Koncertowo kwestowaliśmy dla Sandry
Dodane przez Redakcja dnia 21.01.2012 o godz. 11:58

Koncert dla Sandry
Tegoroczny koncert charytatywny Siemianowice mają serce potwierdził, że mieszkańcy naszego miasta i regionu mają naprawdę wielkie serca. Licytacje przedmiotów i usług przeprowadzone przez Grzegorza Poloczka z kabaretu Rak przyniosły wspaniały efekt. Za pokaźne kwoty, swoich odbiorców znalazły nie tylko dzieła sztuki, ale także takie atrakcyjne usługi jak popołudnie w SPA, deser w cukierni, zwiedzanie ZOO czy wieczór w kinie.

Goście koncertu świetnie bawili się przy muzyce i pokazach tanecznych, można też było zrobić sobie zdjęcie z gwiazdą czy spróbować smacznych wypieków. Darczyńcy odwiedzali stoiska z rękodziełem; swoje prace wystawiła Pracownia Plastyczna „Okienko”, Szkoła Podstawowa nr 13, Śląskie Stowarzyszenie Kulturalne Osób Niepełnosprawnych i oczywiście Zespół Szkół Integracyjnych, którego Sandra jest uczennicą. Przy stoisku Stowarzyszenia LODOŁAMACZ uczniowie ZSI wykonywali i prezentowali własnoręcznie wykonane figurki z papieru - origami. Spośród ciekawej oferty każdy gość mógł wybrać coś dla siebie. Wszystkie datki trafiły do specjalnych puszek zakupionych przez Stowarzyszenie LODOŁAMACZ na zbiórkę publiczną, a następnie na utworzone przez LODOŁAMACZA konto dla Sandry. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na jeden wspólny cel. Na to, by ta radosna, pełna życia dziewczynka mogła skorzystać z rehabilitacji, która poprawi jakość jej codziennego życia. Zebrane środki z pewnością to umożliwią.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by czwartkowy koncert był atrakcyjny i udany. Dziękujemy artystom, instytucjom, dzieciom, rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim siemianowiczanom i gościom za zaangażowanie, poświęcone środki i czas.

Panu Prezydentowi Jackowi Guzemu dziękujemy za objęcie patronatu nad imprezą, Siemianowickiemu Centrum Kultury składamy podziękowania za świetną organizację i trafny wybór scenicznych gwiazd. W imprezie dla Sandry udział wzięli: uczniowie SP nr 1 - aktorzy przedstawienia jasełkowego; Mona Lisa, Mirek Jędrowski, Jacek Silski, Beata Mańkowska, Alex Martinez, Ivan Komarenko, Grzegorz Poloczek, Krzysztof Respondek, zespoły taneczne: Kleks i Duo Dance; chór notabli z magistratu z udziałem dyrektora ZSI - Michała Płonki oraz zespół akompaniujący w składzie:  Józef Skrzek - multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, Marek Banasik - dyrektor SCK, Krzysztof Zyska - dyrektor SP nr 13. 

Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie Fonfarze za pomoc w przewiezieniu naszego statku, sztalug i prac uczniowskich do Michałkowic oraz z powrotem do ZSI, a Panu Jurkowi Fielkowi - konstruktorowi naszego statku - za wykonanie sztalug wystawowych.

Wszystkim, którzy koncertowali i kwestowali dla Sandry dziękujemy za talent i ciepło, którymi szczodrze obdarowali dziewczynkę. To dzięki nim i serdecznej atmosferze gościnnej hali Michał Sandra w ten szczególny wieczór sama błyszczała jak gwiazda. Oby ten blask długo opromieniał Ją i wszystkich darczyńców!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy w naszej galerii.


Więcej o imprezie:

 

JK, AEA, fot. AEA