Zdobyliśmy 7 medali na I Mini Olimpiadzie Integracyjnej w Pogwizdowie!
Dodane przez Redakcja dnia 03.10.2011 o godz. 22:03


1 października 2011 roku w Pogwizdowie nasi podopieczni uczestniczyli w I Mini Olimpiadzie Integracyjnej dla Osób Niepełnosprawnych i Sprawnych. Organizatorem imprezy było katowickie Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni.

Uczestnicy brali udział w wielu dyscyplinach sportowych, m.in. w rzucie oszczepem,  pchnięciu kulą, biegu na 100 m, rzucie do celu, podnoszeniu sztangi. Wszyscy dzielnie walczyli o nagradzane medalami i pucharami miejsca. Nasi podopieczni zdobyli...

 

 JK, AEA, fot. GP

 


Rozszerzona zawartość newsa


1 października 2011 roku w Pogwizdowie nasi podopieczni uczestniczyli w I Mini Olimpiadzie Integracyjnej dla Osób Niepełnosprawnych i Sprawnych. Organizatorem imprezy było katowickie Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni.

Uczestnicy brali udział w wielu dyscyplinach sportowych, m.in. w rzucie oszczepem,  pchnięciu kulą, biegu na 100 m, rzucie do celu, podnoszeniu sztangi. Wszyscy dzielnie walczyli o nagradzane medalami i pucharami miejsca. Nasi podopieczni zdobyli ich aż siedem. Zwycięzcy zawodnicy to: Nikola Poskier, Dominik Poskier, Rafał Wypiór, Marcin Wypiór, Rafał Schmidt, Sandra Śliwa, Martyna Adamczewska. Wszystkim gratulujemy odwagi i wytrwałości!

 
 

 Dzień zawodów okazał się świetną okazją nie tylko do zmagań sportowych, ale też do wspaniałego doświadczenia integracji. Wśród wielu wrażeń mieliśmy przyjemność zobaczyć pokazy taneczne mażoretek Tęcza, aktualnego mistrza Polski, popisów wokalnych zaproszonych gości, w tym Marka Mazika, prezesa Stowarzyszenia Niepełnosprawni Sprawni. Uczestniczyliśmy w zawodach rugby i pokazie kulturystycznym Mariusza Kupczaka, wielokrotnego mistrza kulturystyki osób niepełnosprawnych. Przyglądaliśmy się temu, jak powstają prace malarskie Stanisława Kmiecika, artysty malującego ustami i nogami. Imprezom towarzyszyły popisy Orkiestry Dętej KWK Anna.

Ten dzień na długo pozostanie w naszych sercach. Mini Olimpiada jest dowodem na to, że wszyscy, niepełnosprawni i sprawni, mogą osiągać sukcesy, bo sukces to nic innego jak zwycięska walka z własnymi ograniczeniami, które przecież wszyscy mamy.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspaniale zorganizowaną imprezę Stowarzyszeniu Niepełnosprawni Sprawni, a także Paniom: Barbarze Stadnik, Justynie Wróbel, Gabrieli Pietrzak i Annie Chlebek za wspaniałą opiekę nad dziećmi.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z Pogwizdowa w naszej galerii oraz na stronie Stowarzyszenia Niepełnosprawni Sprawni.