Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 30 Lipiec 2021
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Kolejna edycja konkursu Śniadanie daje moc

3 grudnia w naszej szkole odbyły się kulinarne zawody klas. Coroczna rywalizacja w konkursie "Śniadanie daje moc”, przybrała w tym roku klimat świąt. Zadaniem uczniów było wykonanie najzdrowszej i najsmaczniejszej kanapki śniadaniowej, które w praktyce przybrały artystyczne formy przestrzenne:)

 

Nagrodzone klasy:

 

I miejsce - klasa VI a

II miejsce - klasa VII a

III miejsce - klasa III a gim

 

Specjalne wyróżnienie dla klasy V b

 

 

Nagrody dla tak smacznej rywalizacji ufundowało Stowarzyszenie Lodołamacz w ramach wspierania szkolnej promocji zdrowia wśród podopiecznych SP 20.

 

Organizatorzy: T. Golba, M. Widyńska, G. Pietrzak

fot i tekst GP

XIX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych… kolejny raz z naszym udziałem

 Po raz kolejny Stowarzyszenie Lodołamacz zostało zaproszone na XIX Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej Nasi podopieczni znaleźli się wśród 500 uczestników, którzy przyjechali do Dąbrowy Górniczej ze szkół i ośrodków z całego województwa śląskiego, a także województw małopolskiego i wielkopolskiego. Nie zabrakło reprezentantów gospodarzy, czyli Dąbrowy Górniczej, ale przyjechało też wiele innych drużyn, m.in. z Będzina, Czeladzi, Sosnowca, Gliwic, Mysłowic, Jaworzna, Tarnowskich Gór, Łaz, Zabrza, Sławkowa, Katowic, Krakowa, Wieliczki no i my jako jedyna drużyna z Siemianowic Śląskich.

Na początku zapłonął specjalny znicz, jak na prawdziwą olimpijską rywalizację przystało. Na najlepsze zespoły czekały nagrody finansowe oraz puchary. Tak naprawdę najważniejszy był jednak sam udział w tak wyjątkowej imprezie. 

Drużyna Lodołamacza dzielnie stawiała czoło przeciwnikom, nie zapominając przy tym o świetnej zabawie. .
Nie zabrakło też konkursów i wspólnej zabawy z klaunami Ruphertem i Rico. Radości i śmiechu było mnóstwo. Zwłaszcza, że każdy wrócił do domu z pamiątkowym medalem. A o dodatkową niespodziankę postarał się ks. biskup Grzegorz Kaszak, który zadbał o ogromny tort w barwach narodowych, biało-czerwonych z napisem „Paraspartakiada dla Niepodległej”. – Życząc wszystkim dobrej zabawy.
Jeśli nie uda się wam wygrać dziś, to kolejna szansa będzie za rok, podczas jubileuszowej, dwudziestej już Paraspartakiady – podkreślił ks. Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki. 
Na widowni nie zabrakło przedstawicieli m.in. władz samorządowych, duchowieństwa, policji, Kuratorium Oświaty w Katowicach, którzy wspierają to wydarzenie. Otrzymali oni podziękowania i specjalne statuetki.

Organizatorami Paraspartakiady są: Stowarzyszenie „Neuron” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. W przebiegu imprezy pomagają wolontariusze wraz z opiekunami z V LO, dąbrowskich szkół oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad XIX Paraspartakiadą Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych objęli: ks. dr Grzegorz Kaszak – biskup sosnowiecki, Urszula Bauer - Śląski Kurator Oświaty, Marcin Bazylak – prezydent Dąbrowy Górniczej. Patronem medialnym tego ciekawego i wartościowego wydarzenia jest także Dziennik Zachodni. Impreza była wspaniała ,a tort był przepyszny to wszystko udało się dzięki ludziom ,którzy tak jak my PRZEŁAMUJĄ LODY LUDZKICH SERC.

Lodołamacz dziękuje i ma nadzieję, że spotkamy sięza rok, podczas jubileuszowej, dwudziestej już Paraspartakiady.


Stowarzyszenie LODOŁAMACZ składa podziękowanie za bezinteresowną pomoc Pani Prezes Marii
Dyli ze Stowarzyszenia Imperium Słońca z Siemianowic Śląskich za użyczenie swojego transportu, dzięki któremu nie zawiedliśmy naszych podopiecznych. Drugie podziękowania za udostępnienie busów do przewozu dzieci składamy Urzędowi Miasta Siemianowice Śląskie.

 

 fot ARB tekst ANS

Zaproszenie

100 lat

Wszystkiego najlepszego

POLSKO!

 

II Integracyjny Turniej Bocci

Kolejne działanie POWER jest w nas już za nami.
Po raz drugi drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 20 rywalizowały w Sosnowcu podczas II Integracyjnego Turnieju w Bocci. Organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Sosnowcu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu.

W zawodach wzięły udział 22 drużyny: z Milicza, Miechowa, Libiąża, Częstochowy, Mysłowic, Czeladzi, Siemianowic Śląskich, Jaworzna i Sosnowca. Nas reprezentowały dwie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych.
Dzieci bawiły się wyśmienicie. Apetyt na zwycięstwa był ogromny, niestety w tym roku szczęście nie sprzyjało. Trzeba było pocieszyć się kibicowaniem zaprzyjaźnionej drużynie z Jaworzna.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością : Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Wilhelm Zych, Dyrektor MOSiR Pan Jerzy Górak, Z-ca Dyrektora MOSIR ds. Sportowych Pan Arkadiusz Hrabia.

