Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 06 Lipiec 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Owoce Projektu POWER

Przygotowanie do Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole trwały już od połowy września. Jednym z naszych pierwszych działań było zaproszenie do współpracy szkoły z Serbii, gdzie uczą się niepełnosprawni uczniowie. Nauczyciele  zaangażowali swoich uczniów do stworzenia kartek i życzeń dla uczniów naszej szkoły. Współpraca ze szkołą z Serbii była możliwa dzięki naszej obecności na szkoleniu z programu POWER w Portugalii. Oto jego efekty…


 Nasi podopieczni wykonywali kartki na Dzień Nauczyciela różnymi technikami, a tematem przewodnim była – sowa. Praca sprawiała im radość i satysfakcję, ale również obawy, czy ich kartka będzie na tyle ładna, by spodobać się nauczycielom. Możemy uspokoić naszych uczniów, ponieważ własnoręcznie zrobione kartki są najpiękniejszym prezentem. Doceniamy je, bo wymagają zaangażowania i wysiłku.

Nasz przyjaciel, nauczyciel ze szkoły w Serbii przetłumaczył życzenia dla pracowników naszej placówki na język serbski i dołączyliśmy je do życzeń w języku polskim. Kartki zostały wręczone na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 


Następnym krokiem w przygotowaniach było wybranie scenariusza i uczniów na akademię. Miało być wesoło i z przymróżeniem oka. Wybrałyśmy scenariusz „Szkolny Top Model”.
Uczniowie klasy Va i IIIb gimnazjum wspólnie spotykali się na próbach. Mimo dzielącej ich różnicy wieku, współpraca była bardzo udana, ponieważ wszyscy mieli wspólny cel. Dla nas najważniejszym owocem było wspólne wystąpienie dzieci zdrowych i dzieci z niepełnosprawnością. Uczniowie byli zadowoleni i dumni z siebie. To daje nam wszystkim POWER do dalszej pracy i szerzenia idei edukacji włączającej.

Uczniom klasy 5a, 3ag, 3bg dziękujemy za  wsparcie naszych działań oraz chęć bezinteresownej pomocy. Nauczycielom oraz administracji szkolnej życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

Organizatorzy imprezy : Aleksandra Niedźwiedź - Stawarz, Gabriela Pietrzak

ANS, fot.GP, MB, uczniowie kl 3bg

Na Bank - możemy na was liczyć

Po raz kolejny Bank Zachodni  WBK - obecnie Santander Bank Polska nie zapomniał o Stowarzyszeniu Lodołamacz. Dziękujemy za inicjatywę wsparcia stowarzyszenia panu dyrektorowi Marcinowi Domagale. Otrzymaliśmy materiały papiernicze - teczki, notatniki oraz edukacyjne gry planszowe, które zostały przekazane specjalistom: pedagogowi i psychologowi ze Szkoły Podstawowej nr 20.

Serdecznie dziękujemy za ten gest, mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Już nowy rok szkolny

 

 

Czas wakacji już mijaPłacz.

Zapraszamy osoby prywatne,

instytucje oraz stowarzyszenia i fundacje

do podjęcia z nami współpracy w tym nowym roku szkolnym!

 

 

Awaria

W okresie wakacyjnym nasza strona była w modernizacji w związku z  potrzebą aktualizacji i uzupełnienia braków spowodowanych czynnikami zewnętrznymi.

W miarę naszych możliwości uzupełniliśmy luki graficzne. Niestety nie wszystko udało się odtworzyć, za co  bardzo przepraszamy.

Liczymy na Państwa wyrozumiałość i dalsze wsparcie.

Wakacje

 

 

 

Kochani!

Życzymy Wam wspaniałego czasu wakacyjnego, pełnego słońca i radości z każdej chwili.

Dziękujemy za każde dobre słowo, gest jaki doświadczyliśmy podczas ostatniego roku szkolnego.

 

Industriada w Parku Tradycji

To już kolejne nasze spotkanie z Industriadą. 9 czerwca 2018 roku wzięliśmy udział w warsztatach uzupełniających program Industriady w Parku Tradycji, gdzie eksponowane były wybrane motywy z historii kobiet związanych z miastem i lokalnym przemysłem. Nasze działania były skierowane do najmłodszych uczestników imprezy. Lodołamaczowy statek zapraszał do zrobienia bransoletek i tatuaży.

 

Takie zajęcia kreatywne bardzo się dzieciom spodobały i nasze stoisko było oblegane od początku do końca imprezy.

 

Składamy serdeczne podziękowania uczniom klas III gimnazjalnych z Gimnazjum nr 8 Integracyjnego, za aktywne włączenie się w organizację stoiska. 

 

ANS, fot.GP

Wodne szaleństwo

20 kwietnia podopieczni Stowarzyszenia LODOŁAMACZ  działającego przy Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi po raz kolejny mogli odwiedzić kompleks sportowy "Michał". Miło spędzili czas na pluskaniu się w wodzie. Z pewnością taki aktywny wypoczynek w czasie wolnym od zajęć edukacyjnych sprawił wszystkim ogromną przyjemność i dodał energii na kolejne dni nauki. 


Szczególne podziękowania składamy na ręce pana Piotra Zegadło za jego dobre serce, ponieważ jak co roku roku był sponsorem imprezy. Urzędowi Miasta w Siemianowicach serdecznie dziękujemy za umożliwienie bezpiecznego i komfortowego dojazdu na basen, fachową opiekę nad dziećmi sprawowali: Pan ratownik, Pani Justyna Wróbel, Pan Krzysztof Kostrzewski.


Wszystkim, którzy mieli swój udział w sprawieniu radości dzieciom serdecznie dziękujemy.

ANS

Mamy wspaniałych przyjaciół

Mamy wspaniałych przyjaciół!!! Zakończyliśmy kolejną edycje zbiórki nakrętek w Szkole Podstawowej nr 20 w Siemianowicach Śląskich.  Po raz kolejny wsparła nas Szkoła Podstawowa nr 13 w Siemianowicach Śląskich, za co serdecznie dziękujemy Dyrekcji i wszystkim małym i dużym darczyńcom.

Dziękujemy, że wciąż możemy na Was liczyć.

Razem zebraliśmy 750 kg nakrętek, za które uzyskaliśmy kwotę 450 złotych!!!

 

 

"Lodołamacz" w Portugalii z Erasmusem .

 

 

 

W dniach 22 – 28 kwietnia Aleksandra Niedźwiedź-Stawarz i Gabriela Pietrzak nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Siemianowicach Śląskich wzięły udział w szkoleniu Special Needs: The Challenge of Inclusion w ramach miedzynarodowego programu Erasmus. Szkolenie odbywało się w uroczej miejscowości Sesimbra w Portugalii. 

 

 ANS, fot. GP

VIII Turniej Bowlingowy w Renomie

 18 kwietnia nasi podopieczni, jak co roku od ośmiu lat, ponownie mogli walczyć o puchar dla najlepszej drużyny LODOŁAMACZA w kręgielni RENOMA w Siemianowicach Śląskich.

 

Dzięki naszemu przyjacielowi Panu Markowi Greinerowi, możliwe było przeprowadzenie turnieju, który sprawił ogromną radość wszystkim zawodnikom i kolejny raz udowodnił, że niepełnosprawność nie stanowi bariery, jeśli mamy wokół siebie LUDZI DOBREJ WOLI.
Te zawody po raz kolejny pokazały, że chcieć to móc!!!!

 

Wszyscy uczestnicy wrócili do domu z medalem, dyplomem i zabawką a zwycięska drużyna z pucharem.

 

Oto nasi zwycięscy:

 

Marcin Sikora, Nikola Grzechacz i Maciej Wasiak.

 

GRATULUJEMY zwycięzcom!!!!!!!!!

 

Natomiast wszystkim naszym DOBRYM DUCHOM – bez których ten turniej nie odbyłby się - serdecznie DZIĘKUJEMY:

 

- Panu Markowi za udostępnienie kręgielni i ufundowanie pucharu, pracownikom kręgielni Renomaza miłe i ciepłe przyjęcie oraz poczęstunek dla naszych dzielnych uczestników

 

- Pani Elżbiecie Nieszporek – pełnomocnik do spraw organizacji pozarządowych – za słodkości i niespodzianki dla wszystkich uczestników

 

- Pani Edycie Świątczak – Gurzędzie – za objęcie patronatem naszego turnieju

 

- Urzędowi Miasta Siemianowice – za udostępnienie transportu i dowiezienie naszych dzielnych zawodników na turniej

 

- nauczycielom SP 20 - integracyjnej: Mirosławie Wróblewskiej, Annie Rawskiej – Białek, Gabrieli Pietrzak, Markowi Segetowi, Kamilowi Kunickiemu, za opiekę i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas zawodów .

 

Do zobaczenia za rokPocałunek

 

fot GP,  A R-B

"Wszystko w Twoich rękach". XVI Sosnowiecka Olimpiada Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnej Ruchowo

 

Już po raz trzeci podopieczni „LODOŁAMACZA” wzięli udział w imprezie sportowej zorganizowanej 13 kwietnia 2018r. w hali MOSiR przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. 

W tym roku impreza odbyła się w ramach projektu „WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH” opracowanego przez Agatę Hesse-Szymonowicz. Patronat nad imprezą objął prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

 

W zmaganiach ruchowych uczestniczyły dzieci i młodzież niepełnosprawna z przedszkoli, szkół i ośrodków z całego regionu. Sosnowiecka Olimpiada Sportowa odbyła się w kategoriach : przedszkolaki, dzieci w wieku 7-13 lat, dzieci i młodzież w wieku 14-20 lat.

Dzieci walczyły o zwycięstwo w rzucie piłką do kosza, slalomie na wózku inwalidzkim, rzucie woreczkiem do celu, wyścigach na pełzakach, skoku w dal z miejsca, rzucie piłką lekarską, grze w kręgle oraz w grze w boccię.

 

I tym razem nie obyło się bez zwycięstwa. W grze w boccię nasi zawodnicy ( Dominik Flak – Drechnowicz, Robert Steć i Jakub Grzechacz ) zdobyli II miejsce. GRATULUJEMY!!!


 

I MIEJSCE: SP Nr 38 (ZSO Nr 5) w Sosnowcu
II MIEJSCE: Stowarzyszenie „Lodołamacz” Siemianowice Śląskie.
III MIEJSCE: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dla Dzieci i Młodzieży
Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

 

Szczególne GRATULACJE należą się Dominikowi Flak – Drechnowiczowiczowi, który zdobył najwięcej medali w kategoriach indywidualnych.

 

Organizatorem imprezy byli: ZSO nr 5 w Sosnowcu, Urząd Miejski oraz MOSiR w Sosnowcu. Jak co roku wśród sponsorów wyróżniał sie ING Bank Śląski a olimpiadę uświetniała piękna oprawa muzyczno-artystyczna.

 

Oto skład drużyny „LODOŁAMACZA”

 

Michał Mamok – kl.3b

 

Jakub Grzechacz – kl. 3c

 

Robert Steć – kl 4a

 

Karolina Rutana – kl 4b

 

Dominik Flak – Drechnowicz – kl 5b

 

Klaudia Wieczorek – kl 7a

 

Sandra Śliwa – kl 3a gimnazjum

 

Serdeczne podziękowania składamy Panu dyrektorowi Grzegorzowi Borówce z Siemianowickiego DPS za udostępnienie przewozu dla osób niepełnosprawnych, którym nasza drużyna mogła dojechać na olimpiadę do Sosnowca.

 

 AR-B

Strona 4 z 27 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie