Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 06 Sierpień 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Dzięki Państwa ofiarności zmodernizowaliśmy bibliotekę ZSI

 

Stowarzyszenie LODOŁAMACZ przeznaczyło w tym roku środki uzyskane z odpisu jednego procenta podatku od osób fizycznych na remont Biblioteki Zespołu Szkół Integracyjnych. Była to kwota 8581,83 zł.

Cieszymy się, że biblioteka w szkole integracyjnej, pod której patronatem działa LODOŁAMACZ, ma nową podłogę i odmalowane ściany. Dzięki modernizacji udało się też uzyskać więcej miejsca i teraz swobodniej mogą się tu przemieszczeć uczniowie poruszający się na wózkach.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, dzięki którym biblioteka, z której korzystają nasi podopieczni, mogła odzyskać swój blask!

 

Załoga LODOŁAMACZA

 

Śniadanie Daje Moc – szkolna akcja nie tylko dla głodomorów

 

9 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich została zorganizowana akcja ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele całej społeczności szkolnej. Główną ideą konkursu było promowanie najważniejszego posiłku w ciągu dnia – ŚNIADANIA! Śniadania, które jest nie tylko zdrowe, ale też smaczne. Ocenie podlegała estetyka wykonania posiłku i jego przedstawienie, zabezpieczenie rąk i głowy oraz ubrań, wartość odżywcza posiłku, przygotowanie informacji o wartości  odżywczej jajka.

Uczniowie wywiązali się z tego zadania profesjonalnie, zaopatrując się oprócz narzędzi i produktów spożywczych, w rękawiczki, czepki a nawet czapki kucharskie.

Wszystkie drużyny  z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały swoje kulinarne dzieła (bo rzeczywiście, niektóre formy śniadaniowych potraw wyglądały bardzo artystycznie), dbając o estetykę i detale... 

 Czytaj więcej

Komunikat


 
Stowarzyszenie LODOŁAMACZ zaprasza na zebranie, które odbędzie się w czwartek, 17 listopada, o godzinie 15.30 w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.
Apelujemy o włączenie się w akcję pomocy dla Kacperka!

Czytaj więcej

 

Posypały się medale!

 

Rekord z Londynu został pobity! Mamy aż 39 medali! Gratulujemy Wszystkim Sportowcom, w szczególności POLSKIEJ REPREZENTACJI! Za cztery lata kolejna paraolimpiada, w Tokio. Piękne są wyniki naszych sportowców, a jak Wasze przygotowania do naszej lokalnej Paraolimpiady? Mrugnięcie 

Czytaj więcej

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro 2016

 

 

Do Brazylii na Paraolimpiadę (7-18 września) poleciało 91 niepełnosprawnych sportowców z Polski. Najwięcej lekkoatletów (31), ale silną reprezentację stanowią także tenisiści stołowi (13), na miejscu są też szermierze na wózkach (9), kolarze (8) i pływacy (8)...

 Czytaj więcej

AEA

 

Witamy po wakacjach!

 

 Serdecznie zapraszamy osoby, instytucje oraz stowarzyszenia i fundacje do podjęcia z nami współpracy celem niesienia pomocy naszym podopiecznym: dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 

 

Załoga LODOŁAMACZA

 

PIĘKNYCH WAKACJI!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się współpracy z naszym Stowarzyszeniem pomagając dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi objętych naszą opieką.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich, która patronuje naszemu Stowarzyszeniu i umożliwia nam realizację podjętych zadań. 
 

Wszystkim naszym Przyjaciołom: rodzicom, nauczycielom, szkołom, uczelniom, bibliotekom, zespołom artystycznym, instytucjom, firmom, osobom wspierającym nasze działania i oczywiście naszym podopiecznym - życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

 

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Załoga LODOŁAMACZA
 
 
 
LODOŁAMACZ na Śląskim Pikniku Integracyjnym

Było wesoło i gwarnie, kiedy na terenie Kompleksu Rzęsa w Siemianowicach Śląskich odbywała się VI edycja Śląskiego Pikniku Osób Niepełnosprawnych. To już kolejne Lodołamaczowe spotkanie na Pikniku, ale pierwsze w naszym mieście. 22 czerwca humory naszych podopiecznych były już prawie wakacyjne i na pewno sprzyjały dobrej zabawie. Pogoda była fantastyczna, a gospodarze imprezy zadbali o nasze dusze i ciała, ponieważ były występy artystyczne z udziałem niepełnosprawnych podopiecznych z całego śląska i można było skosztować pysznego bigosu i żuru.


Nasi podopieczni nie wracali z gołymi rękami. Każdy otrzymał własnoręcznie zdobioną torbę, stanowiącą pamiątkę z udziału w Pikniku, wykonaną na zajęciach ze zdobienia toreb materiałowych z logo organizatorów.


Nie zabrakło „Ekobudki”, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Pikniku. Ochłodę zapewniała kurtyna wodnej umieszczona wśród dinozaurów, którą użyczyły wodociągi Aqua Sprint z Siemianowic Śląskich. Między uczestnikami przechadzał się Sznupek i maskotka Siemianowic - sympatyczny Tygrysek, którzy nikomu nie odmawiali wspólnego zdjęcia...

 
AN-S, fot. GP
Współpraca dorosłych - radość dzieci
 
W tym roku w rywalizacji sportowej organizowanej z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Integracyjnych, gdzie działa Stowarzyszenie LODOŁAMACZ, mogli wziąć udział także uczniowie niepełnosprawni. Strzelanie z łuku, wyrzutnia Angry Birds, duże gry na trawie, gry planszowe - te wszystkie atrakcje na boisku wokół szkoły zapewnili: Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic oraz siemianowicki ratusz. A że rywalizacja wiąże się z wyłonieniem zwycięzcy, nie zabrakło też nagród dla najbardziej wytrwałych zawodników. W sportowym współzawodnictwie było oczywiście miejsce na przerwy, w czasie których wszystkie dzieci mogły przymierzać bajkowe kostiumy i częstować się watą cukrową. Dorosłych cieszy fakt, że dzięki ich współpracy, wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych, podopieczni Stowarzyszenia LODOŁAMACZ, spędzili Dzień Dziecka przyjaźnie i radośnie.
 

Stowarzyszenie LODOŁAMACZ składa serdeczne podziękowania:
  • Stowarzyszeniu Mieszkańców Siemianowic, a szczególnie Paniom: Elżbiecie Nieszporek, Patrycji Borkowskiej i Joannie Róg oraz Panu Marcinowi Janocie - za przygotowanie i przeprowadzenie animacji i konkursów dla naszych podopiecznych
  • Urzędowi Miasta - za przywiezienie gier i zabaw na teren szkoły
  • Panu Piotrowi Zegadle - za pomoc w przywiezieniu gier i zabaw do ZSI
  • Panu Bogdanowi Banaszczykowi z Nowego Radia Barys - za sfotografowanie zabaw naszych dzieci

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy 

 

JK, fot. BB

 

Siemianowice mają serce - rozliczenie zbiórki publicznej


Już wcześniej informowaliśmy o zakończeniu zbiórki publicznej nr 2016/98/OR przeprowadzonej na rzecz podopiecznych naszego Stowarzyszenia, uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich.

Stowarzyszenie (z licytacji, kwesty i wpłat na konto) łącznie zebrało: 9735,70 zł

Wszystkie zamówione i zakupione urządzenia i przedmioty już do nas dotarły. Przedstawiamy Państwu wydatkowanie wspólnie zebranej kwoty. Na zdjęciach jest widoczne wyposażenie sali rehabilitacyjnej, zakupione z zebranych środków, z którego już korzystają nasi podopieczni. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!  

Poniżej podajemy szczegółowe rozdysponowanie środków: 

Transport

 

118,82  

Huśtawka terapeutyczna

1

523,80

Huśtawka tarczowa mała

1

57,23

Huśtawka pajęczyna

1

222,13

Dysk do balansowania duży

1

640,20

Taśma do ćwiczeń oporowych 1,5 m

1

22,31

Piłka z kolcami 6 cm

1

13,58

Piłka Koosh

1

11,64

Worek rozciągliwy

1

125,13

Ośmiornica obciążeniowa

1

135,80

Taśma do ćwiczeń oporowych 1,2 m

1

14,55

Trampolina TP-01

1

350,00

Tunel Zig zag

1

140,00

Hamak terapeutyczny

1

200,01

Elektryczny podnośnik jezdny moretti

1

2850,00

Rower axum HS

1

1259,06

Rower erinome

1

842,93

Lustro

1

500,00

Genesis plus rotor kończyn dolnych i górnych

1

109,91

Ścieżka sensoryczna

1

99,00

Zestaw piankowych figur –ręce, stopy, strzałki

1

79,00

Piłka wagowa sand ball 1 kg

1

26,00

Piłka wagowa sand ball 1,5 kg

1

30,00

Wałek rehabilitacyjny – jeżyk

1

11,00

Beczka terapeutyczna

1

390,00

Siatka lateksowa

1

193,03

Dmuchane pompy

1

56,26

Zmień swój głos

1

32,98

Pachołek 38 cm

2  19,40

Krążek 7,2 cm

4  27,16

Szczotka do masażu  

1

 4,85

Wałek rehabilitacyjny 55 x 90 cm

1

200,79

Znajdź myszki

1

18,43

Zestaw do rozwoju zdolności motorycznych

1

387,03

Karty ćwiczeń - ćwiczenia pamięci - ćwiczenia koncentracji cz.1

1

58,20

     

 Suma 

   9770,23

 

Prezes Stowarzyszenia Lodołamacz
Barbara Stadnik

Strona 8 z 27 << < 5 6 7 8 9 10 11 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie