Start O nas OPP Patronat Wspierają nas Galeria 10 Sierpień 2020
Nawigacja
Statut
Sprawozdania
Kontakt
RODO
Dołącz do nas
Mapa dojazdu
Do pobrania
Informacje dla rodziców
Media o nas
Przydatne linki
Polecamy

Siemianowice
Mają Serce
- fotorelacja

Siemianowice
Mają Serce
– koncert
charytatywny
w SCK-Bytków

Licytacje podczas koncertu „Siemianowice Mają Serce”

Audycja radiowa
o naszym Stowarzyszeniu

LODOŁAMACZ
w mediach!

Nakręć się na pomoc!
Zbiórka nakrętek organizowana przez LODOŁAMACZ!

TABLICA OGŁOSZEŃ
Wymiana i wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Dziękujemy Siemianowicom za Serce


W piątkowy wieczór Siemianowice koncertowały charytatywnie dla podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ. Swoim sercem podzielili się z dziećmi wykonawcy, goście, wolontariusze, darczyńcy - wszyscy uczestnicy koncertu "Siemianowice mają serce". Koncert rozpoczęły "Jasełka opowiedziane kolędami" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1, następnie zespół utworzony specjalnie na piątkowy występ, złożony z władz miasta, dyrekcji SCK i artystów koncertowych - z towarzyszeniem publiczności - zaśpiewał i zagrał dwie pastorałki. W drugiej części koncertu wszyscy znakomici wykonawcy dedykowali swoje utwory podopiecznym LODOŁAMACZA: Józef Skrzek zagrał dla Sandry, Beata Mańkowska zaśpiewała dla Lenki, Orkiestra Siemion Band - z wokalistkami Julią Muc i Martyną Czernik - zagrała dla Pawła (któremu zdrowie nie pozwoliło na udział w koncercie; Pawle, pozdrawiamy Cię serdecznie!), z Magdą Minnicką i Zuzanną Krupą Orkiestra zagrała dla Dominika, Inga Papkala zaśpiewała dla Klaudii, a Mirek Jędrowski - dla Kuby.

W przerwach między utworami muzycznymi Marek Omelan prowadził licytację przedmiotów podarowanych na koncert. Można było wylicytować m.in. płyty z autografami muzyków, biżuterię czy zabiegi kosmetyczne. Przez cały czas trwania koncertu wolontariusze z II LO im. Jana Matejki częstowali słodkimi specjałami - wypieki dla gości przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Integracyjnych, uczniowie, ich rodzice i dziadkowie.

 Do skarbonek zbierano datki dla bohaterów koncertu charytatywnego – podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ. Wszyscy uczestnicy koncertu okazali wielką szczodrość – o wynikach zbiórki poinformujemy Państwa po jej zakończeniu, czyli po 25 lutego. Do tego dnia na konto LODOŁAMACZA: 89 1750 0012 0000 0000 3105 9356 można wpłacać pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny dla naszych podopiecznych dopisując w tytule: Koncert charytatywny „Siemianowice mają serce”.

 

  Czytaj więcej

JK, AEA

 

 

SIEMIANOWICE MAJĄ SERCE dla LODOŁAMACZA!

 

Nasze miasto ma serce dla dzieci przez cały rok, o czym podopieczni Stowarzyszenia LODOŁAMACZ, działającego przy Zespole Szkół Integracyjnych, przekonują się bardzo często. Jednak raz w roku Siemianowice grają wspaniały koncert, szczególnie wspierający dzieci potrzebujące pomocy. W tym roku zagramy dla dzieci niepełnosprawnych - podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ.


W programie koncertu znajdą się między innymi:

- przedstawienie jasełkowe,
- wspólne kolędowanie,
- big band Siemiona Band z wokalistkami studium wokalnego SCK,
- koncert Józefa Skrzeka.

Tegoroczny koncert charytatywny "Siemianowice Mają Serce" odbędzie się 29 stycznia o godzinie 17.00 w Siemianowickim  Centrum Kultury przy ul. Niepodległości 45. 
 

Podczas koncertu będą zbierane środki na rzecz dzieci niepełnosprawnych - podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ, uczniów ZSI.


Wstęp wolny. Serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy, kolejny raz zagrajmy razem dla dzieci w Siemianowicach!

 
W związku ze zbiórką środków dla podopiecznych LODOŁAMACZA w czasie koncertu charytatywnego, w dniach od 25 stycznia do 25 lutego 2016 r. będzie można także wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia. Wpłacone w tym czasie środki zostaną w całości przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych - podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ.
 
 

 
 
Podajemy numer konta:  
89 1750 0012 0000 0000 3105 9356
- z dopiskiem:
Koncert charytatywny
"Siemianowice mają serce"
.
 
Serdecznie dziękujemy!
 
 
 
 
JK, AEA

  

Dzień Organizacji Pozarządowych 2016

W środę, 13 stycznia, w Parku Tradycji spotkali się członkowie siemianowickich organizacji pozarządowych. Nie zabrakło tam również LODOŁAMACZA. Spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku, wysłuchania wykładów i szkoleń specjalistów oraz do poznania nowych stowarzyszeń. Wśród prelegentów znalazło się Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień „Trzeźwe Siemianowice”, które przedstawiło nowe uzależnienia, takie jak zakupoholizm czy uzależnienie od komputera, które stały się dziś problemami społecznymi. Nie zabrakło też występów artystycznych: koncertu zespołu GAC z Wichrowych Wzgórz, spektaklu „Zaczarowany Ogród” w wykonaniu grupy terapeutycznej Stowarzyszenia Klub Wsparcia, pokazów tanecznych szkoły Flamenco, a także koncertu kolędowego zespołu aPsolvent.

 

fot.Szymon Duczek


 

JK

 

Zakończenie zbiórki dla zwierząt

Zebrane przez Was dary dla zwierząt w postaci karmy, makaronów, maskotek, zabawek i koców są już w schronisku. Podarowaliście bezdomnym zwierzakom wspaniały świąteczny prezent! Serdecznie dziękujemy uczniom szkoły podstawowej i ich rodzicom za to, że w czasie świątecznych zakupów i porządków pamiętali o psach i kotach, podopiecznych Fundacji S.O.S. dla Zwierząt.

Zwierzętom, które przygarnęło schronisko w Maciejkowicach, będzie cieplej tej zimy, i to także dzięki Wam! Jesteście fantastyczni, dziękujemy!

 

AEA, fot. JK

 

Kiermasz bożonarodzeniowy 2015

 

W środowy wieczór, 16 grudnia, w Zespole Szkół Integracyjnych, można było znaleźć wszystko, czego dusza zapragnie. Przepyszne wypieki, przepiękne świąteczne ozdoby, oryginalne prezenty, ręcznie wykonane kartki świąteczne. To wszystko - dla kiermaszowych gości - przygotowali uczniowie i nauczyciele ZSI. Także stoisko LODOŁAMACZA zachęcało dzieci oraz ich opiekunów do odwiedzin. W konkursie "Więc chodź, pomaluj mój świat" każde dziecko wraz z mamą, tatą, babcią, dziadkiem, ciocią, wujkiem, siostrą, bratem lub innym dorosłym mogło pokolorować wybrany rysunek. Cierpliwość opiekunów i kreatywność dzieci nie miała granic: powstały przepiękne wielobarwne arcydzieła. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki poczęstunek, a po szkolnych jasełkach wręczono nagrody laureatom. Nie były to wszystkie lodołamaczowe atrakcje. Można było także postawić budowle z kinetycznego piasku oraz wykonać ozdoby z kolorowych chrupków i razem cieszyć się wspólną zabawą.Dziękujemy wszystkim, którzy zagościli na naszym lodołamaczowym pokładzie. Miło było Was zobaczyć. Życzymy Wam zdrowych i radosnych Świąt!

 

JK, fot. GP, JK

 

Zaproszenie na kiermasz i do Świątecznej Dekoratorni LODOŁAMACZA16 grudnia
, w środę, w Zespole Szkół Integracyjnych odbędzie się tradycyjny kiermasz świąteczny. Wśród wielu kolorowych stoisk, umieszczonych w szkolnym holu, można będzie znaleźć stanowisko LODOŁAMACZA. Serdecznie zapraszamy do jego odwiedzenia.

W Świątecznej Dekoratorni będzie można uczestniczyć w warsztatach i wykonać własną ozdobę. Zapraszamy również do udziału w konkursie plastycznym "Więc chodź, pomaluj mój świat!". Na odważnych czekają nagrody!


Będzie ciekawie i bardzo słodko
 Uśmiech

Serdecznie zapraszamy!

JK

 

Barwy Wolontariatu w województwie śląskim - katowicka gala

W czwartek, 10 grudnia, w auli Parnassos w Bibliotece Śląskiej, odbyła się gala regionalnej edycji konkursu Barwy Wolontariatu. W konkursie, zorganizowanym przez Śląskie Centrum Wolontariatu w Katowicach, wyróżniono i nagrodzono zarówno stowarzyszenia, jak i osoby prywatne. Wolontariuszką roku 2015 została Agnieszka Paterak z Redakcji BB. 1. miejsce w kategorii grupowej zajęła grupa wolontariuszek ze Stowarzyszenia OLIGOS. 2. miejsce zajęła Izabela Henzel ze Stowarzyszenia OLIGOS, a w kategorii grupowej drudzy byli Wolontariusze Skupu Kultury ze Stowarzyszeń "Cała Naprzód" oraz "Przed Siebie". Wśród nagrodzonych znalazły się dwie wolontariuszki działające w Siemianowicach: Betina Füllbier z ZHP Hufiec zajęła 3. miejsce, a wolontariuszka z naszego LODOŁAMACZA - Aleksandra Adamczyk - zdobyła wyróżnienie. Było nam bardzo miło, że zostały docenione dwie osoby z Siemianowic, tym bardziej, że zgłoszeń z wielu miast było aż kilkadziesiąt. Wyróżniono także Roksanę Kostarczyk z DPS im. św. Brata Alberta w Poraju i Bartosza Kordalę ze Stowarzyszenia "Cała Naprzód".

 czytaj więcej >>

 

JK, fot. AR-B, JK

 

Spotkanie wigilijne stowarzyszeń

9 grudnia, w środę, w Domu Kultury CHEMIK odbyło się wigilijne spotkanie siemianowickich stowarzyszeń.

Wśród przybyłych gości znalazł się Pan Prezydent Rafał Piech. Goście tradycyjnie kolędowali, przeżywali jasełka, dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i częstowali przepysznymi świątecznymi potrawami. Na koniec spotkania Pani Marta Grzywocz-Owoc z UM przekazała wynik zbiórki przeprowadzonej wśród siemianowickich stowarzyszeń.


Wielka paczka słodkości trafiła do podopiecznych Stowarzyszenia LODOŁAMACZ. W imieniu uczniów ZSI serdecznie dziękujemy za wspaniały dar serca wszystkim członkom i wolontariuszom stowarzyszeń.

 
Życzymy zdrowych, spokojnych i dostatnich
Świąt Bożego Narodzenia!

 

JK, fot. GP

 

Gala konkursu Siemianowickie Barwy Wolontariatu

 

We wtorek, 8 listopada, w Willi Fitznera spotkali się przedstawiciele siemianowickich wolontariuszy, by odebrać wyróżnienia i nagrody za wolontariacką pracę w naszym mieście w minionym roku. Na spotkaniu obecna była Pani wiceprezydent Siemianowic, Anna Zasada-Chorab, która przypomniała, że wolontariusze dzielą się z innymi tym, co mają najlepsze. Bardzo często są to wyjątkowe talenty, a także dar, który jest bezcenny - czas. Obydwoma darami podzieliła się z uczestnikami spotkania uzdolniona siemianowicka młodzież, na co dzień ucząca się w społecznej szkole muzycznej.

Wśród nagrodzonych wolontariuszy znalazła się Betina Füllbier oraz Aleksandra Adamczyk, nasza wolontariuszka z LODOŁAMACZA. Wśród Stowarzyszeń nagrodzono Merit, wyróżniono też inne kluby młodych wolontariuszy z siemianowickich szkół. 

czytaj więcej >>

 

JK, fot. AR-B

 

Mikołaj w ZSI


Jak każdego roku, tak i tym razem, uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych odwiedził św. Mikołaj. Do tego, że jego worek był ciężki od prezentów, przyczynili się nieocenieni Darczyńcy LODOŁAMACZA.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta w Siemianowicach Śląskich za przekazanie darów dla naszych podopiecznych, uczniów ZSI. Siemianowickiej Spółdzielni Spożywców SPOŁEM składamy gorące podziękowania za podarowanie naszym podopiecznym słodkich prezentów. Dzięki Wam uczniowie szkoły integracyjnej w Siemianowicach już teraz poczuli moc Świąt i przeżyli radość ze wspólnego świętowania!
 

 

JK, fot. MB

 

Pomóżmy bezdomnym zwierzętom

Co zbieramy?

Suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, ryż, makaron, używane koce, kołdry, ręczniki itp., środki czystości, zabawki, smycze, miski
 

Dla kogo zbieramy?  

Dla Fundacji S.O.S. dla Zwierząt

Z kim zbieramy?   

Z II LO im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich
 

Kiedy zbieramy?

Od 7 do 22 grudnia 2015 r.

 

Gdzie można przynosić rzeczy?

 

do Biblioteki pod Puchaczem w ZSI

 

 

 

Razem możemy bardzo wiele!
 

 

Koordynatorkami zbiórki w ZSI są Panie: 
dr Katarzyna Wyszyńska (wolontariuszka),
Karina Borecka (wolontariuszka),
Joanna Końska (nauczyciel ZSI), Agnieszka Bartosik (nauczyciel ZSI).

 

Koordynatorką zbiórki w II LO jest Pani Beata Zaręba (nauczyciel II LO).

 


JK, AEA

 

Strona 10 z 27 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Nasze motto

Przełamujemy lody ludzkich sercKalendarium

Solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe!

Cytat dnia

Nasze imprezy

Turnieje Bowlingowe

Koncert dla LODOŁAMACZA

Kapele Serc


Koncert dla Sandry


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie