Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 06 Sierpień 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Bliskie spotkania z niepełnosprawnością

Krzysztof Wostal
Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Śląskiej przy ulicy Ligonia 7 w Katowicach do Działu Integracyjno-Biblioterapeutycznego .

W środę, 25 kwietnia o godzinie 16.30
odbędzie się tam spotkanie z Krzysztofem Wostalem, podróżnikiem, finalistą konkursu Człowiek bez barier 2010, Mistrzem Polski osób głuchoniewidomych w warcabach klasycznych.

Spotkanie zapowiada się arcyciekawie, a już dziś zapraszamy na stronę internetową Pana Krzysztofa do oglądania zdjęć i czytania wrażeń z podróży.  Strona znajduje się pod adresem: http://www.wostal.info.

[Źródło: afisz BŚ]

AEA

Jarmark zdrowia

Jarmark zdrowia
Owocowe szaszłyki, warzywne soki oraz wiosenne, chlebowe przekąski – takimi zdrowymi smakołykami na stoisku Zespołu Szkół Integracyjnych oraz Stowarzyszenia LODOŁAMACZ mogli raczyć się goście, którzy przybyli do hali Kompleksu Sportowego Michał na Jarmark zdrowia. Smakołyki ufundowała Dyrekcja Szkoły oraz Piekarnia-Cukiernia Fonfara, a przygotowali je uczniowie ZSI, obecni w niedzielne przedpołudnie w hali Michał. Dopisały również absolwentki ZSI, obecnie wolontariuszki z Meritum, i oczywiście nauczyciele Zespołu Szkół Integracyjnych, opiekujący się uczniami.

Na jarmarku można też było posłuchać wykładów specjalistów, zasięgnąć porady u dietetyków, czy wykonać bezpłatne badania profilaktyczne: wzroku, poziomu cukru, ciśnienia tętniczego i masy ciała. Aktywny tryb życia promowali karatecy kyokushin oraz tancerze.

Imprezę zorganizowali: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach oraz Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie - w ramach projektu "Dbam o siebie – żyję zdrowo"

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia.


Więcej o wydarzeniu:

JK, fot. GP

 

Akcja ekologiczna MATEJI


Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprosiło do gościnnego Zespołu Szkół Integracyjnych uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Matejki, popularnej Mateji. Drugoklasiści przybyli pod opieką nauczycielki fizyki, Pani Marty Iwan z akcją ekologiczną zatytułowaną Sprzątam, zbieram, segreguję, wodę, ziemię mą - szanuję. Uczniowie ZSI obejrzeli przygotowaną przez Matejkowiczów prezentację ekologiczną na temat źródeł zanieczyszczenia wody oraz sposobów jej oszczędzania. Uświadomili sobie, że woda jest nam potrzebna do wszystkiego, a jej zasoby nie są niewyczerpane, dlatego wszyscy musimy nimi mądrze gospodarować. Uczniowie poznali również zagrożenia płynące z niekontrolowanego składowania elektrośmieci i uzmysłowili sobie konieczność segregowania odpadów. Dodatkową superatrakcją był pokaz doświadczeń chemicznych, podczas których można było zobaczyć buchające płomienie, nadmuchiwanie balonu za pomocą gazu wydobywającego się z gęstej piany w kolbie, a nawet wybuch maleńkiego wulkanu na szkolnej ławie! Serdecznie dziękujemy II LO za wizytę i kapitalną prezentację! Ten atrakcyjny sposób popularyzowania wiedzy ekologicznej, zaprezentowany przez licealistów, świetnie przemówił zarówno do starszych, jak i młodszych uczniów.

Przypominamy, że w II LO od roku funkcjonuje klasa integracyjna. Ubiegłoroczni absolwenci ZSI, którzy ją wybrali, bardzo chwalą przyjazną atmosferę Mateji. Podczas znakomitej prezentacji popularnonaukowej wszyscy widzowie, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, byli pod jej ogromnym wrażeniem.

 

JK

 

VII Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego w ZSI

13 marca br. w Zespole Szkół Integracyjnych odbył się VII Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego. Z Katowic przybyli uczniowie SP nr 47, a z Siemianowic - przedstawiciele ZSS, Imperium Słońca i oczywiście ZSI, którzy znaleźli się wśród zwycięzców. Uczestnikom gratulujemy woli walki, a wszystkich zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z zawodów.


Więcej o wydarzeniu:

JK

 

Szukasz klasy integracyjnej? Wybierz „Mateję”

Wybierz

Zbliża się czas podejmowania decyzji o wyborze szkoły średniej przez gimnazjalistów. Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że w pobliżu naszej szkoły, na osiedlu Tuwima przy ulicy Leśnej 1, w II Liceum Ogólnokształcącym, od roku funkcjonuje klasa integracyjna. Absolwenci ZSI, którzy wybrali tę klasę w ubiegłym roku, są bardzo zadowoleni z wyboru i zapraszają młodszych kolegów i koleżanki do „Mateji”.

W II LO można wybrać jedną spośród 4 klas: medialną, językową, przyrodniczo-ratowniczą lub turystyczną.


Więcej na ten temat tutaj:

 

JK, AEA

 

Dieta i aktywność sposobem na otyłość


5 marca br. w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski, konferencja poświęcona otyłości osób niepełnosprawnych po hasłem Otyłość osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie jako problem interdyscyplinarny. Prelegenci ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego promowali zrównoważoną dietę oraz częstą aktywność fizyczną w zakresie możliwym do realizowania przez osoby niepełnosprawne. Zwrócono uwagę na rolę gier i sportów zespołowych w profilaktyce otyłości u dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo.


Więcej o wydarzeniu:

 

JK, AEA

 

Ogłoszenie wyników zbiórki publicznejOgłoszenie wyników zbiórki publicznej z przeznaczeniem na zakup usług rehabilitacyjnych i sprzętu rehabilitacyjnego dla Sandry Śliwy z Siemianowic Śląskich cierpiącej na zaburzony rozwój ruchowy,  przeprowadzonej na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie nr 1/2012 z dnia 16.01.2012 r.


  • Wolontariusze upoważnieni do kwestowania zebrali do puszek kwestorskich: 4994,87 zł
  • Stowarzyszenie łącznie zebrało: 15553,66 zł
  • Po odliczeniu kosztów: 15251,14 zł

Powyższa kwota zostanie przeznaczona na zakup:

  1. turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku Zabajka w Złotowie w czerwcu 2012 roku (cena turnusu dwutygodniowego jednego dziecka wraz z opiekunem na dzień 01.03.2012 wynosi 5000 zł, cena może ulec zmianie, opłata za turnus może być uiszczona tylko w trakcie trwania turnusu),

  2. sprzętu do rehabilitacji domowej (o zrealizowanym zakupie poinformujemy w odrębnym ogłoszeniu w możliwie szybkim terminie, ponieważ nadal trwają konsultacje z rehabilitantami i negocjacje z firmami w celu jak najlepszego wydatkowania zebranej kwoty pieniężnej).

Poniesione koszty:

  • Opłata skarbowa za wydanie zezwolenia na zbiórkę publiczną: 82,00 zł
  • Wyciąg z KRS: 35 zł
  • Prowizje od wpłat na indywidualne konto: 66,21 zł
  • Materiały reklamowe: 119,31 zł

 

Prezes Stowarzyszenia Lodołamacz
Barbara Stadnik

Uczestnicy Festiwalu talentów nagrodzeni


Uczniowie, którzy brali udział w zorganizowanym przez Zespół Szkół Integracyjnych oraz Stowarzyszenie LODOŁAMACZ Festiwalu talentów w minionym tygodniu otrzymali dyplomy i upominki. Festiwalowe prace uczniów ZSI cieszyły oczy nie tylko gości kiermaszu świątecznego w szkole, ale także zasiliły pulę prac podarowanych na koncert Siemianowice mają serce, gdzie kwestowaliśmy i koncertowaliśmy dla Sandry. Wszystkim tym, którzy podzielili się swoim talentem Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka podarowało upominki biblioteczne.

Zapraszamy do obejrzenia festiwalowych prac oraz zdjęć z wręczenia dyplomów i pamiątek.

Artykuły powiązane:


JK, AEA

Dziękujemy za pomoc dla Sandry


Zakończyła się zbiórka na rzecz Sandry Śliwy. Konto utworzone za ten cel zostało zamknięte. W imieniu Sandry oraz Jej Mamy serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które okazały serce i wyciągnęły pomocną dłoń. O zebranych środkach poinformujemy Państwa już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Załoga LODOŁAMACZA

 

Konkurs fotograficzny SPRAWNOŚĆ DLA WSZYSTKICH


Zapraszamy wszystkich amatorów fotografowania do udziału w niezwykłym konkursie fotograficznym Sprawność dla wszystkich. Konkurs ma pomóc w odkrywaniu sprawności osób niepełnosprawnych. Interpretacja tematu należy do uczestników. Kapituła konkursu będzie oceniała przede wszystkim pomysłowość uczestników i kreatywność przy tworzeniu zdjęć, duże znaczenie będą miały również walory artystyczne nadesłanych prac. W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby niepełnosprawne, jak i sprawne. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 kwietnia 2012 r. Na konkurs można przesłać maksymalnie 3 zdjęcia. Na zwycięzców czekają  fantastyczne nagrody. Szczegóły pod infolinią 801 401 101 w godz. 8.00-16.00 lub na stronie Stowarzyszenia Niepełnosprawni Sprawni.
 

Więcej o konkursie:

 

AEA

 

Bezpłatne ferie na Stadionie Śląskim


Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni zaprasza na bezpłatne ferie, które współorganizuje na Stadionie Śląskim. Oferta skierowana jest do dzieci do 16 roku życia. Zajęcia odbywać się będą codziennie w dni powszednie w godzinach od 10.00 do 13.00 w budynku Dyrekcji Stadionu Śląskiego.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy
info(at)niepelnosprawnisprawni.com bądź telefoniczny 666 859 903, 801 401 101.

Zobacz plakat imprezy

Szczegółowy plan zajęć - TUTAJ

 
AEA

 

Strona 22 z 27 << < 19 20 21 22 23 24 25 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie