inicjatywę. Koncert Charytatywny dla Kamila Wiącka. Jesteśmy z Wami całym sercem!

Prosimy o 1%

Szanowni Państwo! 


Działalność Stowarzyszenia jest możliwa tylko dzięki życzliwości, dobrej woli oraz zaangażowaniu wielu osób i instytucji, które udało się wokół nas zgromadzić i zachęcić do pomocy. Informacje o naszych darczyńcach umieszczamy na naszej stronie w zakładce Wspierają nas. Stale rośnie grono naszych Przyjaciół. Wszystkim Państwu z całego serca dziękujemy za ofiarność i zaangażowanie. Wierzymy, że wspólnie uda nam się zrobić więcej!

Trwa okres rozliczeniowy z podatku dochodowego od osób fizycznych i tym samym nadarza się okazja, by swój 1% przeznaczyć na wsparcie uczniów SP20. Rozliczając podatek dochodowy za rok 2018 mogą Państwo wybrać LODOŁAMACZ jako adresata jednego procenta swojego podatku.

W druku PIT w pozycji WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) wystarczy wpisać KRS Stowarzyszenia LODOŁAMACZ: 0000357375.


W imieniu wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie!

 

Załoga LODOŁAMACZA

 

Zakupiliśmy sprzęt

 

Dzięki Państwa pomocy, mogliśmy zakupić sprzęt do klasopracowni, aby wspomóc proces dydaktyczny naszych podopiecznych. Pieniądze za które zakupiono wyposażenie pochodzą z 1% . 

Wydano 7190,98 zł.

Zakupiono następujący sprzęt:

Uchwyt do projektora ARTP-101Bsufitowy16cm czarny szt. 3

Projektor BenQTH534 DLP szt. 3

Soundbar Sharp HT-SB106 szt. 3

 

Wesołych Świąt

  

WSZYSTKIM PAŃSTWU 
I NASZYM PODOPIECZNYM 
ORAZ  FIRMOM, 
RODZICOM, NAUCZYCIELOM,
A TAKŻE PRYWATNYM OSOBOM 
WSPIERAJĄCYM NASZE DZIAŁANIA 
SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA 
RADOSNYCH ŚWIĄT 
BOŻEGO NARODZENIA 
ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI 
W NOWYM 2019 ROKU

II Turniej Mikołajkowy w Renomie

Zabawa, świetna zabawa, wyśmienita zabawa… - tak można by podsumować tegoroczny, a już drugi turniej bowlingowy, w którym uczestniczyli podopieczni Lodołamacza. 7 grudnia w siemianowickiej Kręgielni Renoma odbyła się druga edycja Mikołajkowego Turnieju Bowlingowego. Impreza odbyła się dzięki panu Markowi Greinerowi oraz panu Maciejowi Palczewskiemu, którzy są pomysłodawcami i sponsorami tej niecodziennej imprezy. Konkurs jest niezwykły, ponieważ niezwykli są nasi podopieczni i niezwykłe są ich techniki rzutów kulami.

Puchar zdobyła drużyna w składzie: Julia Korpok 6A, Julian Gancarz 4B i Rafał Bubała VIIC. Gratulujemy! Jednak tego dnia każdy jest zwycięzcą, ponieważ zwycięża ze swoimi trudnościami, które na co dzień dają się we znaki. Dlatego każdy z uczestników dostaje medal, który jest nie tylko za rywalizację drużynową w tym dniu, ale walkę o siebie każdego dnia. Takich Mikołajek życzymy wszystkim, ponieważ najważniejsze jest by móc kogoś obdarować i zobaczyć uśmiech na twarzy obdarowanego. To największy prezent.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej imprezy, szczególnie wolontariuszom oraz wszystkim tym, którzy są wszędzie tam, gdzie z Lodołamaczem przełamujemy bariery i roztapiamy lody ludzkich serc.

 

fot GP tekst ANS

 

Kolejna edycja konkursu Śniadanie daje moc

3 grudnia w naszej szkole odbyły się kulinarne zawody klas. Coroczna rywalizacja w konkursie "Śniadanie daje moc”, przybrała w tym roku klimat świąt. Zadaniem uczniów było wykonanie najzdrowszej i najsmaczniejszej kanapki śniadaniowej, które w praktyce przybrały artystyczne formy przestrzenne:)

 

Nagrodzone klasy:

 

I miejsce - klasa VI a

II miejsce - klasa VII a

III miejsce - klasa III a gim

 

Specjalne wyróżnienie dla klasy V b

 

 

Nagrody dla tak smacznej rywalizacji ufundowało Stowarzyszenie Lodołamacz w ramach wspierania szkolnej promocji zdrowia wśród podopiecznych SP 20.

