XIX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych… kolejny raz z naszym udziałem
Dodane przez Redakcja dnia 05.12.2018 o godz. 11:12

 Po raz kolejny Stowarzyszenie Lodołamacz zostało zaproszone na XIX Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej Nasi podopieczni znaleźli się wśród 500 uczestników, którzy przyjechali do Dąbrowy Górniczej ze szkół i ośrodków z całego województwa śląskiego, a także województw małopolskiego i wielkopolskiego. Nie zabrakło reprezentantów gospodarzy, czyli Dąbrowy Górniczej, ale przyjechało też wiele innych drużyn, m.in. z Będzina, Czeladzi, Sosnowca, Gliwic, Mysłowic, Jaworzna, Tarnowskich Gór, Łaz, Zabrza, Sławkowa, Katowic, Krakowa, Wieliczki no i my jako jedyna drużyna z Siemianowic Śląskich.

Na początku zapłonął specjalny znicz, jak na prawdziwą olimpijską rywalizację przystało. Na najlepsze zespoły czekały nagrody finansowe oraz puchary. Tak naprawdę najważniejszy był jednak sam udział w tak wyjątkowej imprezie. 

Drużyna Lodołamacza dzielnie stawiała czoło przeciwnikom, nie zapominając przy tym o świetnej zabawie. .
Nie zabrakło też konkursów i wspólnej zabawy z klaunami Ruphertem i Rico. Radości i śmiechu było mnóstwo. Zwłaszcza, że każdy wrócił do domu z pamiątkowym medalem. A o dodatkową niespodziankę postarał się ks. biskup Grzegorz Kaszak, który zadbał o ogromny tort w barwach narodowych, biało-czerwonych z napisem „Paraspartakiada dla Niepodległej”. – Życząc wszystkim dobrej zabawy.
Jeśli nie uda się wam wygrać dziś, to kolejna szansa będzie za rok, podczas jubileuszowej, dwudziestej już Paraspartakiady – podkreślił ks. Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki. 
Na widowni nie zabrakło przedstawicieli m.in. władz samorządowych, duchowieństwa, policji, Kuratorium Oświaty w Katowicach, którzy wspierają to wydarzenie. Otrzymali oni podziękowania i specjalne statuetki.

Organizatorami Paraspartakiady są: Stowarzyszenie „Neuron” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. W przebiegu imprezy pomagają wolontariusze wraz z opiekunami z V LO, dąbrowskich szkół oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad XIX Paraspartakiadą Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych objęli: ks. dr Grzegorz Kaszak – biskup sosnowiecki, Urszula Bauer - Śląski Kurator Oświaty, Marcin Bazylak – prezydent Dąbrowy Górniczej. Patronem medialnym tego ciekawego i wartościowego wydarzenia jest także Dziennik Zachodni. Impreza była wspaniała ,a tort był przepyszny to wszystko udało się dzięki ludziom ,którzy tak jak my PRZEŁAMUJĄ LODY LUDZKICH SERC.

Lodołamacz dziękuje i ma nadzieję, że spotkamy sięza rok, podczas jubileuszowej, dwudziestej już Paraspartakiady.


Stowarzyszenie LODOŁAMACZ składa podziękowanie za bezinteresowną pomoc Pani Prezes Marii
Dyli ze Stowarzyszenia Imperium Słońca z Siemianowic Śląskich za użyczenie swojego transportu, dzięki któremu nie zawiedliśmy naszych podopiecznych. Drugie podziękowania za udostępnienie busów do przewozu dzieci składamy Urzędowi Miasta Siemianowice Śląskie.

 

 fot ARB tekst ANS