Serdeczne podziękowania składamy dla Urzędu Miasta Siemianowice za bezpieczny transport na zawody a organizatorom turnieju za fantastyczne emocje i zabawę.


fot i tekst ANS

Owoce Projektu POWER

Przygotowanie do Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole trwały już od połowy września. Jednym z naszych pierwszych działań było zaproszenie do współpracy szkoły z Serbii, gdzie uczą się niepełnosprawni uczniowie. Nauczyciele  zaangażowali swoich uczniów do stworzenia kartek i życzeń dla uczniów naszej szkoły. Współpraca ze szkołą z Serbii była możliwa dzięki naszej obecności na szkoleniu z programu POWER w Portugalii. Oto jego efekty…


 Nasi podopieczni wykonywali kartki na Dzień Nauczyciela różnymi technikami, a tematem przewodnim była – sowa. Praca sprawiała im radość i satysfakcję, ale również obawy, czy ich kartka będzie na tyle ładna, by spodobać się nauczycielom. Możemy uspokoić naszych uczniów, ponieważ własnoręcznie zrobione kartki są najpiękniejszym prezentem. Doceniamy je, bo wymagają zaangażowania i wysiłku.

Nasz przyjaciel, nauczyciel ze szkoły w Serbii przetłumaczył życzenia dla pracowników naszej placówki na język serbski i dołączyliśmy je do życzeń w języku polskim. Kartki zostały wręczone na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 


Następnym krokiem w przygotowaniach było wybranie scenariusza i uczniów na akademię. Miało być wesoło i z przymróżeniem oka. Wybrałyśmy scenariusz „Szkolny Top Model”.
Uczniowie klasy Va i IIIb gimnazjum wspólnie spotykali się na próbach. Mimo dzielącej ich różnicy wieku, współpraca była bardzo udana, ponieważ wszyscy mieli wspólny cel. Dla nas najważniejszym owocem było wspólne wystąpienie dzieci zdrowych i dzieci z niepełnosprawnością. Uczniowie byli zadowoleni i dumni z siebie. To daje nam wszystkim POWER do dalszej pracy i szerzenia idei edukacji włączającej.

Uczniom klasy 5a, 3ag, 3bg dziękujemy za  wsparcie naszych działań oraz chęć bezinteresownej pomocy. Nauczycielom oraz administracji szkolnej życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

Organizatorzy imprezy : Aleksandra Niedźwiedź - Stawarz, Gabriela Pietrzak

ANS, fot.GP, MB, uczniowie kl 3bg

Na Bank - możemy na was liczyć

Po raz kolejny Bank Zachodni  WBK - obecnie Santander Bank Polska nie zapomniał o Stowarzyszeniu Lodołamacz. Dziękujemy za inicjatywę wsparcia stowarzyszenia panu dyrektorowi Marcinowi Domagale. Otrzymaliśmy materiały papiernicze - teczki, notatniki oraz edukacyjne gry planszowe, które zostały przekazane specjalistom: pedagogowi i psychologowi ze Szkoły Podstawowej nr 20.

Serdecznie dziękujemy za ten gest, mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Już nowy rok szkolny

 

 

Czas wakacji już mijaPłacz.

Zapraszamy osoby prywatne,

instytucje oraz stowarzyszenia i fundacje

do podjęcia z nami współpracy w tym nowym roku szkolnym!

 

 

Awaria

W okresie wakacyjnym nasza strona była w modernizacji w związku z  potrzebą aktualizacji i uzupełnienia braków spowodowanych czynnikami zewnętrznymi.

W miarę naszych możliwości uzupełniliśmy luki graficzne. Niestety nie wszystko udało się odtworzyć, za co  bardzo przepraszamy.

Liczymy na Państwa wyrozumiałość i dalsze wsparcie.

Wakacje

 

 

 

Kochani!

Życzymy Wam wspaniałego czasu wakacyjnego, pełnego słońca i radości z każdej chwili.

Dziękujemy za każde dobre słowo, gest jaki doświadczyliśmy podczas ostatniego roku szkolnego.

 

Industriada w Parku Tradycji

To już kolejne nasze spotkanie z Industriadą. 9 czerwca 2018 roku wzięliśmy udział w warsztatach uzupełniających program Industriady w Parku Tradycji, gdzie eksponowane były wybrane motywy z historii kobiet związanych z miastem i lokalnym przemysłem. Nasze działania były skierowane do najmłodszych uczestników imprezy. Lodołamaczowy statek zapraszał do zrobienia bransoletek i tatuaży.

 

Takie zajęcia kreatywne bardzo się dzieciom spodobały i nasze stoisko było oblegane od początku do końca imprezy.

 

Składamy serdeczne podziękowania uczniom klas III gimnazjalnych z Gimnazjum nr 8 Integracyjnego, za aktywne włączenie się w organizację stoiska. 

 

ANS, fot.GP

Strona 4 z 28 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie