Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 16 Lipiec 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Zaproszenie na bal karnawałowy


W imieniu Stowarzyszenia Niepełnosprawni Sprawni serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na integracyjny bal karnawałowy, który odbędzie się 27 stycznia, w piątek, w godzinach od 14.00 do 18.00. Miejscem zabawy będzie restauracja w budynku Dyrekcji Stadionu Śląskiego. W programie imprezy jest między innymi konkurs na Króla i Królową Balu oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Potwierdzenie przybycia prosimy kierować pod adres: info@niepelnosprawnisprawni.com.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a uczestnikom życzymy niezapomnianych wrażeń i świetnej zabawy!

 

AEA

 

Koncertowo kwestowaliśmy dla Sandry

Koncert dla Sandry
Tegoroczny koncert charytatywny Siemianowice mają serce potwierdził, że mieszkańcy naszego miasta i regionu mają naprawdę wielkie serca. Licytacje przedmiotów i usług przeprowadzone przez Grzegorza Poloczka z kabaretu Rak przyniosły wspaniały efekt. Za pokaźne kwoty, swoich odbiorców znalazły nie tylko dzieła sztuki, ale także takie atrakcyjne usługi jak popołudnie w SPA, deser w cukierni, zwiedzanie ZOO czy wieczór w kinie.

Goście koncertu świetnie bawili się przy muzyce i pokazach tanecznych, można też było zrobić sobie zdjęcie z gwiazdą czy spróbować smacznych wypieków. Darczyńcy odwiedzali stoiska z rękodziełem; swoje prace wystawiła Pracownia Plastyczna „Okienko”, Szkoła Podstawowa nr 13, Śląskie Stowarzyszenie Kulturalne Osób Niepełnosprawnych i oczywiście Zespół Szkół Integracyjnych, którego Sandra jest uczennicą. Przy stoisku Stowarzyszenia LODOŁAMACZ uczniowie ZSI wykonywali i prezentowali własnoręcznie wykonane figurki z papieru - origami. Spośród ciekawej oferty każdy gość mógł wybrać coś dla siebie. Wszystkie datki trafiły do specjalnych puszek zakupionych przez Stowarzyszenie LODOŁAMACZ na zbiórkę publiczną, a następnie na utworzone przez LODOŁAMACZA konto dla Sandry. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na jeden wspólny cel. Na to, by ta radosna, pełna życia dziewczynka mogła skorzystać z rehabilitacji, która poprawi jakość jej codziennego życia. Zebrane środki z pewnością to umożliwią.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by czwartkowy koncert był atrakcyjny i udany. Dziękujemy artystom, instytucjom, dzieciom, rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim siemianowiczanom i gościom za zaangażowanie, poświęcone środki i czas.

Panu Prezydentowi Jackowi Guzemu dziękujemy za objęcie patronatu nad imprezą, Siemianowickiemu Centrum Kultury składamy podziękowania za świetną organizację i trafny wybór scenicznych gwiazd. W imprezie dla Sandry udział wzięli: uczniowie SP nr 1 - aktorzy przedstawienia jasełkowego; Mona Lisa, Mirek Jędrowski, Jacek Silski, Beata Mańkowska, Alex Martinez, Ivan Komarenko, Grzegorz Poloczek, Krzysztof Respondek, zespoły taneczne: Kleks i Duo Dance; chór notabli z magistratu z udziałem dyrektora ZSI - Michała Płonki oraz zespół akompaniujący w składzie:  Józef Skrzek - multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, Marek Banasik - dyrektor SCK, Krzysztof Zyska - dyrektor SP nr 13. 

Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie Fonfarze za pomoc w przewiezieniu naszego statku, sztalug i prac uczniowskich do Michałkowic oraz z powrotem do ZSI, a Panu Jurkowi Fielkowi - konstruktorowi naszego statku - za wykonanie sztalug wystawowych.

Wszystkim, którzy koncertowali i kwestowali dla Sandry dziękujemy za talent i ciepło, którymi szczodrze obdarowali dziewczynkę. To dzięki nim i serdecznej atmosferze gościnnej hali Michał Sandra w ten szczególny wieczór sama błyszczała jak gwiazda. Oby ten blask długo opromieniał Ją i wszystkich darczyńców!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy w naszej galerii.


Więcej o imprezie:

 

JK, AEA, fot. AEA

 

Pomoc dla Sandry - koncert charytatywny

Koncert dla Sandry
Serdecznie zapraszamy całą społeczność Zespołu Szkół Integracyjnych, mieszkańców Siemianowic Śląskich oraz wszystkich ludzi o otwartych sercach do udziału w koncercie Siemianowice mają serce. Impreza dobrze znana siemianowiczanom  jest organizowana już od kilku lat pod patronatem Prezydenta Miasta i ma cel charytatywny. W tym roku z inicjatywy Dyrekcji Zespołu Szkół Integracyjnych cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc dla uczennicy ZSI, Sandry. Sandra jest sympatyczną, radosną i rezolutną dziewczynką, jest też osobą niepełnosprawną ruchowo, która potrzebuje naszej pomocy przy zakupie specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego oraz przy rehabilitacji. Wierzymy, że tak jak w innych akcjach, tak i teraz będziemy mogli liczyć na Państwa pomoc i ofiarność. Spotkamy się w hali Kompleksu Sportowego MICHAŁ przy ul. Orzeszkowej 1 w Michałkowicach 19 stycznia o godzinie 17.00. Zapraszamy do wspólnej zabawy przy muzyce i pomocy Sandrze!

Stowarzyszenie LODOŁAMACZ uruchomiło już specjalne konto, na które wpłynie cały dochód z imprezy. Na konto będzie można wpłacać pieniądze jeszcze miesiąc po koncercie, co jest ważne szczególnie dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli przybyć na imprezę, a zechcą wesprzeć Sandrę swoją pomocą. Podajemy numer konta:

95 1160 2202 0000 0002 0684 3446
z dopiskiem: dla Sandry

Przypominamy nasz adres, niezbędny przy dokonywaniu wpłaty lub przelewu:
Stowarzyszenie LODOŁAMACZ
41-100 Siemianowice, ul. Lipowa 3

 

LODOŁAMACZ przyłączy się do akcji także poprzez zorganizowanie w MICHALE wystawy uczniowskich prac zgromadzonych w czasie Festiwalu talentów, przeprowadzonego w ZSIw ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Chcielibyśmy, by wraz z nami przypłynął do Michałkowic nasz piękny okręt. Dlatego ponownie zwracamy się do naszych nieocenionych darczyńców z prośbą o pomoc w przewiezieniu lodołamacza do Michałkowic. Prosimy o kontakt e-mailowy: lodolamacz.zsi@gmail.com lub telefoniczny: 506-180-156.


Zwracamy się do uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych, by
wszyscy, którzy nie zdążyli podzielić się swoim talentem w czasie Festiwalu talentów w ZSI, przyłączyli się do pomocy dla Waszej koleżanki Sandry i ofiarowali swoje prace na imprezę. Wszystkie datki zebrane w trakcie koncertu oraz imprez towarzyszących zostaną przeznaczone na pomoc dziewczynce. Przejrzyjcie Wasze prace, mogą być wykonane dowolną techniką; a może zdążycie jeszcze wykonać jakieś nowe przed imprezą? Na prace wszystkich uczniów chętnych do pomocy koleżance i podzielenia się swoim talentem czekamy w Bibliotece pod Puchaczem w Zespole Szkół Integracyjnych do 17 stycznia.

Pamiętajcie, Sandra liczy na Was!

 

 

Więcej o imprezie:

 

 

JK, AEA

 

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012

Festiwal talentów na kiermaszu świątecznym w ZSI


15 grudnia
w Zespole Szkół Integracyjnych odbył się coroczny kiermasz świąteczny. W pobliże świątecznej gospody zawinął lodołamacz. Nasz niezatapialny okręt był ozdobiony pracami uczniów ZSI, które wpłynęły na Festiwal talentów, organizowany przez Zespół Szkół Integracyjnych oraz Stowarzyszenie LODOŁAMACZ. Część prac była tworzona na oczach gości. Były to małe dzieła z papieru, wytwory origami, które powstawały w rękach Dawida, Sylwka, Denisa i Nicoli. W szkółce origami, którą nasi utalentowani przyjaciele otworzyli specjalnie na czwartkowy wieczór, mogli się też nauczyć składania papieru odwiedzający nas goście. Wszystkie prace z dużym zainteresowaniem oglądali widzowie wychodzący z pięknego przedstawienia jasełkowego, przygotowanego przez dzieci, młodzież i nauczycieli ZSI. Obok uczniowskich prac goście mogli obejrzeć wystawę zdjęć z akcji przeprowadzanych przez Stowarzyszenie LODOŁAMACZ. Wystawa zdjęć oraz wystawa talentów tuż po kiermaszu zostały przeniesione do głównego holu szkoły, gdzie można je oglądać przez cały świąteczny okres.

Bardzo dziękujemy uczniom, którzy podzielili się swoimi talentami. Dziękujemy też nauczycielom, którzy pomogli wybrać prace na Festiwal: Pani Renacie Ciesek oraz Paniom: Soni Labrydze i Agnieszce Piwowarczyk ze szkolnej świetlicy.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Jurkowi Fielkowi za ponowne złożenie statku oraz zbudowanie sztalug wystawowych.


Wszystkich zapraszamy do obejrzenia festiwalowych prac w naszej galerii.

Więcej o wydarzeniu:

 

JK, AEA, fot. JK, AEA

 

Nowe stoły już w świetlicy

Nowe stoły
Tuż przed świętami uczniowie korzystający ze świetlicy otrzymali piękny prezent: cztery nowe stoły świetlicowe. Zakup jednego ze stołów zawdzięczamy Panu Stanisławowi Papierkowskiemu z firmy Elstan, który na ten cel podarował Stowarzyszeniu trzysta złotych. Drugi, w wyniku decyzji podjętej po głosowaniu na zebraniu Stowarzyszenia, został zakupiony ze składek członkowskich LODOŁAMACZA. Naszemu darczyńcy serdecznie dziękujemy!

W galerii można już zobaczyć, jak przy nowych stołach dzieci grają, bawią się i uczą.

 

JK, fot. JK

Międzynarodowy Dzień Osoby Niepełnosprawnej. Obchody w Bibliotece Śląskiej

 7 grudnia br. w Bibliotece Śląskiej odbył się dzień bezpłatnego poradnictwa oraz uroczystość obchodów Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej obchodzonego w tym roku pod hasłem „Jeśli pomagać, to wspólnie”. Na uroczystość został także zaproszony LODOŁAMACZ. Organizatorowi - Urzędowi Marszałkowskiemu oraz wszystkim współorganizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Podczas uroczystości głos zabrali: prof. dr hab. Jan Malicki, Dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Barbara Daniel, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Anna Wandzel, Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Śląski.

Część artystyczną wypełnił występ kabaretu Drzewo A Gada. Młodzi artyści nie tylko zaprezentowali nieprzeciętne talenty aktorskie i wokalne, ale przede wszystkim udowodnili, że każdy człowiek, mimo różnych ograniczeń, jest zdolny do dystansu wobec siebie, poczucia humoru oraz pogody ducha. Na przekór wszystkiemu. Świetny występ, na najwyższym poziomie artystycznym, zrobił wielkie wrażenie zarówno na sprawnej, jak i niepełnosprawnej publiczności, licznie zgromadzonej w sali audytoryjnej Parnassos Biblioteki Śląskiej.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac osób niepełnosprawnych oraz kiermasz wyrobów świątecznych połączony z konsultacjami i poradami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w naszej galerii.

Zobacz plakat imprezy

Więcej o wydarzeniu:

JK, fot. AEA

Mikołaj z Otmuchowa

MikołajkiMikołaj bez prezentów? Niemożliwe! Może w tym roku było to trudniejsze niż zwykle, bo sanie najlepiej suną po śniegu, ale udało się. Także w tym roku nasz najmilszy święty dotarł do uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych. Słodkie paczki wręczył wszystkim dzieciom w szkole, przynosząc ze sobą dużo radości. Aby tegoroczne podarunki dotarły do naszych dzieci, Mikołajowi pomogło wiele zaangażowanych i bezinteresownych osób.  Za wielkie serce gorąco dziękujemy naszym wspaniałym Mikołajom: Zakładom Przemysłu Cukierniczego Otmuchów za ufundowanie słodyczy, Panu Janowi Płatkowi z Transserwisu za udostępnienie samochodu z pełnym bakiem do przywiezienia otmuchowskich podarunków oraz Panu Henrykowi za ich bezpieczne dowiezienie do ZSI. Podziękowania składamy również pomocnikom św. Mikołaja za sprawne spakowanie prezentów oraz ich urocze wręczenie.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć z wizyty Mikołaja!

 

JK, fot. JK

 

Festiwal talentów w ZSI


W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Zespół Szkół Integracyjnych oraz Stowarzyszenie LODOŁAMACZ ogłaszają Festiwal talentów. Wszystkich uczniów ZSI serdecznie zapraszamy do podzielenia się swoim talentem. Każdy uczeń może przynieść jedną ze swoich prac (wykonanych dowolną techniką). Może to być rysunek, obraz, figura, rzeźba, model lub jakakolwiek inna własna praca. Wszystkie prace prosimy przynosić do Biblioteki pod Puchaczem. Zostaną one pokazane na wystawie w dniu kiermaszu świątecznego, 15 grudnia 2011 w holu Zespołu Szkół Integracyjnych. Festiwal talentów startuje 1 grudnia. Do 12 grudnia czekamy na Wasze prace.

Pobierz/zobacz plakat imprezy i zareklamuj festiwal wśród swoich znajomych!

 

JK, AEA

LODOŁAMACZ na warsztatach plastycznych

 Bibuła, patyczek, klej, glina i nożyczki - czy to wystarczy, żeby stworzyć świąteczny nastrój? W sobotę przekonaliśmy się, że tak. Jadąc na warsztaty plastyczne nie spodziewaliśmy się, że do domu wrócimy z choinkami. Pod okiem Pana Tomka Badury, plastyka i wolontariusza każde świąteczne drzewko udało się znakomicie. Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni - organizator tej i innych ciekawych imprez, o których pisaliśmy już na łamach naszego serwisu - przyjęło nas bardzo gościnnie w Katowicach Brynowie. W ciepłej i przyjaznej atmosferze uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych wraz z innymi uczestnikami warsztatów wyczarowali piękne, kolorowe choinki. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy, a także okazji do poznania nowych koleżanek i kolegów. Do domu odwiózł nas bezpiecznie pan Zenek, kierowca busika udostępnionego nam przez Urząd Miasta Siemianowice. Urzędowi dziękujemy za przewóz, a Stowarzyszeniu Niepełnosprawni Sprawni z Katowic za gościnność i wspaniałe przyjęcie naszych podopiecznych!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów w naszej galerii.

 

JK, fot. JK

 

Podziękowania dla Urzędu Miasta Siemianowice


Stowarzyszenie LODOŁAMACZ pragnie serdecznie podziękować pracownikom siemianowickiego magistratu za życzliwą pomoc w realizowaniu naszej misji wyrównywania szans dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Przy załatwianiu często skomplikowanych spraw urzędowych spotykamy się niezmiennie z przychylnością, możemy tez liczyć na pomoc pracowników urzędu w tak zwyczajnych sprawach, jak na przykład podwiezienie samochodem dzieci niesprawnych ruchowo. Życzliwość, z jaką się spotykamy dowodzi, że otwarte podejście do osób niepełnosprawnych nie jest dla urzędu naszego miasta wartością jedynie deklarowaną, ale także na co dzień realizowaną. Oprócz przestrzegania przepisów liczy się przecież także ludzkie podejście, szczególnie ważne w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Za tę ludzką twarz urzędników i dobrą współpracę z całym Urzędem Miasta Siemianowice w imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy!

Załoga LODOŁAMACZA

 

Gratulacje dla zwycięzców!


Cieszą nas bardzo wszystkie sukcesy uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych. A ostatnie osiągnięcia były naprawdę wspaniałe. Dajana Jastrzębska, trzecioklasistka z gimnazjum zdobyła srebrny medal w turnieju drużynowym w Mistrzostwach Europy Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Splicie. Michał Rychły, uczeń pierwszej klasy gimnazjum, jako najmłodszy uczestnik uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Powstania Śląskie 1919-1921” w Katowicach. Za tymi sukcesami stoi ciężka praca. A że pracować warto, tego dowodzą nie tylko medale i tytuły, ale przede wszystkim radość i satysfakcja ze zwycięstwa nad słabością, zniechęceniem, a czasem zwątpieniem. Naszym zwycięzcom towarzyszy także niezwykła skromność, dlatego wiemy, że nie spoczną na laurach, tylko będą dalej pracować i rozwijać swój talent. Oby tak dalej, trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!

Więcej o wydarzeniach:

 

JK, AEA

Strona 23 z 27 << < 20 21 22 23 24 25 26 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie