Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 21 Październik 2017
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Komunikat


 
Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na zebranie walno-wyborcze, które odbędzie się w czwartek, 19 maja, o godzinie 15.00 w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.

 

 

Dzięki siemianowickim sercom wyposażamy salę rehabilitacyjną!Sala rehabilitacyjna w Zespole Szkół Integracyjnych zapełnia się sprzętem zakupionym ze środków zebranych podczas koncertu "Siemianowice mają serce".

Zrobiliśmy zdjęcia nowych sprzętów - proszę zobaczyć jakie wyposażenie, dzięki Państwa ofiarności, będzie służyć naszym podopiecznym podczas rehabilitacji. 

Ciągle jeszcze docierają do nas zamówione rzeczy, już wkrótce poinformujemy Państwa o szczegółowym rozdysponowaniu środków i zaprezentujemy finalny efekt.

 

JK, fot. JK, GP

 

Rozegraliśmy w RENOMIE VI Turniej w Bowlingu

Dyplomy, medale i puchar - tego nie mogło zabraknąć na VI Turnieju o Mistrzostwo Kręgli, zorganizowanym przez nasze Stowarzyszenie wraz z Siemianowicką Spółdzielnię Mieszkaniową. Ale przede wszystkim nie mogło zabraknąć dobrego humoru i świetnej zabawy. Niektórzy po raz pierwszy, inni jak co roku - wszyscy z wielką chęcią wzięliśmy udział w drużynowej rywalizacji o puchar RENOMY.

Byli z nami też zawodnicy, którzy nie są już uczniami ZSI, ale nie wyobrażali sobie, by mogło ich nie być na Turnieju. Kasiu, Karolino i Julciu, dobrze było z Wami zagrać! Bawiliśmy się na 5 torach. Młodym sportowcom pomagali nauczyciele ZSI, m.in.: Pani Justyna Wróbel, Pan Marcin Paul, Pani Maria Krysta i Pani Mirosława Wróblewska. Dzięki za fachową asystę oraz sportowy doping!

Najwięcej punktów zdobyła drużyna, w skład której weszli: Kamil Wojas, Jakub Nędzi, Dominik Flak-Drechnowicz i Martyna Tyzio. Serdecznie gratulujemy! Do zwycięskiego zespołu trafił puchar Prezesa SSM, a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale i dyplomy. Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym zawody mogły się odbyć.

Dziękujemy Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a szczególnie Panu Markowi Greinerowi i pracownikom RENOMY, za zorganizowanie Turnieju. Babciom, Mamom, Tatom i Dziadkom należą się brawa za wierne kibicowanie zawodnikom. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zapraszamy do galerii LODOŁAMACZA.

 

JK, fot. GP

 

Wodna frajda w MICHALE

W pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego młodsi uczniowie ZSI, podopieczni LODOŁAMACZA, bawili się na basenie w kompleksie sportowym MICHAŁ. Dzieci zjeżdżały ze zjeżdżalni i uczyły się skakać do wody. Wszyscy świetnie się bawili, a nad bezpieczeństwem uczniów, oprócz ratowników, czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z ZSI: Pani Justyna Wróbel i Pan Krzysztof Kostrzewski. Pobyt dzieci na basenie, jak co roku, ufundował Pan Piotr Zegadło.

Serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do naszej galerii.

 

JK, fot. AR-B

 

Dzięki Rosomakowi mamy kamerę na boisku!

 

 

Spółka Akcyjna ROSOMAK w Siemianowicach Śląskich wsparła nas darowizną, dzięki której nasi podopieczni, uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych mogą poczuć się bezpieczniej.

Za podarowane nam środki w porozumieniu z Dyrektorem ZSI zakupiliśmy kamerę, która będzie monitorować boisko szkolne.


Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

 

JK, fot. GP

 

Udany debiut LODOŁAMACZA na XIV Olimpiadzie

 

15 kwietnia uczestniczyliśmy w XIV Sosnowieckiej Olimpiadzie Sportowej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo.