 

Organizatorzy: T. Golba, M. Widyńska, G. Pietrzak

fot i tekst GP

XIX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych… kolejny raz z naszym udziałem

 Po raz kolejny Stowarzyszenie Lodołamacz zostało zaproszone na XIX Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej Nasi podopieczni znaleźli się wśród 500 uczestników, którzy przyjechali do Dąbrowy Górniczej ze szkół i ośrodków z całego województwa śląskiego, a także województw małopolskiego i wielkopolskiego. Nie zabrakło reprezentantów gospodarzy, czyli Dąbrowy Górniczej, ale przyjechało też wiele innych drużyn, m.in. z Będzina, Czeladzi, Sosnowca, Gliwic, Mysłowic, Jaworzna, Tarnowskich Gór, Łaz, Zabrza, Sławkowa, Katowic, Krakowa, Wieliczki no i my jako jedyna drużyna z Siemianowic Śląskich.

Na początku zapłonął specjalny znicz, jak na prawdziwą olimpijską rywalizację przystało. Na najlepsze zespoły czekały nagrody finansowe oraz puchary. Tak naprawdę najważniejszy był jednak sam udział w tak wyjątkowej imprezie. 

Drużyna Lodołamacza dzielnie stawiała czoło przeciwnikom, nie zapominając przy tym o świetnej zabawie. .
Nie zabrakło też konkursów i wspólnej zabawy z klaunami Ruphertem i Rico. Radości i śmiechu było mnóstwo. Zwłaszcza, że każdy wrócił do domu z pamiątkowym medalem. A o dodatkową niespodziankę postarał się ks. biskup Grzegorz Kaszak, który zadbał o ogromny tort w barwach narodowych, biało-czerwonych z napisem „Paraspartakiada dla Niepodległej”. – Życząc wszystkim dobrej zabawy.
Jeśli nie uda się wam wygrać dziś, to kolejna szansa będzie za rok, podczas jubileuszowej, dwudziestej już Paraspartakiady – podkreślił ks. Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki. 
Na widowni nie zabrakło przedstawicieli m.in. władz samorządowych, duchowieństwa, policji, Kuratorium Oświaty w Katowicach, którzy wspierają to wydarzenie. Otrzymali oni podziękowania i specjalne statuetki.

Organizatorami Paraspartakiady są: Stowarzyszenie „Neuron” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. W przebiegu imprezy pomagają wolontariusze wraz z opiekunami z V LO, dąbrowskich szkół oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad XIX Paraspartakiadą Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych objęli: ks. dr Grzegorz Kaszak – biskup sosnowiecki, Urszula Bauer - Śląski Kurator Oświaty, Marcin Bazylak – prezydent Dąbrowy Górniczej. Patronem medialnym tego ciekawego i wartościowego wydarzenia jest także Dziennik Zachodni. Impreza była wspaniała ,a tort był przepyszny to wszystko udało się dzięki ludziom ,którzy tak jak my PRZEŁAMUJĄ LODY LUDZKICH SERC.

Lodołamacz dziękuje i ma nadzieję, że spotkamy sięza rok, podczas jubileuszowej, dwudziestej już Paraspartakiady.


Stowarzyszenie LODOŁAMACZ składa podziękowanie za bezinteresowną pomoc Pani Prezes Marii
Dyli ze Stowarzyszenia Imperium Słońca z Siemianowic Śląskich za użyczenie swojego transportu, dzięki któremu nie zawiedliśmy naszych podopiecznych. Drugie podziękowania za udostępnienie busów do przewozu dzieci składamy Urzędowi Miasta Siemianowice Śląskie.

 

 fot ARB tekst ANS

Zaproszenie

100 lat

Wszystkiego najlepszego

POLSKO!

 

II Integracyjny Turniej Bocci

Kolejne działanie POWER jest w nas już za nami.
Po raz drugi drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 20 rywalizowały w Sosnowcu podczas II Integracyjnego Turnieju w Bocci. Organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Sosnowcu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.

W zawodach wzięły udział 22 drużyny: z Milicza, Miechowa, Libiąża, Częstochowy, Mysłowic, Czeladzi, Siemianowic Śląskich, Jaworzna i Sosnowca. Nas reprezentowały dwie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych.
Dzieci bawiły się wyśmienicie. Apetyt na zwycięstwa był ogromny, niestety w tym roku szczęście nie sprzyjało. Trzeba było pocieszyć się kibicowaniem zaprzyjaźnionej drużynie z Jaworzna.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością : Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Wilhelm Zych, Dyrektor MOSiR Pan Jerzy Górak, Z-ca Dyrektora MOSIR ds. Sportowych Pan Arkadiusz Hrabia.

Serdeczne podziękowania składamy dla Urzędu Miasta Siemianowice za bezpieczny transport na zawody a organizatorom turnieju za fantastyczne emocje i zabawę.


fot i tekst ANS

Strona 3 z 27 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie