Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 14 Lipiec 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Turnusy rehabilitacyjne w Rabce ZdrojuOtrzymaliśmy list od Pana Marka Piekarskiego z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach z informacją o dwutygodniowych turnusach dla osób niepełnosprawnych korzystających z dopłaty z PFRON.

Zapraszamy do zapoznania się treścią listu

Link do strony www Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego

 

JK, AEA

 

Witamy w nowym roku szkolnym


Stowarzyszenie LODOŁAMACZ wita wszystkich po wakacyjnej przerwie i w nowym roku szkolnym serdecznie zaprasza osoby i instytucje do współpracy na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Załoga LODOŁAMACZA

 

Życzenia wakacyjne

 Stowarzyszenie LODOŁAMACZ bardzo serdecznie dziękuje wszystkim osobom i instytucjom za pomoc, współpracę i życzliwość w całorocznej pracy podjętej na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Szczególne podziękowanie kierujemy do Dyrekcji Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich, która umożliwiła Stowarzyszeniu zaistnienie i objęła patronatem jego działalność. Wszystkim Państwu, naszym podopiecznym oraz osobom i firmom wspierającym nasze działania życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Załoga LODOŁAMACZA

 

LODOŁAMACZ i Zespół Szkół Integracyjnych na Dniach Siemianowic


W XXIX Dni Siemianowic zaangażowaliśmy się całym sercem. I to było widać. Nasze stanowisko było zauważalne z daleka. Do portu Siemianowice zawinął prawdziwy lodołamacz, wolontariuszki prowadziły zbiórkę na rzecz Martyny, a nasz żur udał się wyśmienicie. Zajęliśmy 3. miejsce w VII Światowym Konkursie Gotowania Śląskiego Żuru. To wielka sprawa, bo konkurencja też nie próżnowała. Było naprawdę pysznie! Spory sukces odniosła...

 

JK, AEA, fot. AR-B, GP

 

Będziemy na Dniach Siemianowic


W sobotę, 18 czerwca Stowarzyszenie LODOŁAMACZ włączy się w obchody Dni Siemianowic. Stowarzyszenia i fundacje działające na terenie naszego miasta zostały zaproszone do centrum, gdzie będą się prezentować w pobliżu Ratusza. Tam też będzie nasz LODOŁAMACZ. Początek już o godzinie 13.00. Nasze stanowisko, nad którym - mamy nadzieję - będzie górował  nasz statek (znowu liczymy na pomoc darczyńców w jego dowiezieniu) zaoferuje wiele atrakcji...

 

JK, AEA

 

Zaproszenie na zebranie


Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza wszystkich działaczy i sympatyków na zebranie, które odbędzie się w środę 15 czerwca o godz. 16.00 w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.

 

 

LODOŁAMACZ na I Śląskim Pikniku Integracyjnym


I Śląski Piknik Integracyjny
przeszedł do historii. Było deszczowo, romantycznie i wesoło, jednym słowem, nikt się nie nudził. A wspomnienia - sami zobaczcie…

 

JK, AEA, fot. AR-B, AEA

 

W Siemianowicach ruszy oddział integracyjny w szkole średniej

 Od września 2011 roku, czyli od przyszłego roku szkolnego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki ruszy pierwszy w naszym mieście oddział integracyjny w szkole średniej.

Prosimy o rozpropagowanie tej informacji wśród znajomych, by dotarła do niepełnosprawnej młodzieży gimnazjalnej z Siemianowic Śląskich i miast ościennych.

 

BS, JK, AEA

 

 

Potrzebna pomoc! Prośba do wszystkich darczyńców


Zaprosiliśmy Państwa na Piknik Integracyjny, na którym wystąpią nasi podopieczni (8 czerwiec). Symbolem przełamywania lodów, czyli barier, jakie napotykają osoby niepełnosprawne jest lodołamacz. My mamy własny! Zaprojektował go i zbudował Pan Jurek, złota rączka  i dobry duch naszej szkoły, a zarazem Stowarzyszenia. Nasz statek mierzy sobie trzy metry i nie popłynie bez pomocy.

Poszukujemy osoby lub firmy, która z osiedla Tuwima przewiozłaby okręt do Rosarium w WPKiW, gdzie będzie się odbywać Piknik.

Osoby, które mogą pomóc, prosimy o skontaktowanie się z nami drogą e-mailową: redakcja.lodolamacz@gmail.com lub telefoniczną: 506 180 156.

 

JK

Zaproszenie na Piknik Integracyjny


Serdecznie zapraszamy 8 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00 do Rosarium w Parku Śląskim na I Piknik Integracyjny.

Do udziału w pikniku zostaliśmy zaproszeni przez Urząd Marszałkowski w Katowicach, który jest organizatorem imprezy. Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprezentuje przedstawienie muzyczne pt. Otwórzmy drzwi...

 

JK, AEA

 

Lodołamacz w Belwederze


5 maja
w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie i Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracja zorganizował konferencję "O godność dziecka z niepełnosprawnością". Wzięły w niej udział Jej Królewska Mość Sylwia, Królowa Szwecji oraz Małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska. Wśród tak znakomitych gości w obradach i wymianie doświadczeń ludzi, którym bliski jest los osób niepełnosprawnych współuczestniczył nasz LODOŁAMACZ...

 

JK, AEA, fot. GP

Strona 25 z 27 << < 22 23 24 25 26 27 >
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie