Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 02 Lipiec 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Kacperek wygrał! My - razem z nim!


Pod koniec ubiegłego roku zamieściliśmy w naszym serwisie prośbę o wsparcie dla Kacperka Ochala, u którego wykryto siatkówczaka (guza oka). Jedyną szansą dla chłopczyka była operacja w Stanach Zjednoczonych u dra Abramsona. Szansa ta od początku była pod znakiem zapytania z powodu olbrzymich kosztów, których rodzina nie była w stanie udźwignąć. Dramat rodziców był tym większy, że rak odebrał im już córkę Olę. Pomagali ludzie z całej Polski. Każdy, kto usłyszał o losie chłopca, posyłał datki lub organizował kwesty lokalnie. Podczas grudniowego wydarzenia charytatywnego, które odbyło się w katowickiej CINIB-ie, wsparcia udzieliła społeczność Śląska i Zagłębia. Wzięli w nim udział pracownicy Uniwersytetów: Śląskiego i Ekonomicznego, naukowcy, bibliotekarze, artyści, przedsiębiorcy, a także uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych, którzy przygotowali na aukcję charytatywną prace artystyczne pod kierunkiem Pani Agnieszki Dyli. Szczególne podziękowania posyłamy klasom: 4a i 5c. Akcję wsparł również Lodołamacz - swoją obecnością oraz darem na aukcję.

 

 

 

A teraz najważniejsza wiadomość: Kacperek jest już zdrowy!

Szczęśliwie przeszedł operację, a kolejne wizyty kontrolne w Klinice dra Abramsona, niedawno zakończone, potwierdziły całkowite wyleczenie chłopczyka. Dzielimy się tą informacją, bo bardzo cieszymy się z jego powrotu do zdrowia, tym bardziej, że skromna pomoc, jaką okazaliśmy, stała się ważną cegiełką na rzecz ratowania życia chłopca.

Losy Kacperka i jego powracania do zdrowia można prześledzić wchodząc na profil facebookowy. Postarajcie się znaleźć chwilę, żeby posłać Mu pozdrowienia i uściski. 

Kacper Ochal

Przełamywanie lodów ludzkich serc to dewiza, która nie ogranicza się wyłącznie do niesienia dobra tym, których znamy i którzy są blisko. Udowodniliście, że pomoc można nieść kierując się zwykłym odruchem serca.
 

 

Dziękujemy! Tak trzymać!

 

 

  

  

 

Artykuły powiązane:

 

JK, AEA, fot. JK, AEA

 

Komunikat


 
Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na walne zebranie, które odbędzie się w środę, 14 czerwca, o godzinie 15.00 w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.
Jak ten czas szybko płynie... VII Turniej Bowlingowy już za nami!


To już VII Turniej Bowlingowy - pełen emocji i rywalizacji - jak na turniej przystało. 20 kwietnia nasi podopieczni ponownie mogli walczyć o puchar dla najlepszej drużyny w kręgielni RENOMA w Siemianowicach Śląskich. Zawody zostały uwieńczone uśmiechami dzięki naszemu przyjacielowi Panu Markowi Greinerowi, któremu zawdzięczamy i przeprowadzenie turnieju, i ufundowanie pucharu. Mamy nadzieję, że zawody po raz kolejny udowodniły, że bariery z jakimi się spotykamy, są często pozorne i warto je niwelować dzięki ludziom dobrej woli. Wszyscy Oni przyczynili się do tego, aby turniej mógł się odbyć.

Serdecznie dziękujemy kręgielni Renoma za miłe i ciepłe przyjęcie oraz poczęstunek dla naszych dzielnych uczestników. Opiekę nad dziećmi sprawowali: Pani Justyna Wróbel, Pani Mirosława Wróblewska, Pani Maria Krysta, Pan Krzysztof Kostrzewski, Pan Marcin Paul. Imprezę uwieczniła na fotografiach Pani Gabriela Pietrzak. Transport zapewnił Urząd Miasta w Siemianowicach, dziękujemy Panu Tomaszowi Przełożnemu za bezpieczny dowóz dzieci.

BS, fot. GP

 

Miło i aktywnie

19 kwietnia podopieczni Stowarzyszenia LODOŁAMACZ z Zespołu Szkół Integracyjnych po raz kolejny mogli odwiedzić kompleks sportowy "Michał". W czasie gdy ich starsi koledzy zmagali się z egzaminem gimnazjalnym z historii i języka polskiego, oni miło spędzili czas na pluskaniu się w wodzie. Z pewnością taki aktywny wypoczynek w czasie wolnym od zajęć edukacyjnych sprawił wszystkim ogromną przyjemność i dodał energii na kolejne dni nauki. Nie przeszkodziła w tym typowo zimowa aura, która nie daje o sobie zapomnieć tej wiosny.

Szczególne podziękowania składamy na ręce pana Piotra Zegadło za jego dobre serce - jak co roku był sponsorem imprezy, a także służył naszym podopiecznym swoim transportem. Urzędowi Miasta w Siemianowicach serdecznie dziękujemy za umożliwienie bezpiecznego i komfortowego dojazdu na basen, nad którym czuwał Pan Tomek Przełożny. Fachową opiekę nad dziećmi sprawowali: Pan ratownik, Pani Justyna Wróbel, Pan Piotr Zegadło. Zdjęcia wykonała Pani Gabriela Pietrzak.

Wszystkim, którzy mieli swój udział w sprawieniu radości dzieciom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

 

BS, fot. GP

 

 

Liczę na sport!

XV Sosnowiecka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo już za nami. Po raz drugi brali w niej udział podopieczni Stowarzyszenia Lodołamacz. Impreza odbyła się 7 kwietnia w hali MOSiR w Sosnowcu, w ramach projektu „Liczę na sport".

W Olimpiadzie uczestniczyło 131 zawodników z Sosnowca, Katowic, Będzina, Czeladzi, Jaworzna, Siemianowic Śląskich, Dąbrowy Górniczej, Chrzanowa oraz Wolbromia. Po uroczystym otwarciu olimpiady, którego dokonał prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, nasz podopieczny Jakub Grzechacz miał zaszczyt zapalić znicz olimpijski.


Zawodnicy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach sportowych, w trzech kategoriach wiekowych. Wśród konkurencji znalazły się m.in. rzut piłką do kosza, slalom na wózku inwalidzkim, rzuty woreczkiem do celu, wyścigi na pełzakach, skok w dal z miejsca, kręgle i oczywiście turniej boccia. Rywalizacja była prawdziwie olimpijska i przynosiła wiele radości ze zwycięstwa. Nasz zawodnik, Dominik Bajerski, zdobył medale w konkurencjach indywidualnych, napełniając nas wszystkich wielką dumą.


Organizatorem imprezy byli: ZSO nr 5 w Sosnowcu, Urząd Miejski oraz MOSiR w Sosnowcu. W tym roku impreza odbyła się w ramach projektu „Liczę na sport", który wygrał w konkursie wolontariackim „Dobry pomysł", zorganizowanym przez ING Bank Śląski. Olimpiadzie towarzyszyła piękna oprawa muzyczno-artystyczna.

BS, fot. AR-B

 

 

Komunikat


 
Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na zebranie, które odbędzie się w środę, 5 kwietnia, o godzinie 15.30 w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.
1% podatku dla podopiecznych LODOŁAMACZA


Szanowni Państwo!

Przyjaciele LODOŁAMACZA!


Działalność Stowarzyszenia jest możliwa tylko dzięki życzliwości, dobrej woli oraz zaangażowaniu wielu osób i instytucji, które udało się wokół nas zgromadzić i zachęcić do pomocy. Informacje o naszych darczyńcach umieszczamy na naszej stronie w zakładce Wspierają nas. Stale rośnie grono naszych Przyjaciół. Wszystkim Państwu z całego serca dziękujemy za ofiarność i zaangażowanie. Wierzymy, że wspólnie uda nam się zrobić jeszcze więcej!

Trwa okres rozliczeniowy w podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym nadarza się okazja, by swój 1% przeznaczyć na wsparcie uczniów ZSI potrzebujących pomocy. Rozliczając podatek dochodowy za rok 2016 mogą Państwo wybrać LODOŁAMACZ jako adresata jednego procenta swojego podatku.

W druku PIT w pozycji WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) wystarczy wpisać KRS Stowarzyszenia LODOŁAMACZ: 0000357375.


Już teraz w imieniu wszystkich podopiecznych Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie!

 

Załoga LODOŁAMACZA

 

 

Komunikat


 
Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na zebranie, które odbędzie się w czwartek, 2 lutego, o godzinie 15.00 w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.
Grudniowe życzenia3 grudnia
przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Do obchodów przyłączyliśmy się naszym udziałem w akcji charytatywnej "Wygrajmy zdrowie dla Kacperka". Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Dyli, która przekazała na aukcję charytatywną prace dzieci wykonane na lekcji plastyki. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję dzieciom za to, że przygotowały prace artystyczne na tę aukcję, a Dawidowi Stadnikowi - za poprowadzenie warsztatów origami podczas imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia charytatywnego "Wygrajmy zdrowie dla Kacperka" w galerii LODOŁAMACZA oraz fotoreprtażu CINiBA

Składamy serdeczne życzenia Wszystkim tym, którzy zawsze są gotowi dzielić się sercem z innymi. 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
 

Wszystkim wolontariuszom życzymy nieustającej satysfakcji z czasu spędzanego z innymi i dla innych.  

Wszystkiego dobrego! 

 

 

Wygrajmy zdrowie dla Kacperka!


3 grudnia 2016 r., w sobotę o godzinie 16:00
serdecznie zapraszamy do CINiBA na wyjątkowe wydarzenie charytatywne pt.
Wygrajmy zdrowie dla Kacperka!
 

Czytaj więcej

 

Piąty raz byliśmy na Paraspartakiadzie w Dąbrowie Górniczej

 

Ciepło olipmijskiego ognia, dreszcz sportowych emocji i wielka chęć bycia lepszym od wczorajszego siebie to uczucia, które towarzyszyły uczestnikom XVII Paraspartakiady Śląska i Zagłębia. Jak co roku, przywieźliśmy oczywiście puchary i medale - tym razem medal srebrny i brązowy wywalczyły Julia Kuć i Klaudia Wieczorek w konkurencji: rzuty do celu.

 

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom imprezy, dziękujemy organizatorom: V LO z Dąbrowy Górniczej, Stowarzyszeniu Neuron oraz Duszpasterstwu Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej. Dziękujemy również opiekunom z ZSI w Siemianowicach!

 Czytaj więcej

 

JK, fot. AR-B

Strona 7 z 27 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie