Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 21 Marzec 2018
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Apelujemy o włączenie się w akcję pomocy dla Kacperka!

Czytaj więcej

 

Posypały się medale!

 

Rekord z Londynu został pobity! Mamy aż 39 medali! Gratulujemy Wszystkim Sportowcom, w szczególności POLSKIEJ REPREZENTACJI! Za cztery lata kolejna paraolimpiada, w Tokio. Piękne są wyniki naszych sportowców, a jak Wasze przygotowania do naszej lokalnej Paraolimpiady? Mrugnięcie 

Czytaj więcej

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro 2016

 

 

Do Brazylii na Paraolimpiadę (7-18 września) poleciało 91 niepełnosprawnych sportowców z Polski. Najwięcej lekkoatletów (31), ale silną reprezentację stanowią także tenisiści stołowi (13), na miejscu są też szermierze na wózkach (9), kolarze (8) i pływacy (8)...

 Czytaj więcej

AEA

 

Witamy po wakacjach!

 

 Serdecznie zapraszamy osoby, instytucje oraz stowarzyszenia i fundacje do podjęcia z nami współpracy celem niesienia pomocy naszym podopiecznym: dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 

 

Załoga LODOŁAMACZA

 

PIĘKNYCH WAKACJI!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się współpracy z naszym Stowarzyszeniem pomagając dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi objętych naszą opieką.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich, która patronuje naszemu Stowarzyszeniu i umożliwia nam realizację podjętych zadań. 
 

Wszystkim naszym Przyjaciołom: rodzicom, nauczycielom, szkołom, uczelniom, bibliotekom, zespołom artystycznym, instytucjom, firmom, osobom wspierającym nasze działania i oczywiście naszym podopiecznym - życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

 

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Załoga LODOŁAMACZA
 
 
 
LODOŁAMACZ na Śląskim Pikniku Integracyjnym

Było wesoło i gwarnie, kiedy na terenie Kompleksu Rzęsa w Siemianowicach Śląskich odbywała się VI edycja Śląskiego Pikniku Osób Niepełnosprawnych. To już kolejne Lodołamaczowe spotkanie na Pikniku, ale pierwsze w naszym mieście. 22 czerwca humory naszych podopiecznych były już prawie wakacyjne i na pewno sprzyjały dobrej zabawie. Pogoda była fantastyczna, a gospodarze imprezy zadbali o nasze dusze i ciała, ponieważ były występy artystyczne z udziałem niepełnosprawnych podopiecznych z całego śląska i można było skosztować pysznego bigosu i żuru.


Nasi podopieczni nie wracali z gołymi rękami. Każdy otrzymał własnoręcznie zdobioną torbę, stanowiącą pamiątkę z udziału w Pikniku, wykonaną na zajęciach ze zdobienia toreb materiałowych z logo organizatorów.


Nie zabrakło „Ekobudki”, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Pikniku. Ochłodę zapewniała kurtyna wodnej umieszczona wśród dinozaurów, którą użyczyły wodociągi Aqua Sprint z Siemianowic Śląskich. Między uczestnikami przechadzał się Sznupek i maskotka Siemianowic - sympatyczny Tygrysek, którzy nikomu nie odmawiali wspólnego zdjęcia...

 
AN-S, fot. GP
Współpraca dorosłych - radość dzieci
 
W tym roku w rywalizacji sportowej organizowanej z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Integracyjnych, gdzie działa Stowarzyszenie LODOŁAMACZ, mogli wziąć udział także uczniowie niepełnosprawni. Strzelanie z łuku, wyrzutnia Angry Birds, duże gry na trawie, gry planszowe - te wszystkie atrakcje na boisku wokół szkoły zapewnili: Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic oraz siemianowicki ratusz. A że rywalizacja wiąże się z wyłonieniem zwycięzcy, nie zabrakło też nagród dla najbardziej wytrwałych zawodników. W sportowym współzawodnictwie było oczywiście miejsce na przerwy, w czasie których wszystkie dzieci mogły przymierzać bajkowe kostiumy i częstować się watą cukrową. Dorosłych cieszy fakt, że dzięki ich współpracy, wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych, podopieczni Stowarzyszenia LODOŁAMACZ, spędzili Dzień Dziecka przyjaźnie i radośnie.
 

Stowarzyszenie LODOŁAMACZ składa serdeczne podziękowania:
  • Stowarzyszeniu Mieszkańców Siemianowic, a szczególnie Paniom: Elżbiecie Nieszporek, Patrycji Borkowskiej i Joannie Róg oraz Panu Marcinowi Janocie - za przygotowanie i przeprowadzenie animacji i konkursów dla naszych podopiecznych
  • Urzędowi Miasta - za przywiezienie gier i zabaw na teren szkoły
  • Panu Piotrowi Zegadle - za pomoc w przywiezieniu gier i zabaw do ZSI
  • Panu Bogdanowi Banaszczykowi z Nowego Radia Barys - za sfotografowanie zabaw naszych dzieci

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy 

 

JK, fot. BB

 

Siemianowice mają serce - rozliczenie zbiórki publicznej


Już wcześniej informowaliśmy o zakończeniu zbiórki publicznej nr 2016/98/OR przeprowadzonej na rzecz podopiecznych naszego Stowarzyszenia, uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.

Stowarzyszenie (z licytacji, kwesty i wpłat na konto) łącznie zebrało: 9735,70 zł

Wszystkie zamówione i zakupione urządzenia i przedmioty już do nas dotarły. Przedstawiamy Państwu wydatkowanie wspólnie zebranej kwoty. Na zdjęciach jest widoczne wyposażenie sali rehabilitacyjnej, zakupione z zebranych środków, z którego już korzystają nasi podopieczni. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!  

Poniżej podajemy szczegółowe rozdysponowanie środków: 

Transport

 

118,82  

Huśtawka terapeutyczna

1

523,80

Huśtawka tarczowa mała

1

57,23

Huśtawka pajęczyna

1

222,13

Dysk do balansowania duży

1

640,20

Taśma do ćwiczeń oporowych 1,5 m

1

22,31

Piłka z kolcami 6 cm

1

13,58

Piłka Koosh

1

11,64

Worek rozciągliwy

1

125,13

Ośmiornica obciążeniowa

1

135,80

Taśma do ćwiczeń oporowych 1,2 m

1

14,55

Trampolina TP-01

1

350,00

Tunel Zig zag

1

140,00

Hamak terapeutyczny

1

200,01

Elektryczny podnośnik jezdny moretti

1

2850,00

Rower axum HS

1

1259,06

Rower erinome

1

842,93

Lustro

1

500,00

Genesis plus rotor kończyn dolnych i górnych

1

109,91

Ścieżka sensoryczna

1

99,00

Zestaw piankowych figur –ręce, stopy, strzałki

1

79,00

Piłka wagowa sand ball 1 kg

1

26,00

Piłka wagowa sand ball 1,5 kg

1

30,00

Wałek rehabilitacyjny – jeżyk

1

11,00

Beczka terapeutyczna

1

390,00

Siatka lateksowa

1

193,03

Dmuchane pompy

1

56,26

Zmień swój głos

1

32,98

Pachołek 38 cm

2  19,40

Krążek 7,2 cm

4  27,16

Szczotka do masażu  

1

 4,85

Wałek rehabilitacyjny 55 x 90 cm

1

200,79

Znajdź myszki

1

18,43

Zestaw do rozwoju zdolności motorycznych

1

387,03

Karty ćwiczeń - ćwiczenia pamięci - ćwiczenia koncentracji cz.1

1

58,20

     

 Suma 

   9770,23

 

Prezes Stowarzyszenia Lodołamacz
Barbara Stadnik

Ogłoszenie wyniku zbiórki publicznej
 
Zakończyła się zbiórka publiczna nr 2016/1777/OR przeprowadzona na rzecz podopiecznych naszego Stowarzyszenia, uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich w czasie Pikniku Rodzinnego z SCK i MMJ.

W imieniu podopiecznych Lodołamacza oraz ich rodziców, opiekunów i nauczycieli serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i firmom, które okazały serce, wyciągając do dzieci pomocną dłoń.

Poniżej zamieszczamy ogłoszenie wyniku zbiórki publicznej, przeprowadzonej 21 maja 2016 roku.
 
Stowarzyszenie (z licytacji i kwesty) łącznie zebrało: 1673,75 zł. Powyższa kwota zostanie przeznaczona na dofinansowanie wypoczynku podopiecznych LODOŁAMACZA, uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych.
 
 
Prezes Stowarzyszenia Lodołamacz
Barbara Stadnik
 
 
Festyn z SCK i MMJ - rodzinnie i z sercem
 
Na rodzinnym pikniku z SCK i firmą MMJ każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodsze dzieci wielokrotnie ustawiały się w kolejce do dmuchańców i za każdym razem świetnie się bawiły. Na ich twarzach, oprócz uśmiechów, pojawiały się ulotne, lecz prawdziwe dzieła sztuki - efekt pracy wolontariuszek z II LO - artystek od malowania twarzy. Starsze dzieci chętnie uczestniczyły w tanecznych animacjach.
 
 

Młodzież - młodsza i starsza - podziwiała strażaków w akcji gaśniczej, siemianowickich woprowców w pokazie pierwszej pomocy, wspaniałe motocykle (oraz motocyklistki i motocyklistów), a także samochody nie-do-poznania, czyli wozy tuningowane.
 
 
  
Wszyscy, bez podziałów wiekowych, chętnie słuchali i oglądali występy sekcji SCK: Zespołu Pieśni i Tańca Siemianowice, Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Siemianowice, wokalistów ze studium wokalnego SCK, Zespołu Kleks i wokalistów z MDK JORDAN; zespołów: Entliczek, Biedroneczki, Groszki, Abstrakcja, Flesz Junior, Flesz, Revolution, Euforia; Zespołu Dobre Duszki z Trzynastki (SP 13) i Zespołu Małe Siemianowice z Czwórki (ZS nr 4). Goście mogli się też do woli częstować popcornem i watą cukrową na stoisku obsługiwanym przez cierpliwe i uśmiechnięte wolontariuszki z Matei. Około 19.00 przeprowadzono brawurową licytację, w której wzięło udział wielu gości festynu, a ostatni przedmiot, koszulkę z autografem Roda Stewarta, wylicytowała zespołowo, zaprawiona w pomaganiu, drużyna matejkowskich wolontariuszy... 
 
 
JK, AEA

 

Rodzinny piknik z SCK i MMJ

 

21 maja, w sobotę, serdecznie Państwa zapraszamy na rodzinny piknik z Siemianowickim Centrum Kultury oraz firmą MMJ, która obchodzi 15-lecie swojej działalności.

Piknik odbędzie się w michałkowickim Parku Tradycji, a program imprezy przewiduje m.in. zabawy, konkursy i animacje dla dzieci; atrakcyjne pokazy: pirotechniczny, straży pożarnej, motocykli i luksusowych samochodów; a także koncerty znanych zespołów muzycznych, w tym gwiazdy wieczoru: zespołu Oberschlesien.

Do Parku Tradycji zapraszamy już od godziny 13.00, tym goręcej, że podczas imprezy będą przeprowadzane charytatywne licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ, działającego przy ZSI.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z programem pikniku https://www.facebook.com/events/1560125114281683/ oraz do licznego udziału w imprezie.

 

Prosimy zabrać ze sobą Rodzinę, Przyjaciół i Znajomych!
Będzie radośnie i pięknie!


Liczymy na Państwa obecność i wsparcie!

 

JK, AEA

 

Strona 4 z 23 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie