Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 08 Grudzień 2019
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Piąty raz byliśmy na Paraspartakiadzie w Dąbrowie Górniczej

 

Ciepło olipmijskiego ognia, dreszcz sportowych emocji i wielka chęć bycia lepszym od wczorajszego siebie to uczucia, które towarzyszyły uczestnikom XVII Paraspartakiady Śląska i Zagłębia. Jak co roku, przywieźliśmy oczywiście puchary i medale - tym razem medal srebrny i brązowy wywalczyły Julia Kuć i Klaudia Wieczorek w konkurencji: rzuty do celu.

 

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom imprezy, dziękujemy organizatorom: V LO z Dąbrowy Górniczej, Stowarzyszeniu Neuron oraz Duszpasterstwu Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej. Dziękujemy również opiekunom z ZSI w Siemianowicach!

 Czytaj więcej

 

JK, fot. AR-B

Dzięki Państwa ofiarności zmodernizowaliśmy bibliotekę ZSI

 

Stowarzyszenie LODOŁAMACZ przeznaczyło w tym roku środki uzyskane z odpisu jednego procenta podatku od osób fizycznych na remont Biblioteki Zespołu Szkół Integracyjnych. Była to kwota 8581,83 zł.

Cieszymy się, że biblioteka w szkole integracyjnej, pod której patronatem działa LODOŁAMACZ, ma nową podłogę i odmalowane ściany. Dzięki modernizacji udało się też uzyskać więcej miejsca i teraz swobodniej mogą się tu przemieszczeć uczniowie poruszający się na wózkach.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, dzięki którym biblioteka, z której korzystają nasi podopieczni, mogła odzyskać swój blask!

 

Załoga LODOŁAMACZA

 

Śniadanie Daje Moc – szkolna akcja nie tylko dla głodomorów

 

9 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich została zorganizowana akcja ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele całej społeczności szkolnej. Główną ideą konkursu było promowanie najważniejszego posiłku w ciągu dnia – ŚNIADANIA! Śniadania, które jest nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Ocenie podlegała estetyka wykonania posiłku i jego przedstawienie, zabezpieczenie rąk i głowy oraz ubrań, wartość odżywcza posiłku, przygotowanie informacji o wartości  odżywczej jajka.

Uczniowie wywiązali się z tego zadania profesjonalnie, zaopatrując się oprócz narzędzi i produktów spożywczych, w rękawiczki, czepki a nawet czapki kucharskie.

Wszystkie drużyny  z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały swoje kulinarne dzieła (bo rzeczywiście, niektóre formy śniadaniowych potraw wyglądały bardzo artystycznie), dbając o estetykę i detale... 

 Czytaj więcej

Komunikat


 
Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na zebranie, które odbędzie się w czwartek, 17 listopada, o godzinie 15.30 w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.
Apelujemy o włączenie się w akcję pomocy dla Kacperka!

Czytaj więcej

 

Posypały się medale!

 

Rekord z Londynu został pobity! Mamy aż 39 medali! Gratulujemy Wszystkim Sportowcom, w szczególności POLSKIEJ REPREZENTACJI! Za cztery lata kolejna paraolimpiada, w Tokio. Piękne są wyniki naszych sportowców, a jak Wasze przygotowania do naszej lokalnej Paraolimpiady? Mrugnięcie 

Czytaj więcej

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro 2016

 

 

Do Brazylii na Paraolimpiadę (7-18 września) poleciało 91 niepełnosprawnych sportowców z Polski. Najwięcej lekkoatletów (31), ale silną reprezentację stanowią także tenisiści stołowi (13), na miejscu są też szermierze na wózkach (9), kolarze (8) i pływacy (8)...

 Czytaj więcej

AEA

 

Witamy po wakacjach!

 

 Serdecznie zapraszamy osoby, instytucje oraz stowarzyszenia i fundacje do podjęcia z nami współpracy celem niesienia pomocy naszym podopiecznym: dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 

 

Załoga LODOŁAMACZA

 

PIĘKNYCH WAKACJI!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się współpracy z naszym Stowarzyszeniem pomagając dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi objętych naszą opieką.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich, która patronuje naszemu Stowarzyszeniu i umożliwia nam realizację podjętych zadań. 
 

Wszystkim naszym Przyjaciołom: rodzicom, nauczycielom, szkołom, uczelniom, bibliotekom, zespołom artystycznym, instytucjom, firmom, osobom wspierającym nasze działania i oczywiście naszym podopiecznym - życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

 

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Załoga LODOŁAMACZA
 
 
 
LODOŁAMACZ na Śląskim Pikniku Integracyjnym

Było wesoło i gwarnie, kiedy na terenie Kompleksu Rzęsa w Siemianowicach Śląskich odbywała się VI edycja Śląskiego Pikniku Osób Niepełnosprawnych. To już kolejne Lodołamaczowe spotkanie na Pikniku, ale pierwsze w naszym mieście. 22 czerwca humory naszych podopiecznych były już prawie wakacyjne i na pewno sprzyjały dobrej zabawie. Pogoda była fantastyczna, a gospodarze imprezy zadbali o nasze dusze i ciała, ponieważ były występy artystyczne z udziałem niepełnosprawnych podopiecznych z całego śląska i można było skosztować pysznego bigosu i żuru.


Nasi podopieczni nie wracali z gołymi rękami. Każdy otrzymał własnoręcznie zdobioną torbę, stanowiącą pamiątkę z udziału w Pikniku, wykonaną na zajęciach ze zdobienia toreb materiałowych z logo organizatorów.


Nie zabrakło „Ekobudki”, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Pikniku. Ochłodę zapewniała kurtyna wodnej umieszczona wśród dinozaurów, którą użyczyły wodociągi Aqua Sprint z Siemianowic Śląskich. Między uczestnikami przechadzał się Sznupek i maskotka Siemianowic - sympatyczny Tygrysek, którzy nikomu nie odmawiali wspólnego zdjęcia...

 
AN-S, fot. GP
Współpraca dorosłych - radość dzieci
 
W tym roku w rywalizacji sportowej organizowanej z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Integracyjnych, gdzie działa Stowarzyszenie LODOŁAMACZ, mogli wziąć udział także uczniowie niepełnosprawni. Strzelanie z łuku, wyrzutnia Angry Birds, duże gry na trawie, gry planszowe - te wszystkie atrakcje na boisku wokół szkoły zapewnili: Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic oraz siemianowicki ratusz. A że rywalizacja wiąże się z wyłonieniem zwycięzcy, nie zabrakło też nagród dla najbardziej wytrwałych zawodników. W sportowym współzawodnictwie było oczywiście miejsce na przerwy, w czasie których wszystkie dzieci mogły przymierzać bajkowe kostiumy i częstować się watą cukrową. Dorosłych cieszy fakt, że dzięki ich współpracy, wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych, podopieczni Stowarzyszenia LODOŁAMACZ, spędzili Dzień Dziecka przyjaźnie i radośnie.
 

Stowarzyszenie LODOŁAMACZ składa serdeczne podziękowania:
  • Stowarzyszeniu Mieszkańców Siemianowic, a szczególnie Paniom: Elżbiecie Nieszporek, Patrycji Borkowskiej i Joannie Róg oraz Panu Marcinowi Janocie - za przygotowanie i przeprowadzenie animacji i konkursów dla naszych podopiecznych
  • Urzędowi Miasta - za przywiezienie gier i zabaw na teren szkoły
  • Panu Piotrowi Zegadle - za pomoc w przywiezieniu gier i zabaw do ZSI
  • Panu Bogdanowi Banaszczykowi z Nowego Radia Barys - za sfotografowanie zabaw naszych dzieci

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy 

 

JK, fot. BB

 

Strona 7 z 26 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie