Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 20 Styczeń 2021
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Mikołaj z Otmuchowa

MikołajkiMikołaj bez prezentów? Niemożliwe! Może w tym roku było to trudniejsze niż zwykle, bo sanie najlepiej suną po śniegu, ale udało się. Także w tym roku nasz najmilszy święty dotarł do uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych. Słodkie paczki wręczył wszystkim dzieciom w szkole, przynosząc ze sobą dużo radości. Aby tegoroczne podarunki dotarły do naszych dzieci, Mikołajowi pomogło wiele zaangażowanych i bezinteresownych osób.  Za wielkie serce gorąco dziękujemy naszym wspaniałym Mikołajom: Zakładom Przemysłu Cukierniczego Otmuchów za ufundowanie słodyczy, Panu Janowi Płatkowi z Transserwisu za udostępnienie samochodu z pełnym bakiem do przywiezienia otmuchowskich podarunków oraz Panu Henrykowi za ich bezpieczne dowiezienie do ZSI. Podziękowania składamy również pomocnikom św. Mikołaja za sprawne spakowanie prezentów oraz ich urocze wręczenie.

Zapraszamy do galerii do obejrzenia zdjęć z wizyty Mikołaja!

 

JK, fot. JK

 

Festiwal talentów w ZSI


W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Zespół Szkół Integracyjnych oraz Stowarzyszenie LODOŁAMACZ ogłaszają Festiwal talentów. Wszystkich uczniów ZSI serdecznie zapraszamy do podzielenia się swoim talentem. Każdy uczeń może przynieść jedną ze swoich prac (wykonanych dowolną techniką). Może to być rysunek, obraz, figura, rzeźba, model lub jakakolwiek inna własna praca. Wszystkie prace prosimy przynosić do Biblioteki pod Puchaczem. Zostaną one pokazane na wystawie w dniu kiermaszu świątecznego, 15 grudnia 2011 w holu Zespołu Szkół Integracyjnych. Festiwal talentów startuje 1 grudnia. Do 12 grudnia czekamy na Wasze prace.

Pobierz/zobacz plakat imprezy i zareklamuj festiwal wśród swoich znajomych!

 

JK, AEA

LODOŁAMACZ na warsztatach plastycznych

 Bibuła, patyczek, klej, glina i nożyczki - czy to wystarczy, żeby stworzyć świąteczny nastrój? W sobotę przekonaliśmy się, że tak. Jadąc na warsztaty plastyczne nie spodziewaliśmy się, że do domu wrócimy z choinkami. Pod okiem Pana Tomka Badury, plastyka i wolontariusza każde świąteczne drzewko udało się znakomicie. Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni - organizator tej i innych ciekawych imprez, o których pisaliśmy już na łamach naszego serwisu - przyjęło nas bardzo gościnnie w Katowicach Brynowie. W ciepłej i przyjaznej atmosferze uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych wraz z innymi uczestnikami warsztatów wyczarowali piękne, kolorowe choinki. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy, a także okazji do poznania nowych koleżanek i kolegów. Do domu odwiózł nas bezpiecznie pan Zenek, kierowca busika udostępnionego nam przez Urząd Miasta Siemianowice. Urzędowi dziękujemy za przewóz, a Stowarzyszeniu Niepełnosprawni Sprawni z Katowic za gościnność i wspaniałe przyjęcie naszych podopiecznych!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów w naszej galerii.

 

JK, fot. JK

 

Podziękowania dla Urzędu Miasta Siemianowice


Stowarzyszenie LODOŁAMACZ pragnie serdecznie podziękować pracownikom siemianowickiego magistratu za życzliwą pomoc w realizowaniu naszej misji wyrównywania szans dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Przy załatwianiu często skomplikowanych spraw urzędowych spotykamy się niezmiennie z przychylnością, możemy tez liczyć na pomoc pracowników urzędu w tak zwyczajnych sprawach, jak na przykład podwiezienie samochodem dzieci niesprawnych ruchowo. Życzliwość, z jaką się spotykamy dowodzi, że otwarte podejście do osób niepełnosprawnych nie jest dla urzędu naszego miasta wartością jedynie deklarowaną, ale także na co dzień realizowaną. Oprócz przestrzegania przepisów liczy się przecież także ludzkie podejście, szczególnie ważne w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Za tę ludzką twarz urzędników i dobrą współpracę z całym Urzędem Miasta Siemianowice w imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy!

Załoga LODOŁAMACZA

 

Gratulacje dla zwycięzców!


Cieszą nas bardzo wszystkie sukcesy uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych. A ostatnie osiągnięcia były naprawdę wspaniałe. Dajana Jastrzębska, trzecioklasistka z gimnazjum zdobyła srebrny medal w turnieju drużynowym w Mistrzostwach Europy Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Splicie. Michał Rychły, uczeń pierwszej klasy gimnazjum, jako najmłodszy uczestnik uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Powstania Śląskie 1919-1921” w Katowicach. Za tymi sukcesami stoi ciężka praca. A że pracować warto, tego dowodzą nie tylko medale i tytuły, ale przede wszystkim radość i satysfakcja ze zwycięstwa nad słabością, zniechęceniem, a czasem zwątpieniem. Naszym zwycięzcom towarzyszy także niezwykła skromność, dlatego wiemy, że nie spoczną na laurach, tylko będą dalej pracować i rozwijać swój talent. Oby tak dalej, trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!

Więcej o wydarzeniach:

 

JK, AEA

Zmiany w serwisie


Dziękujemy wszystkim, którzy logowali się na naszej stronie przez miniony rok po to, by zagłosować w ankiecie na temat działalności organizacji pożytku publicznego. Wszyscy głosujący opowiedzieli się za tym, że takie organizacje są bardzo potrzebne. To utwierdza nas w przekonaniu o sensie naszych działań, a także o celowości promowania takich przedsięwzięć w przestrzeni internetowej.

Aktualnie na miejscu ankiety umieściliśmy blok z cytatami o dobroci i pomaganiu. Wierzymy, że mądre słowa będą wzmacniały motywację do aktywności na rzecz naszych podopiecznych.

Czekamy na propozycje cytatów ze strony internautów. Najciekawsze na pewno zostaną dołączone do naszego zbioru. Zgłoszenia można przesyłać na adres: redakcja.lodolamacz@gmail.com.

 

AEA

Informacja o zakupie dokonanym za środki z licytacji przeprowadzonej przez Stowarzyszenie LODOŁAMACZ w dniu 18. czerwca 2011 roku


Kwota uzyskana z licytacji tj. 310 zł z przeznaczeniem na tablicę interaktywną dla Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich nie stanowiła 100% jej ceny, dlatego pieniądze zostały przeznaczone na zakup akcesoriów potrzebnych przy obsłudze tablicy. Po konsultacji z dyrektorem szkoły, Panem Michałem Płonką, kupiona została multimedialna baza wiedzy przeznaczona dla uczniów gimnazjum o nazwie EduROM Gimnazjum pakiet dla klasy 3. Multimedialne programy z tego pakietu będą udostępniane na zajęciach szkolnych w ZSI.

Faktura za zakup programu EduROM Gimnazjum

Warsztaty plastyczne i teatralne


Pani Maria Morzonek ze Stowarzyszenia Niepełnosprawni Sprawni zaprasza podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ - wszystkich uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych do udziału w sobotnich warsztatach.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, ale także dla osób dorosłych. Uczestnicy będą podzieleni na grupy wiekowe. Warsztaty teatralne i plastyczne są prowadzone w przyjaznej atmosferze, często połączone ze sobą lub poszerzone o dodatkowe zajęcia np. z elementami śpiewu i tańca.

Zajęcia odbywają się co sobotę w godzinach od 12:00 do 16:00. Warsztaty są bezpłatne, trzeba tylko dojechać do Katowic na ul. Środkową 1. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Zobacz plakat
, zapoznaj się z programem warsztatów.

 

AEA, JK

 

Zapraszamy na zebranie


Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza wszystkich działaczy i sympatyków na zebranie, które odbędzie się w poniedziałek, 24 października o godzinie 18.00 w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.

 

Zdobyliśmy 7 medali na I Mini Olimpiadzie Integracyjnej w Pogwizdowie!


1 października 2011 roku w Pogwizdowie nasi podopieczni uczestniczyli w I Mini Olimpiadzie Integracyjnej dla Osób Niepełnosprawnych i Sprawnych. Organizatorem imprezy było katowickie Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni.

Uczestnicy brali udział w wielu dyscyplinach sportowych, m.in. w rzucie oszczepem,  pchnięciu kulą, biegu na 100 m, rzucie do celu, podnoszeniu sztangi. Wszyscy dzielnie walczyli o nagradzane medalami i pucharami miejsca. Nasi podopieczni zdobyli...

 

 JK, AEA, fot. GP

 

Konferencja „Wiem i nie boję się”W czwartek, 29 września Barbara Stadnik, Prezes Stowarzyszenia Lodołamacz uczestniczyła w konferencji Wiem i nie boję się. Konferencja była poświęcona edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie.


Więcej o konferencji: 

Strona 24 z 28 << < 21 22 23 24 25 26 27 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie