"Wszystko w Twoich rękach". XVI Sosnowiecka Olimpiada Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnej Ruchowo
Dodane przez Redakcja dnia 20.04.2018 o godz. 18:47

 

Już po raz trzeci podopieczni „LODOŁAMACZA” wzięli udział w imprezie sportowej zorganizowanej 13 kwietnia 2018r. w hali MOSiR przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. 

W tym roku impreza odbyła się w ramach projektu „WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH” opracowanego przez Agatę Hesse-Szymonowicz. Patronat nad imprezą objął prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

 

W zmaganiach ruchowych uczestniczyły dzieci i młodzież niepełnosprawna z przedszkoli, szkół i ośrodków z całego regionu. Sosnowiecka Olimpiada Sportowa odbyła się w kategoriach : przedszkolaki, dzieci w wieku 7-13 lat, dzieci i młodzież w wieku 14-20 lat.

Dzieci walczyły o zwycięstwo w rzucie piłką do kosza, slalomie na wózku inwalidzkim, rzucie woreczkiem do celu, wyścigach na pełzakach, skoku w dal z miejsca, rzucie piłką lekarską, grze w kręgle oraz w grze w boccię.

 

I tym razem nie obyło się bez zwycięstwa. W grze w boccię nasi zawodnicy ( Dominik Flak – Drechnowicz, Robert Steć i Jakub Grzechacz ) zdobyli II miejsce. GRATULUJEMY!!!


 

I MIEJSCE: SP Nr 38 (ZSO Nr 5) w Sosnowcu
II MIEJSCE: Stowarzyszenie „Lodołamacz” Siemianowice Śląskie.
III MIEJSCE: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dla Dzieci i Młodzieży
Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

 

Szczególne GRATULACJE należą się Dominikowi Flak – Drechnowiczowiczowi, który zdobył najwięcej medali w kategoriach indywidualnych.

 

Organizatorem imprezy byli: ZSO nr 5 w Sosnowcu, Urząd Miejski oraz MOSiR w Sosnowcu. Jak co roku wśród sponsorów wyróżniał sie ING Bank Śląski a olimpiadę uświetniała piękna oprawa muzyczno-artystyczna.

 

Oto skład drużyny „LODOŁAMACZA”

 

Michał Mamok – kl.3b

 

Jakub Grzechacz – kl. 3c

 

Robert Steć – kl 4a

 

Karolina Rutana – kl 4b

 

Dominik Flak – Drechnowicz – kl 5b

 

Klaudia Wieczorek – kl 7a

 

Sandra Śliwa – kl 3a gimnazjum

 

Serdeczne podziękowania składamy Panu dyrektorowi Grzegorzowi Borówce z Siemianowickiego DPS za udostępnienie przewozu dla osób niepełnosprawnych, którym nasza drużyna mogła dojechać na olimpiadę do Sosnowca.

 

 AR-B