LODOŁAMACZ na IV Śląskim Pikniku Integracyjnym
Dodane przez Redakcja dnia 27.06.2014 o godz. 09:41

18 czerwca wybraliśmy się do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, by już po raz czwarty uczestniczyć w Śląskim Pikniku Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych. Impreza, organizowana przez Fundację Park Śląski oraz Śląski Urząd Marszałkowski, odbyła się w tym roku w Rosarium. I bardzo dobrze, bo pogoda dopisała wyśmienicie! Jak zwykle było miejsce na ciekawe występy sceniczne. Stowarzyszenie oraz Szkołę reprezentowały uczennine klasy Vb, które wystąpiły w "Tańcu praczek", prezentując wielki talent taneczny i akrobatyczny. Nasz występ, tak jak i wszystkie pozostałe, był gorąco oklaskiwany przez wspaniałą publiczność.

Dalszym atrakcjom nie było końca. Można było puszczać wielkie, kolorowe bańki, ozdobić sobie twarz ulubionym motywem i poczęstować się ciepłym posiłkiem. O świetną zabawę dbali przemili wolontaiusze i wolontariuszki, doskonała była też organizacja imprezy. I jeszcze przyjemność, na którą czekało wielu naszych podopiecznych: przejazd nizinnną kolejką linową, Elką. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i już mogliśmy planować wyjazd na kolejny piknik. Zobaczcie na zdjęciach, jak się bawiliśmy!

Dziękujemy Urzędowi Miasta Siemianowice za zorganizowanie dowozu dzieci do Parku i z powrotem, opiekunom naszych podopiecznych: nauczycielom ZSI oraz babci Karoliny i tacie Sandry – za opiekę i stałą gotowość do pomocy.

Więcej o wydarzeniu:

 

JK, fot. w/w link