Kacperek wygrał! My - razem z nim!
Dodane przez Redakcja dnia 19.06.2017 o godz. 21:57


Pod koniec ubiegłego roku zamieściliśmy w naszym serwisie prośbę o wsparcie dla Kacperka Ochala, u którego wykryto siatkówczaka (guza oka). Jedyną szansą dla chłopczyka była operacja w Stanach Zjednoczonych u dra Abramsona. Szansa ta od początku była pod znakiem zapytania z powodu olbrzymich kosztów, których rodzina nie była w stanie udźwignąć. Dramat rodziców był tym większy, że rak odebrał im już córkę Olę. Pomagali ludzie z całej Polski. Każdy, kto usłyszał o losie chłopca, posyłał datki lub organizował kwesty lokalnie. Podczas grudniowego wydarzenia charytatywnego, które odbyło się w katowickiej CINIB-ie, wsparcia udzieliła społeczność Śląska i Zagłębia. Wzięli w nim udział pracownicy Uniwersytetów: Śląskiego i Ekonomicznego, naukowcy, bibliotekarze, artyści, przedsiębiorcy, a także uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych, którzy przygotowali na aukcję charytatywną prace artystyczne pod kierunkiem Pani Agnieszki Dyli. Szczególne podziękowania posyłamy klasom: 4a i 5c. Akcję wsparł również Lodołamacz - swoją obecnością oraz darem na aukcję.

 

 

 

A teraz najważniejsza wiadomość: Kacperek jest już zdrowy!

Szczęśliwie przeszedł operację, a kolejne wizyty kontrolne w Klinice dra Abramsona, niedawno zakończone, potwierdziły całkowite wyleczenie chłopczyka. Dzielimy się tą informacją, bo bardzo cieszymy się z jego powrotu do zdrowia, tym bardziej, że skromna pomoc, jaką okazaliśmy, stała się ważną cegiełką na rzecz ratowania życia chłopca.

Losy Kacperka i jego powracania do zdrowia można prześledzić wchodząc na profil facebookowy. Postarajcie się znaleźć chwilę, żeby posłać Mu pozdrowienia i uściski. 

Kacper Ochal

Przełamywanie lodów ludzkich serc to dewiza, która nie ogranicza się wyłącznie do niesienia dobra tym, których znamy i którzy są blisko. Udowodniliście, że pomoc można nieść kierując się zwykłym odruchem serca.
 

 

Dziękujemy! Tak trzymać!

 

 

  

  

 

Artykuły powiązane:

 

JK, AEA, fot. JK, AEA