Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 20 Styczeń 2021
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Wodne szaleństwo

20 kwietnia podopieczni Stowarzyszenia LODOŁAMACZ  działającego przy Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi po raz kolejny mogli odwiedzić kompleks sportowy "Michał". Miło spędzili czas na pluskaniu się w wodzie. Z pewnością taki aktywny wypoczynek w czasie wolnym od zajęć edukacyjnych sprawił wszystkim ogromną przyjemność i dodał energii na kolejne dni nauki. 


Szczególne podziękowania składamy na ręce pana Piotra Zegadło za jego dobre serce, ponieważ jak co roku roku był sponsorem imprezy. Urzędowi Miasta w Siemianowicach serdecznie dziękujemy za umożliwienie bezpiecznego i komfortowego dojazdu na basen, fachową opiekę nad dziećmi sprawowali: Pan ratownik, Pani Justyna Wróbel, Pan Krzysztof Kostrzewski.


Wszystkim, którzy mieli swój udział w sprawieniu radości dzieciom serdecznie dziękujemy.

ANS

Mamy wspaniałych przyjaciół

Mamy wspaniałych przyjaciół!!! Zakończyliśmy kolejną edycje zbiórki nakrętek w Szkole Podstawowej nr 20 w Siemianowicach Śląskich.  Po raz kolejny wsparła nas Szkoła Podstawowa nr 13 w Siemianowicach Śląskich, za co serdecznie dziękujemy Dyrekcji i wszystkim małym i dużym darczyńcom.

Dziękujemy, że wciąż możemy na Was liczyć.

Razem zebraliśmy 750 kg nakrętek, za które uzyskaliśmy kwotę 450 złotych!!!

 

 

"Lodołamacz" w Portugalii z Erasmusem .

 

 

 

W dniach 22 – 28 kwietnia Aleksandra Niedźwiedź-Stawarz i Gabriela Pietrzak nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Siemianowicach Śląskich wzięły udział w szkoleniu Special Needs: The Challenge of Inclusion w ramach miedzynarodowego programu Erasmus. Szkolenie odbywało się w uroczej miejscowości Sesimbra w Portugalii. 

 

 ANS, fot. GP

VIII Turniej Bowlingowy w Renomie

 18 kwietnia nasi podopieczni, jak co roku od ośmiu lat, ponownie mogli walczyć o puchar dla najlepszej drużyny LODOŁAMACZA w kręgielni RENOMA w Siemianowicach Śląskich.

 

Dzięki naszemu przyjacielowi Panu Markowi Greinerowi, możliwe było przeprowadzenie turnieju, który sprawił ogromną radość wszystkim zawodnikom i kolejny raz udowodnił, że niepełnosprawność nie stanowi bariery, jeśli mamy wokół siebie LUDZI DOBREJ WOLI.
Te zawody po raz kolejny pokazały, że chcieć to móc!!!!

 

Wszyscy uczestnicy wrócili do domu z medalem, dyplomem i zabawką a zwycięska drużyna z pucharem.

 

Oto nasi zwycięscy:

 

Marcin Sikora, Nikola Grzechacz i Maciej Wasiak.

 

GRATULUJEMY zwycięzcom!!!!!!!!!

 

Natomiast wszystkim naszym DOBRYM DUCHOM – bez których ten turniej nie odbyłby się - serdecznie DZIĘKUJEMY:

 

- Panu Markowi za udostępnienie kręgielni i ufundowanie pucharu, pracownikom kręgielni Renomaza miłe i ciepłe przyjęcie oraz poczęstunek dla naszych dzielnych uczestników

 

- Pani Elżbiecie Nieszporek – pełnomocnik do spraw organizacji pozarządowych – za słodkości i niespodzianki dla wszystkich uczestników

 

- Pani Edycie Świątczak – Gurzędzie – za objęcie patronatem naszego turnieju

 

- Urzędowi Miasta Siemianowice – za udostępnienie transportu i dowiezienie naszych dzielnych zawodników na turniej

 

- nauczycielom SP 20 - integracyjnej: Mirosławie Wróblewskiej, Annie Rawskiej – Białek, Gabrieli Pietrzak, Markowi Segetowi, Kamilowi Kunickiemu, za opiekę i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas zawodów .

 

Do zobaczenia za rokPocałunek

 

fot GP,  A R-B

"Wszystko w Twoich rękach". XVI Sosnowiecka Olimpiada Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnej Ruchowo

 

Już po raz trzeci podopieczni „LODOŁAMACZA” wzięli udział w imprezie sportowej zorganizowanej 13 kwietnia 2018r. w hali MOSiR przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. 

W tym roku impreza odbyła się w ramach projektu „WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH” opracowanego przez Agatę Hesse-Szymonowicz. Patronat nad imprezą objął prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

 

W zmaganiach ruchowych uczestniczyły dzieci i młodzież niepełnosprawna z przedszkoli, szkół i ośrodków z całego regionu. Sosnowiecka Olimpiada Sportowa odbyła się w kategoriach : przedszkolaki, dzieci w wieku 7-13 lat, dzieci i młodzież w wieku 14-20 lat.

Dzieci walczyły o zwycięstwo w rzucie piłką do kosza, slalomie na wózku inwalidzkim, rzucie woreczkiem do celu, wyścigach na pełzakach, skoku w dal z miejsca, rzucie piłką lekarską, grze w kręgle oraz w grze w boccię.

 

I tym razem nie obyło się bez zwycięstwa. W grze w boccię nasi zawodnicy ( Dominik Flak – Drechnowicz, Robert Steć i Jakub Grzechacz ) zdobyli II miejsce. GRATULUJEMY!!!


 

I MIEJSCE: SP Nr 38 (ZSO Nr 5) w Sosnowcu
II MIEJSCE: Stowarzyszenie „Lodołamacz” Siemianowice Śląskie.
III MIEJSCE: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dla Dzieci i Młodzieży
Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

 

Szczególne GRATULACJE należą się Dominikowi Flak – Drechnowiczowiczowi, który zdobył najwięcej medali w kategoriach indywidualnych.

 

Organizatorem imprezy byli: ZSO nr 5 w Sosnowcu, Urząd Miejski oraz MOSiR w Sosnowcu. Jak co roku wśród sponsorów wyróżniał sie ING Bank Śląski a olimpiadę uświetniała piękna oprawa muzyczno-artystyczna.

 

Oto skład drużyny „LODOŁAMACZA”

 

Michał Mamok – kl.3b

 

Jakub Grzechacz – kl. 3c

 

Robert Steć – kl 4a

 

Karolina Rutana – kl 4b

 

Dominik Flak – Drechnowicz – kl 5b

 

Klaudia Wieczorek – kl 7a

 

Sandra Śliwa – kl 3a gimnazjum

 

Serdeczne podziękowania składamy Panu dyrektorowi Grzegorzowi Borówce z Siemianowickiego DPS za udostępnienie przewozu dla osób niepełnosprawnych, którym nasza drużyna mogła dojechać na olimpiadę do Sosnowca.

 

 AR-B

Misja Portugalia

Kochani, już za parę dni zacznie się specjalna "misja"  LODOŁAMACZA w Portugalii. Podglądajcie nas na stronie FacebookaWyluzowany.

Kręgle - VIII edycja

Życzenia

 

 
 
WSZYSTKIM PAŃSTWU 
I NASZYM PODOPIECZNYM 
ORAZ INSTYTUCJOM, FIRMOM, 
RODZICOM, NAUCZYCIELOM,
A TAKŻE PRYWATNYM OSOBOM 
WSPIERAJĄCYM NASZE DZIAŁANIA 
SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA 
RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKIEJNOCY!Niewinny
 
 
 
Załoga LODOŁAMACZA
Akcja remont

Miło nam poinformować wszystkich, że ruszyły prace związane z dostosowaniem sali terapii do potrzeb uczniów.

Na ten cel zostały przeznaczone środki zgromadzone przez stowarzyszenie z 1%.

Efekty remontu można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

 

PRZED

PO

 

Podziękowania zatem składamy na ręce wszystkich, którzy w swojej deklaracji podatkowej wskazali nasz numer organizacji pożytku publicznego. Jednocześnie chcemy przypomnieć, że trwa okres rozliczeniowy i apelujemy o wskazywanie naszego Stowarzyszenia LODOŁAMACZ i numeru KRS 0000357375 w deklaracji podatkowej. Wszystkie pieniążki wracają wtedy do Państwa, ponieważ wszystkie dzieci korzystają z zakupionego sprzętu i cieszą się z wyremontowanych sal. 

 A N-S., fot. AD

Pyszna sanna w Jaworzynce

To był bardzo udany dzień. 24 lutego 2018 roku wyjechaliśmy już o 9.00 spod szkoły autokarem do Istebnej Jaworzynki, gdzie czekały na nas zaprzegnięte do wozów konie, które powiozły nas do pięknie zaśnieżonych lasów. Aż chciało się zaśpiewać: Zima, zima, zima, pada, pada śnieg...Zaskoczony

Rzeczywiście aura dopisała i dookoła były bajkowe zimowe krajobrazy. Mielismy tez chwile przerwy na zabawy na śniegu. Po powrocie z kuligu mogliśmy się rozgrzać przy ognisku, w którym niektórzy piekli kiełbaski, a inni woleli te z grila:) Wszystkim smakował również tradycyjny żurek i pieczone ziemniaczki. Po posiłku i ogrzaniu się ruszyliśmy w drogę powrotną.

Dla niektórych był to pierwszy kulig w życiu, ale miejmy nadzieję, że nie ostatni.

Serdecznie dziekujemy Panu Markowi Greinerowi, pomysłodawcy, organizatorowi i fundatorowi naszej zimowej wycieczki. Będziemy ją jeszcze długo wspominać.

 

ANS, fot. GP, ARB

 

 

ZAKRĘCENI NA POMAGANIE KOLEJNA EDYCJA

Po raz kolejny okazało się, że nasze koleżanki i koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Siemianowicach Śląskich mają wielkie otwarte serduszka dla swoich niepełnosprawnych rówieśników. Zakręceni na pomaganie zebrali ponad 600 kg nakrętekZaskoczony.

Razem w tej edycji zebraliśmy 841 kg nakrętek co dało sumę

504 złotych i 60 groszy.

Kwota jest przeznaczona na materiały do pracy rewalidacyjnej w sali terapeutycznej.

 

Zachęcamy wszystkich do dalszego zakręconego zbierania.

 ANS 

 

Strona 5 z 28 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie