Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 20 Styczeń 2021
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Bank Zachodni WBK dla LODOŁAMACZA

Bardzo sympatycznie rozpoczął się rok szkolny 2017-2018 w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi, ponieważ do grona przyjaciół działającego w szkole Stowarzyszenia LODOŁAMACZ dołączył Bank Zachodni WBK Oddział w Siemianowicach Śląskich. W imieniu banku, pan dyrektor Marcin Domagała przekazał stowarzyszeniu bogaty zestaw artykułów i przyborów szkolnych (piórniki, kredki, farby, mazaki, bibuły, zeszyty itp.), które zostaną wykorzystane w pracy z dziećmi podczas zajęć terapeutycznych, rewalidacyjnych czy świetlicowych.

Część otrzymanych artykułów zostanie również przekazana najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły SP 20 – podopiecznym stowarzyszenia LODOŁAMACZ.

 

 Bank Zachodni WBK

Bardzo dziękujemy Bankowi Zachodniemu za okazaną pomoc, która sprawiła, że nowy rok szkolny rozpoczęliśmy z dużą dawką optymizmu i chęci działania.

 

Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę, która przyniesie radość obu stronom w myśl wielkiego pisarza Antoine’a de Saint Exupery’ego: „Im dajesz więcej tym, większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić”

Załoga LODOŁAMACZA

 

Lodołamacz ponownie wypływa..

 

 

komunikat StowarzyszeniaWszystkich przyjaciół, firmy, instytucje zapraszamy do współpracy w nowym roku szkolnym. Wierzymy, że wspólnie "przełamiemy lody ludzkich serc".

 

Załoga LODOŁAMACZA

Witaj szkoło! Akcja BZ WBK dla Lodołamacza!

Słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Drzewo zielone


Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za pomoc, współpracę i życzliwość w całorocznej pracy podejmowanej na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Dyrekcji Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich, która patronuje naszemu Stowarzyszeniu i umożliwia nam realizację podjętych zadań.

Wszystkim naszym Przyjaciołom: rodzicom, nauczycielom, szkołom, uczelniom, bibliotekom, zespołom artystycznym, instytucjom, firmom, osobom wspierającym nasze działania oraz naszym podopiecznym - życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Załoga LODOŁAMACZA
 
INDUSTREFA – STREFA WARSZTATÓW


XXXV Dni Siemianowic Śląskich za nami! Kolejny raz Stowarzyszenie Lodołamacz brało udział w Industriadzie. Strefa warsztatów NGO w rytmie maszyn budziła zainteresowanie wśród mieszkańców, a w szczególności dzieci, które przybyły w tym dniu do Parku Tradycji. Tym razem przygotowaliśmy makietę naszego miasta, można było odnaleźć na niej najważniejsze miejsca na mapie Siemianowic Śląskich i przejechać resorówką trasę od Ratusza do Parku Tradycji. Dużym wzięciem cieszyły się też odlewy gipsowe różnych maszyn, pojazdów, które dzieci mogły malować i ozdabiać.

Chcielibyśmy w szczególny sposób podziękować Pani Monice Pojdzie-Dziekońskiej z Siemianowickiego Centrum Kultury, która otoczyła nas opieką i służyła pomocą. Słowa podziękowania kierujemy również do Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie, Pana Piotra Kochanka - za zaangażowanie i współpracę podczas tegorocznych Dni Siemianowic.

Do zobaczenia za rok!

 

 

BS, fot. AR-B

Kacperek wygrał! My - razem z nim!


Pod koniec ubiegłego roku zamieściliśmy w naszym serwisie prośbę o wsparcie dla Kacperka Ochala, u którego wykryto siatkówczaka (guza oka). Jedyną szansą dla chłopczyka była operacja w Stanach Zjednoczonych u dra Abramsona. Szansa ta od początku była pod znakiem zapytania z powodu olbrzymich kosztów, których rodzina nie była w stanie udźwignąć. Dramat rodziców był tym większy, że rak odebrał im już córkę Olę. Pomagali ludzie z całej Polski. Każdy, kto usłyszał o losie chłopca, posyłał datki lub organizował kwesty lokalnie. Podczas grudniowego wydarzenia charytatywnego, które odbyło się w katowickiej CINIB-ie, wsparcia udzieliła społeczność Śląska i Zagłębia. Wzięli w nim udział pracownicy Uniwersytetów: Śląskiego i Ekonomicznego, naukowcy, bibliotekarze, artyści, przedsiębiorcy, a także uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych, którzy przygotowali na aukcję charytatywną prace artystyczne pod kierunkiem Pani Agnieszki Dyli. Szczególne podziękowania posyłamy klasom: 4a i 5c. Akcję wsparł również Lodołamacz - swoją obecnością oraz darem na aukcję.

 

 

 

A teraz najważniejsza wiadomość: Kacperek jest już zdrowy!

Szczęśliwie przeszedł operację, a kolejne wizyty kontrolne w Klinice dra Abramsona, niedawno zakończone, potwierdziły całkowite wyleczenie chłopczyka. Dzielimy się tą informacją, bo bardzo cieszymy się z jego powrotu do zdrowia, tym bardziej, że skromna pomoc, jaką okazaliśmy, stała się ważną cegiełką na rzecz ratowania życia chłopca.

Losy Kacperka i jego powracania do zdrowia można prześledzić wchodząc na profil facebookowy. Postarajcie się znaleźć chwilę, żeby posłać Mu pozdrowienia i uściski. 

Kacper Ochal

Przełamywanie lodów ludzkich serc to dewiza, która nie ogranicza się wyłącznie do niesienia dobra tym, których znamy i którzy są blisko. Udowodniliście, że pomoc można nieść kierując się zwykłym odruchem serca.
 

 

Dziękujemy! Tak trzymać!

 

 

  

  

 

Artykuły powiązane:

 

JK, AEA, fot. JK, AEA

 

Komunikat


 
Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na walne zebranie, które odbędzie się w środę, 14 czerwca, o godzinie 15.00 w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.
Jak ten czas szybko płynie... VII Turniej Bowlingowy już za nami!


To już VII Turniej Bowlingowy - pełen emocji i rywalizacji - jak na turniej przystało. 20 kwietnia nasi podopieczni ponownie mogli walczyć o puchar dla najlepszej drużyny w kręgielni RENOMA w Siemianowicach Śląskich. Zawody zostały uwieńczone uśmiechami dzięki naszemu przyjacielowi Panu Markowi Greinerowi, któremu zawdzięczamy i przeprowadzenie turnieju, i ufundowanie pucharu. Mamy nadzieję, że zawody po raz kolejny udowodniły, że bariery z jakimi się spotykamy, są często pozorne i warto je niwelować dzięki ludziom dobrej woli. Wszyscy Oni przyczynili się do tego, aby turniej mógł się odbyć.

Serdecznie dziękujemy kręgielni Renoma za miłe i ciepłe przyjęcie oraz poczęstunek dla naszych dzielnych uczestników. Opiekę nad dziećmi sprawowali: Pani Justyna Wróbel, Pani Mirosława Wróblewska, Pani Maria Krysta, Pan Krzysztof Kostrzewski, Pan Marcin Paul. Imprezę uwieczniła na fotografiach Pani Gabriela Pietrzak. Transport zapewnił Urząd Miasta w Siemianowicach, dziękujemy Panu Tomaszowi Przełożnemu za bezpieczny dowóz dzieci.

BS, fot. GP

 

Miło i aktywnie

19 kwietnia podopieczni Stowarzyszenia LODOŁAMACZ z Zespołu Szkół Integracyjnych po raz kolejny mogli odwiedzić kompleks sportowy "Michał". W czasie gdy ich starsi koledzy zmagali się z egzaminem gimnazjalnym z historii i języka polskiego, oni miło spędzili czas na pluskaniu się w wodzie. Z pewnością taki aktywny wypoczynek w czasie wolnym od zajęć edukacyjnych sprawił wszystkim ogromną przyjemność i dodał energii na kolejne dni nauki. Nie przeszkodziła w tym typowo zimowa aura, która nie daje o sobie zapomnieć tej wiosny.

Szczególne podziękowania składamy na ręce pana Piotra Zegadło za jego dobre serce - jak co roku był sponsorem imprezy, a także służył naszym podopiecznym swoim transportem. Urzędowi Miasta w Siemianowicach serdecznie dziękujemy za umożliwienie bezpiecznego i komfortowego dojazdu na basen, nad którym czuwał Pan Tomek Przełożny. Fachową opiekę nad dziećmi sprawowali: Pan ratownik, Pani Justyna Wróbel, Pan Piotr Zegadło. Zdjęcia wykonała Pani Gabriela Pietrzak.

Wszystkim, którzy mieli swój udział w sprawieniu radości dzieciom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

 

BS, fot. GP

 

 

Liczę na sport!

XV Sosnowiecka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo już za nami. Po raz drugi brali w niej udział podopieczni Stowarzyszenia Lodołamacz. Impreza odbyła się 7 kwietnia w hali MOSiR w Sosnowcu, w ramach projektu „Liczę na sport".

W Olimpiadzie uczestniczyło 131 zawodników z Sosnowca, Katowic, Będzina, Czeladzi, Jaworzna, Siemianowic Śląskich, Dąbrowy Górniczej, Chrzanowa oraz Wolbromia. Po uroczystym otwarciu olimpiady, którego dokonał prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, nasz podopieczny Jakub Grzechacz miał zaszczyt zapalić znicz olimpijski.


Zawodnicy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach sportowych, w trzech kategoriach wiekowych. Wśród konkurencji znalazły się m.in. rzut piłką do kosza, slalom na wózku inwalidzkim, rzuty woreczkiem do celu, wyścigi na pełzakach, skok w dal z miejsca, kręgle i oczywiście turniej boccia. Rywalizacja była prawdziwie olimpijska i przynosiła wiele radości ze zwycięstwa. Nasz zawodnik, Dominik Bajerski, zdobył medale w konkurencjach indywidualnych, napełniając nas wszystkich wielką dumą.


Organizatorem imprezy byli: ZSO nr 5 w Sosnowcu, Urząd Miejski oraz MOSiR w Sosnowcu. W tym roku impreza odbyła się w ramach projektu „Liczę na sport", który wygrał w konkursie wolontariackim „Dobry pomysł", zorganizowanym przez ING Bank Śląski. Olimpiadzie towarzyszyła piękna oprawa muzyczno-artystyczna.

BS, fot. AR-B

 

 

Komunikat


 
Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na zebranie, które odbędzie się w środę, 5 kwietnia, o godzinie 15.30 w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.
Strona 7 z 28 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie