Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 02 Lipiec 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

"Śniadanie daje moc"

To się wydarzyło naprawdę! Kolejny raz zorganizowaliśmy wspólne śniadanie. Z okazji ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, klasy 4-7 szkoły podstawowej i gimnazjum współzawodniczyły w przygotowaniu zdrowego śniadania. Ocenie podlegała oryginalność i estetyka wykonanych kanapek. Dodatkową atrakcją były pytania z dziedziny savoir –vivre, prezentowano też hasła reklamowe wylosowanych warzyw.

Zabawa była przednia. Zacne jury w składzie p. Teresa Golba, p. Mariola Widyńska i p. Gabriela Pietrzak miało twardy orzech do zgryzienia. Wsparcie przyszło ze strony Dyrekcji, która również rzuciła okiem na kulinarne dzieła młodzieży.

Nagrodzono następujące klasy:

 

Klasy młodsze:

I miejsce –4b

II miejsce -4c

III – miejsce – 4a

Klasy starsze:

I miejsce –3bg

II miejsce – 7b

III – miejsce – 2bg

 

Konkurs również miał swoich Przyjaciół, którzy ufundowali nam nagrody. Byli nimi: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach.

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji!!!

 

GP

Kolejny rok rozliczony

 Przyjaciele LODOŁAMACZA!

 

Działalność Stowarzyszenia jest możliwa tylko dzięki życzliwości, dobrej woli oraz wielkiemu zaangażowaniu wielu osób i instytucji, które udało się wokół nas zgromadzić i zachęcić do pomocy. Informacje o naszych darczyńcach umieszczamy na naszej stronie w zakładce Wspierają nas. Cieszymy się, że rośnie Ich grono. Jeszcze raz wszystkim Państwu z całego serca dziękujemy za ofiarność i zaangażowanie.

Dzięki Państwa serdeczności, Stowarzyszenie Lodołamacz za rok 2016 uzyskało kwotę 7185,10 zł z 1% podatku dochodowego.


 Dziękujemy za pomoc i wsparcie!

Załoga LODOŁAMACZA

 

Nakręceni na pomaganie

Zakończyliśmy kolejną edycje zbiórki nakrętek w Szkole Podstawowej nr 20 w Siemianowicach Śląskich. W tym roku po raz kolejny wsparła nas mocno Szkoła Podstawowa nr 13 w Siemianowicach Śląskich, za co serdecznie dziękujemy Dyrekcji i wszystkim małym i dużym darczyńcom. 

Razem zebraliśmy 720 kg nakrętek, za które uzyskaliśmy kwotę 504 złotych!!!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odkręcają korki i nakręcają się na pomaganie.

 

Tym razem pieniądze z akcji zostaną przekazane na zakup potrzebnych materiałów do sali terapii zajęciowej, w której uczestniczą niepełnosprawni ( i nie tylko) uczniowie naszej  szkoły.

AEA, AN-S

Oj, będzie się działo!

 

Komunikat
 
komunikat StowarzyszeniaStowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na walne zebranie, które odbędzie się w środę, 25 października, o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Siemianowicach Śląskich.
SP 20 obchodzi "Abrahama"

15-go września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 20 obchodziła swoje 50 -lecie. Uczciła to wydarzenie uroczystą Mszą Świętą oraz Akademią, której tematem przewodnim była zmieniająca się szkolna rzeczywistość tych pięciu dziesięcioleci.

Nie zabrakło również Lodołamaczowego akcentu. Pan Michał Płonka dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 uhonorował Przyjaciół Szkoły pamiątkowymi upominkami. W gronie uhonorowanych osób znalazła się Prezes Stowarzyszenia pani Barbara Stadnik oraz pani Ewa Gawenda-Sulima poprzedni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 oraz oddany członek Stowarzyszenia Lodołamacz.

 Basia

 

Ewa

 

Skoro obchodzimy 50 urodziny, czyli śląskiego Abrahama to nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego. Z tej okazji Stowarzyszenie przekazało szkole tort jubileuszowy, którego sponsorem został Prezes Walcowni Silesia S.A. pan Jacek Guzy. Wypiek był bardzo smaczny o czym świadczyły szybko znikające porcjeMrugnięcie

 

tort

Na zdrowie i 100 lat Dwudziestko!

AN-S, fot.AB

Bank Zachodni WBK dla LODOŁAMACZA

Bardzo sympatycznie rozpoczął się rok szkolny 2017-2018 w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi, ponieważ do grona przyjaciół działającego w szkole Stowarzyszenia LODOŁAMACZ dołączył Bank Zachodni WBK Oddział w Siemianowicach Śląskich. W imieniu banku, pan dyrektor Marcin Domagała przekazał stowarzyszeniu bogaty zestaw artykułów i przyborów szkolnych (piórniki, kredki, farby, mazaki, bibuły, zeszyty itp.), które zostaną wykorzystane w pracy z dziećmi podczas zajęć terapeutycznych, rewalidacyjnych czy świetlicowych.

Część otrzymanych artykułów zostanie również przekazana najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły SP 20 – podopiecznym stowarzyszenia LODOŁAMACZ.

 

 Bank Zachodni WBK

Bardzo dziękujemy Bankowi Zachodniemu za okazaną pomoc, która sprawiła, że nowy rok szkolny rozpoczęliśmy z dużą dawką optymizmu i chęci działania.

 

Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę, która przyniesie radość obu stronom w myśl wielkiego pisarza Antoine’a de Saint Exupery’ego: „Im dajesz więcej tym, większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić”

Załoga LODOŁAMACZA

 

Lodołamacz ponownie wypływa..

 

 

komunikat StowarzyszeniaWszystkich przyjaciół, firmy, instytucje zapraszamy do współpracy w nowym roku szkolnym. Wierzymy, że wspólnie "przełamiemy lody ludzkich serc".

 

Załoga LODOŁAMACZA

Witaj szkoło! Akcja BZ WBK dla Lodołamacza!

Słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Drzewo zielone


Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za pomoc, współpracę i życzliwość w całorocznej pracy podejmowanej na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Dyrekcji Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich, która patronuje naszemu Stowarzyszeniu i umożliwia nam realizację podjętych zadań.

Wszystkim naszym Przyjaciołom: rodzicom, nauczycielom, szkołom, uczelniom, bibliotekom, zespołom artystycznym, instytucjom, firmom, osobom wspierającym nasze działania oraz naszym podopiecznym - życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Załoga LODOŁAMACZA
 
INDUSTREFA – STREFA WARSZTATÓW


XXXV Dni Siemianowic Śląskich za nami! Kolejny raz Stowarzyszenie Lodołamacz brało udział w Industriadzie. Strefa warsztatów NGO w rytmie maszyn budziła zainteresowanie wśród mieszkańców, a w szczególności dzieci, które przybyły w tym dniu do Parku Tradycji. Tym razem przygotowaliśmy makietę naszego miasta, można było odnaleźć na niej najważniejsze miejsca na mapie Siemianowic Śląskich i przejechać resorówką trasę od Ratusza do Parku Tradycji. Dużym wzięciem cieszyły się też odlewy gipsowe różnych maszyn, pojazdów, które dzieci mogły malować i ozdabiać.

Chcielibyśmy w szczególny sposób podziękować Pani Monice Pojdzie-Dziekońskiej z Siemianowickiego Centrum Kultury, która otoczyła nas opieką i służyła pomocą. Słowa podziękowania kierujemy również do Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie, Pana Piotra Kochanka - za zaangażowanie i współpracę podczas tegorocznych Dni Siemianowic.

Do zobaczenia za rok!

 

 

BS, fot. AR-B

Strona 6 z 27 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie