Międzynarodowy Dzień Osoby Niepełnosprawnej. Obchody w Bibliotece Śląskiej
Dodane przez Redakcja dnia 07.12.2011 o godz. 21:19

 7 grudnia br. w Bibliotece Śląskiej odbył się dzień bezpłatnego poradnictwa oraz uroczystość obchodów Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej obchodzonego w tym roku pod hasłem „Jeśli pomagać, to wspólnie”. Na uroczystość został także zaproszony LODOŁAMACZ. Organizatorowi - Urzędowi Marszałkowskiemu oraz wszystkim współorganizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Podczas uroczystości głos zabrali: prof. dr hab. Jan Malicki, Dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Barbara Daniel, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Anna Wandzel, Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Śląski.

Część artystyczną wypełnił występ kabaretu Drzewo A Gada. Młodzi artyści nie tylko zaprezentowali nieprzeciętne talenty aktorskie i wokalne, ale przede wszystkim udowodnili, że każdy człowiek, mimo różnych ograniczeń, jest zdolny do dystansu wobec siebie, poczucia humoru oraz pogody ducha. Na przekór wszystkiemu. Świetny występ, na najwyższym poziomie artystycznym, zrobił wielkie wrażenie zarówno na sprawnej, jak i niepełnosprawnej publiczności, licznie zgromadzonej w sali audytoryjnej Parnassos Biblioteki Śląskiej.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac osób niepełnosprawnych oraz kiermasz wyrobów świątecznych połączony z konsultacjami i poradami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w naszej galerii.

Zobacz plakat imprezy

Więcej o wydarzeniu:

JK, fot. AEA