Nasz olimpijski debiut był bardzo udany: zdobyliśmy najwięcej medali ze wszystkich startujących drużyn i dzięki temu wygraliśmy zwycięski puchar oraz nagrodę główną: trampolinę!

Gratulujemy wszystkim naszym sportowcom, którzy dzielnie i wytrwale walczyli w wielu sportowych konkurencjach, przełamując słabości i dążąc do celu.

Dziękujemy organizatorom: Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 5 z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi w Sosnowcu, Urzędowi Miasta Sosnowca oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Sosnowcu - za gorącą atmosferę zawodów i smaczny poczęstunek dla zawodników.

Składamy podziękowania siemianowickiemu Urzędowi Miasta - za bezpieczny dowóz naszych podopiecznych do MOSiR-u i z powrotem, do ZSI. Dziękujemy Pani Mirosławie i Pani Marii za opiekę nad dziećmi.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej lodołamaczowej galerii.

 

JK, fot. AR-B

 

Ogłoszenie wyniku zbiórki publicznej


Zakończyła się zbiórka publiczna nr 2016/98/OR przeprowadzona na rzecz podopiecznych naszego Stowarzyszenia, uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.

W imieniu podopiecznych Lodołamacza oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i firmom, które okazały serce, wyciągając do dzieci pomocną dłoń.

Poniżej zamieszczamy ogłoszenie wyniku zbiórki publicznej, której cześcią był koncert charytatywny "Siemianowice mają serce" w Siemianowickim Centrum Kultury, a patronował mu Pan Prezydent Rafał Piech.

Stowarzyszenie (z licytacji, kwesty i wpłat na konto) łącznie zebrało: 9735,70 zł

Powyższa kwota zostanie przeznaczona na wyposażenie sali rehabilitacyjnej w ZSI. O szczegółowym rozdysponowaniu środków poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej.

 


Prezes Stowarzyszenia Lodołamacz
Barbara Stadnik

 

Dziękujemy Siemianowicom za Serce


W piątkowy wieczór Siemianowice koncertowały charytatywnie dla podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ. Swoim sercem podzielili się z dziećmi wykonawcy, goście, wolontariusze, darczyńcy - wszyscy uczestnicy koncertu "Siemianowice mają serce". Koncert rozpoczęły "Jasełka opowiedziane kolędami" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1, następnie zespół utworzony specjalnie na piątkowy występ, złożony z władz miasta, dyrekcji SCK i artystów koncertowych - z towarzyszeniem publiczności - zaśpiewał i zagrał dwie pastorałki. W drugiej części koncertu wszyscy znakomici wykonawcy dedykowali swoje utwory podopiecznym LODOŁAMACZA: Józef Skrzek zagrał dla Sandry, Beata Mańkowska zaśpiewała dla Lenki, Orkiestra Siemion Band - z wokalistkami Julią Muc i Martyną Czernik - zagrała dla Pawła (któremu zdrowie nie pozwoliło na udział w koncercie; Pawle, pozdrawiamy Cię serdecznie!), z Magdą Minnicką i Zuzanną Krupą Orkiestra zagrała dla Dominika, Inga Papkala zaśpiewała dla Klaudii, a Mirek Jędrowski - dla Kuby.

W przerwach między utworami muzycznymi Marek Omelan prowadził licytację przedmiotów podarowanych na koncert. Można było wylicytować m.in. płyty z autografami muzyków, biżuterię czy zabiegi kosmetyczne. Przez cały czas trwania koncertu wolontariusze z II LO im. Jana Matejki częstowali słodkimi specjałami - wypieki dla gości przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Integracyjnych, uczniowie, ich rodzice i dziadkowie.

 Do skarbonek zbierano datki dla bohaterów koncertu charytatywnego – podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ. Wszyscy uczestnicy koncertu okazali wielką szczodrość – o wynikach zbiórki poinformujemy Państwa po jej zakończeniu, czyli po 25 lutego. Do tego dnia na konto LODOŁAMACZA: 89 1750 0012 0000 0000 3105 9356 można wpłacać pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny dla naszych podopiecznych dopisując w tytule: Koncert charytatywny „Siemianowice mają serce”.

 

  Czytaj więcej

JK, AEA

 

 

SIEMIANOWICE MAJĄ SERCE dla LODOŁAMACZA!

 

Nasze miasto ma serce dla dzieci przez cały rok, o czym podopieczni Stowarzyszenia LODOŁAMACZ, działającego przy Zespole Szkół Integracyjnych, przekonują się bardzo często. Jednak raz w roku Siemianowice grają wspaniały koncert, szczególnie wspierający dzieci potrzebujące pomocy. W tym roku zagramy dla dzieci niepełnosprawnych - podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ.


W programie koncertu znajdą się między innymi:

- przedstawienie jasełkowe,
- wspólne kolędowanie,
- big band Siemiona Band z wokalistkami studium wokalnego SCK,
- koncert Józefa Skrzeka.

Tegoroczny koncert charytatywny "Siemianowice Mają Serce" odbędzie się 29 stycznia o godzinie 17.00 w Siemianowickim  Centrum Kultury przy ul. Niepodległości 45. 
 

Podczas koncertu będą zbierane środki na rzecz dzieci niepełnosprawnych - podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ, uczniów ZSI.


Wstęp wolny. Serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy, kolejny raz zagrajmy razem dla dzieci w Siemianowicach!

 
W związku ze zbiórką środków dla podopiecznych LODOŁAMACZA w czasie koncertu charytatywnego, w dniach od 25 stycznia do 25 lutego 2016 r. będzie można także wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia. Wpłacone w tym czasie środki zostaną w całości przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych - podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ.
 
 
 
 
Podajemy numer konta:  
89 1750 0012 0000 0000 3105 9356
- z dopiskiem:
Koncert charytatywny
"Siemianowice mają serce"
.
 
Serdecznie dziękujemy!
 
 
 
 
JK, AEA

  

Dzień Organizacji Pozarządowych 2016

W środę, 13 stycznia, w Parku Tradycji spotkali się członkowie siemianowickich organizacji pozarządowych. Nie zabrakło tam również LODOŁAMACZA. Spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku, wysłuchania wykładów i szkoleń specjalistów oraz do poznania nowych stowarzyszeń. Wśród prelegentów znalazło się Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień „Trzeźwe Siemianowice”, które przedstawiło nowe uzależnienia, takie jak zakupoholizm czy uzależnienie od komputera, które stały się dziś problemami społecznymi. Nie zabrakło też występów artystycznych: koncertu zespołu GAC z Wichrowych Wzgórz, spektaklu „Zaczarowany Ogród” w wykonaniu grupy terapeutycznej Stowarzyszenia Klub Wsparcia, pokazów tanecznych szkoły Flamenco, a także koncertu kolędowego zespołu aPsolvent.

 

fot.Szymon Duczek


 

JK

 

Zakończenie zbiórki dla zwierząt

Zebrane przez Was dary dla zwierząt w postaci karmy, makaronów, maskotek, zabawek i koców są już w schronisku. Podarowaliście bezdomnym zwierzakom wspaniały świąteczny prezent! Serdecznie dziękujemy uczniom szkoły podstawowej i ich rodzicom za to, że w czasie świątecznych zakupów i porządków pamiętali o psach i kotach, podopiecznych Fundacji S.O.S. dla Zwierząt.

Zwierzętom, które przygarnęło schronisko w Maciejkowicach, będzie cieplej tej zimy, i to także dzięki Wam! Jesteście fantastyczni, dziękujemy!

 

AEA, fot. JK

 

Strona 4 z 22 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie