Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 06 Sierpień 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Ogłoszenie wyników zbiórki publicznej przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Lodołamacz - KAPELE SERC'2012Ogłoszenie wyników zbiórki publicznej przeprowadzonej przez Stowarzyszenie LODOŁAMACZ z przeznaczeniem na zakup sprzętów i materiałów służących likwidacji barier utrudniających edukację i funkcjonowanie dzieci niepełnosprawnych na terenie Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Lipowej 3 w Siemianowicach Śląskich, przeprowadzonej na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie nr 2/2012 z dnia 14.05.2012 r.


Zbiórka dla Lublina. Post scriptum od Redakcji

Akcja LODOŁAMACZA dla Lublina
Wiemy już, że nasza przesyłka dotarła do adresata! Otrzymaliśmy Podziękowanie z Lublina. Publikujemy je tutaj, bowiem jest skierowane do wszystkich, którzy postawili na altruistyczny, a także ekologiczny gest wsparcia komórkowej akcji dla dzieci!
To dobry azymut dla naszego wspólnego rejsu, Kochani LODOŁAMACZE!

Pozdrawiamy Was serdecznie, jeszcze raz dziękując za wspólne zaangażowanie!


Podziękowanie z Lublina >>


Artykuły powiązane:

AEA, JK

 

LODOŁAMACZ na II Śląskim Pikniku Integracyjnym


Już po raz drugi wzięliśmy udział w Śląskim Pikniku Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych w Rosarium w Parku Śląskim. Tym razem pogoda dopisała, więc prawie bez przerwy byliśmy w ruchu. A zajęć było naprawdę sporo. Na początku nastąpiło oczywiście uroczyste otwarcie pikniku przez Marszałka Województwa Śląskiego, organizatora imprezy. No i zabawa się rozpoczęła. Można było strzelać z łuku, łowić rybki, poławiać perły, rzucać piłką w Madagaskar, pograć w minigolfa. Nasi uczniowie bardzo chętnie startowali we wszystkich zawodach, doskonale się przy tym bawili i niemal w każdej konkurencji zajęli któreś z medalowych miejsc.

W bloku prozdrowotnym można było skorzystać z indywidualnej porady specjalisty, zmierzyć sobie ciśnienie i tkankę tłuszczową. Można też było odwiedzić stoiska zaproszonych gości: uczniów szkół i członków stowarzyszeń i zaopatrzyć się w przepiękne drobiazgi. Ale najwięcej działo się na scenie: wszyscy artyści wykazali się wielkimi zdolnościami muzycznymi, ruchowymi i teatralnymi. My wystąpiliśmy z przedstawieniem Czerwony Kapturek po śląsku, przy którym publiczność bawiła się świetnie. Do śpiewania piosenek: Szła dzieweczka i Stokrotka włączyło się wielu widzów, dzieląc się swoją radością i entuzjazmem. Do samego zamknięcia imprezy wszyscy - uczniowie oraz opiekunowie - bawiliśmy się świetnie, tańcząc i śpiewając największe przeboje.

Zdążyliśmy jeszcze wpisać się do księgi pamiątkowej, rozdać dyplomy wszystkim naszym podopiecznym i udzielić wywiadu dla katowickich Aktualności. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że spędziliśmy w Rosarium cudowny dzień, pełen wrażeń. Składamy podziękowania Urzędowi Miasta Siemianowice za bezpieczny dowóz dzieci na piknik i z powrotem. Panu Jurkowi Fielkowi dziękujemy za złożenie statku i przycumowanie go w Rosarium, Pani Marzenie Fonfarze - za przywiezienie okrętu i innych potrzebnych rzeczy. Opiekunom dziękujemy za troskę i profesjonalną opiekę nad dziećmi.


Mamy nadzieję, że piknik integracyjny będzie stałym, corocznym wydarzeniem w naszym lodołamaczowym kalendarium.

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć w naszej internetowej galerii.

 

JK, fot. AEA

Zapraszamy na II Piknik Integracyjny


6. czerwca
w godzinach od 10.00 do 16.00 w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbędzie się II Śląski Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do Rosarium, by towarzyszyć naszym podopiecznym – uczniom Zespołu Szkół Integracyjnych – w tym radosnym święcie dzieci. 

 

 

JK, AEA

 

Kapele podarowały naszym podopiecznym swoje serca


Gorące tańce, ciepłe uśmiechy i wielkie serca - to wszystko musiało sprawić, że mimo chłodnego dnia na sobotnim koncercie KAPELE SERC można się było nieźle rozgrzać. Wspaniali tancerze i śpiewacy z zespołów ludowych: Siemianowice, SILESIANIE, Dąbrowiacyi ŚLĄZACZEK dali popis urody, talentu i sprawności, a także umiejętności dzielenia się tymi darami. A tańczyli nie tylko dla publiczności, ale przede wszystkim dla uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych, podopiecznych LODOŁAMACZA. Nie zawiedli goście: wszyscy widzowie bawili się świetnie do ostatniej minuty koncertu. W przerwach mogli się częstować wyśmienitymi wypiekami, które wraz z promiennymi uśmiechami serwowały Panie: Ania, Gabrysia i Basia. Z wielkim oddaniem kwestowały dla LODOŁAMACZA wspaniałe wolontariuszki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki: Edyta Insadowska, Martyna Słomiany i Patrycja Skalmierska pod opieką nauczycielki, Pani Jolanty Kulik.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i realizacji koncertu KAPELE SERC serdecznie dziękujemy. Panu Prezydentowi Jackowi Guzemu dziękujemy za objęcie patronatu nad koncertem, a Siemianowickiemu Centrum Kultury - za starania organizacyjne.

Specjalne podziękowania należą się Mamom i Babciom uczniów ZSI, uczniom i nauczycielom, wszystkim tym, którzy upiekli tak wiele słodkich pyszności, że goście mieli kłopot z wyborem.
Jeszcze raz serdeczne podziękowania składamy także kapelom za podarowanie blach pełnych smakołyków.

O wyniku zbiórki poinformujemy Państwa wkrótce, a już teraz zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.
Więcej o wydarzeniu:

 

JK, AEA, fot. AEA

 

Słodkie cegiełki na koncert

Kapele Serc
Już w najbliższą sobotę, 2 czerwca, odbędzie się koncert charytatywny KAPELE SERC. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony dla podopiecznych LODOŁAMACZA - uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych. Cegiełki (bilety) w kwocie 10 złotych są jeszcze dostępne w ZSI. Można będzie je nabyć także przed koncertem. Chcielibyśmy, aby koncert był wyjątkowy, także przez włączenie się do imprezy osób, które mają talent i serce do pieczenia ciast. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do akcji poprzez przygotowanie wypieków, które będą cegiełkami na koncercie. W ten sposób KAPELE SERC zyskają także słodkie serca. Osoby, które zechcą włączyć się do tej pięknej inicjatywy, proszone są o przynoszenie do ZSI wypieków w piątek, 1 czerwca.Akcję koordynuje Pani Gabriela Pietrzak.

Ciasta można zostawiać w portierni szkoły aż do godziny 16.00.
Pomóżmy, tak jak potrafimy!

 

JK

 

Telefony wysłane do Lublina


Zakończyliśmy zbiórkę używanych telefonów komórkowych.
Cieszymy się, że lodołamacze odpowiedzieli na apel dzieci z Lublina. Zebrane telefony są już w drodze do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących. Mamy nadzieję, że także dzięki naszej drobnej cegiełce podopieczni ośrodka w Lublinie zrealizują swoje marzenie o wycieczce. Pozdrawiamy ich serdecznie i życzymy spełnienia także wszystkich innych marzeń. Zapraszamy do obejrzenia efektu naszej akcji w lodołamaczowej galerii.

JK, fot. AEA

 

Kapele Serc'2012 zagrają dla podopiecznych LODOŁAMACZA

Kapele Serc
Bardzo nam miło poinformować Państwa, że w sobotę, 2 czerwca w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Siemianowicach odbędzie się koncert charytatywny KAPELE SERC, z którego dochód zostanie przeznaczony na likwidację barier utrudniających funkcjonowanie dzieci niepełnosprawnych i sprawnych na terenie Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach. Impreza odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Jacka Guzego.

Na koncercie zatańczą i zaśpiewają:

  • Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Siemianowice,
  • Zespół Pieśni i Tańca Siemianowice,
  • Zespół Pieśni i Tańca Silesianie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • Akademicki Zespół Tańca Politechniki Śląskiej Dąbrowiacy,
  • Zespół Folklorystyczny Ślązaczek.

Bilety na koncert w postaci cegiełek, w kwocie 10 złotych, już teraz można nabywać w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach przy ulicy Lipowej 3, oraz w dniu koncertu, w Amfiteatrze. Wszelkich informacji o koncercie i biletach udziela Siemianowickie Centrum Kultury.

Każdy z Państwa może także dodatkowo wesprzeć akcję i upiec ciasto, a następnie podzielić się swoimi domowymi wypiekami. Na wypieki będziemy czekać w siedzibie ZSI (Lipowa 3) przez cały piątek, 1 czerwca, aż do godziny 16.00. Słodkimi smakołykami będziemy częstować gości na sobotnim koncercie.

Serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy do udziału w koncercie, do wspólnej zabawy i przyłączenia się do pracy na rzecz wyrównywania szans dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

JK, AEA

 

Woda + dobry humor = świetna zabawa

Zajęcia ruchowe na basenie
W ostatnim dniu egzaminacyjnych zmagań gimnazjalistów, LODOŁAMACZ zaprosił uczniów ZSI na basen do hali kompleksu sportowego Michał. Było wszystko, co potrzebne do dobrej zabawy: zjeżdżanie ze zjeżdżalni, gra w piłkę i oczywiście pływanie. Młodzież opuszczała basen w dobrych humorach, tym bardziej, że przed nią perspektywa pogodnej majówki i kilku wolnych dni.

Za opiekę nad dziećmi i młodzieżą serdecznie dziękujemy Paniom: Justynie Wróbel, Annie Rawskiej-Białek, Barbarze Stadnik oraz Panom: Marcinowi Paulowi i Piotrowi Zegadle.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z basenu w naszej galerii.

 

JK, fot. AR-B

 

Mistrzostwo Kręgli zdobyte po raz drugi


25 kwietnia
Stowarzyszenie Lodołamacz, dzięki uprzejmości Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zorganizowało II Turniej o Mistrzostwo Kręgli. Na torach Renomy spotkali się uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych, by z zaangażowaniem i wolą zwycięstwa walczyć o mistrzowski puchar. Mistrzem II Turnieju został Wojciech Siura, który otrzymał puchar ufundowany przez Prezesa SSM. Wyłoniono także mistrzów torów, którymi zostali: Aleksandra Grabska (złoty medal), Paweł Grzywocz (srebrny medal) i Daria Radzimirska (brązowy medal). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy instytucjom i osobom, które poświęciły swój czas i środki, aby dzieci mogły wziąć udział w turnieju. Dziękujemy Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a szczególnie Panu Markowi Greinerowi, za umożliwienie rozegrania Turnieju oraz świetny doping. Urzędowi Miasta składamy podziękowania za bezpieczny dowóz dzieci do Renomy i z powrotem. Dziękujemy opiekunom dzieci: Pani Justynie Wróbel, Pani Annie Rawskiej-Białek, Pani Gabrieli Pietrzak, Pani Marii Kryście, Pani Barbarze Stadnik, Panu Krzysztofowi Kostrzewskiemu oraz mamom i babciom, najwierniejszym kibicom naszych zawodników.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom wspaniałej rywalizacji i wielkiej pasji w czasie gry. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny Turniej, a tymczasem prosimy o odwiedzenie naszej internetowej galerii.

 

JK, fot. JK

 

Masz starą komórkę? Możesz pomóc niewidomym dzieciom z Lublina!


Niewidome dzieci z Lublina marzą o telefonach komórkowych. Nie po to, by z nich dzwonić, ale by dzięki nim poznawać świat, by pojechać na wycieczkę. Szkoła, w której się uczą nie ma pieniędzy na opłacenie wyjazdu, a uczniowie bardzo często pochodzą z biednych rodzin.

[Źródło: 2012.04.15 - Świat niewidomych dzieci]Uwaga Lodołamacze!
Każdy z nas może pomóc! Wystarczy, że podarujemy niepotrzebne nam już telefony komórkowe. Zajrzyjmy do naszych szafek i szuflad.  Może gdzieś tam na dnie leży dawno zapomniany stary telefon? Zróbmy miejsce w szafce, a dzieciakom z Lublina sprawmy radość!

Od 23 kwietnia br. dołączamy się do zbiórki używanych telefonów. Nasza akcja potrwa do 15 maja. Niepotrzebne telefony w tych dniach będzie można przynieść do Biblioteki pod Puchaczem.

Wszystkie zebrane telefony prześlemy pocztą do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących przy ul. Hirszfelda 6 w Lublinie.


Więcej o akcji:

 

AEA, JK

 

Strona 21 z 27 << < 18 19 20 21 22 23 24 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie