Olimpiada Sportowa w Jaworznie
Dodane przez Redakcja dnia 26.11.2019 o godz. 08:57
Po raz pierwszy Stowarzyszenie Lodołamacz dopłynęło na II Jaworznicką Olimpiadę Sportową dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo.W olimpiadzie wzięły udział 22 drużyny liczące w sumie 161 osób z różnych miast: Jaworzna, Katowic, Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Chrzanowa i Miechowa.Igrzyska zorganizowane zostały przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jaworznie oraz we współpracy z MCKiS Jaworzno oraz Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” Kręgle, unihokej, boccia czy slalom na wózkach, to tylko niektóre z konkurencji sportowych jaworznickiej olimpiady. Poza tym było dużo innych atrakcji, takich jak np.foto-budka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Zadbano o poczęstunek: napoje, słodkości, owoce dodawały energii zawodnikom.
Ale najważniejszy był duch sportowej rywalizacji. Nasza zawodniczka Sonia zdobyła III miejsce w jednej z konkurencji. W bocci przegraliśmy w dogrywce. Tym razem byli od nas lepsi -  gratulujemy im. Zmaganiom sportowym towarzyszył konkurs plastyczny pt.: "Łączy nas sport" , w którym uczennice z klasy 6a naszej szkoły zdobyły wyróżnienie.
 
 
 
 
Wyrażamy nasze słowa podziwu i uznania dla SP 7  i wolontariuszy oraz  Pani Marzeny Kasperczyk za zorganizowanie tak wyjątkowej olimpiady. Dziękujemy i mamy nadzieję,że spotkamy się za rok.
Słowa podziękowania należą się również Urzędowi Miasta Siemianowice za  transport naszych podopiecznych na imprezę.
 

 tekst BS, fot MW