Zbieramy znaczki na misje
Dodane przez Redakcja dnia 07.04.2014 o godz. 10:05

Każdy z nas dostaje czasem od przyjaciół lub krewnych kolorowe pocztówki i listy. Prędzej czy później trafiają one do kosza. Tymczasem ich cząstka może okazać się bardzo potrzebna, ponieważ na każdej kopercie i pocztówce jest znaczek. Każdy znaczek pocztowy ma swoją historię: został zaprojektowany, wydrukowany i sprzedany. Potem wysłany do konkretnej osoby lub instytucji. Świadectwem jego przebytej drogi jest stempel pocztowy. Dla filatelistów każdy znaczek jest wyjątkowy, a ich serie to niezwykle interesująca opowieść i przygoda, pasjonująca podróż przez wszelkie możliwe szerokości geograficzne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół LODOŁAMACZA do wzięcia udziału w akcji zbierania znaczków pocztowych na misje afrykańskie. W ten sposób możemy znowu wspólnie zrobić coś dobrego dla innych. Po zakończeniu zbiórki znaczki zostaną przesłane do Księży Werbistów z Pieniężna. Fundusze uzyskane ze sprzedaży znaczków są w całości przeznaczane na działalność misyjną.

Znaczki należy wyciąć z półcentymetrowym marginesem (jeśli to niemożliwe, tak, aby ich nie uszkodzić). Chętnych i cierpliwych zachęcamy do segregacji na znaczki polskie i zagraniczne. To bardzo ułatwi późniejszą pracę. Wycięte i przygotowane w ten sposób znaczki należy przynieść do Biblioteki pod Puchaczem w Zespole Szkół Integracyjnych. Mamy serca, więc przyłączmy się do pomocy!

 

AEA, JK